Cigarete

Karamazov

Ističe se
Poruka
2.450
Pitanje za sve. Kad ste poceli da pusite i zasto? Koje cigarete pusite i zasto bas te? Koliko dnevno cigareta popusite? Koje su najjace, a koje najblaze? Kako ste se osecali prvih dana dok ste pusili, da li vam je to predstavljalo bilo kakvo zadovoljstvo, a kako vam se cine nakon duzeg vremena koznumiranja istih? U kojim situacijama zapalite cigaretu?
Izvolite. :)
 
Pitanje za sve. Kad ste poceli da pusite i zasto? Koje cigarete pusite i zasto bas te? Koliko dnevno cigareta popusite? Koje su najjace, a koje najblaze? Kako ste se osecali prvih dana dok ste pusili, da li vam je to predstavljalo bilo kakvo zadovoljstvo, a kako vam se cine nakon duzeg vremena koznumiranja istih? U kojim situacijama zapalite cigaretu?
Izvolite. :)

Prvu cigaru zapalila sam u prvom srednje...
Pocela da pusim u drugom...
Zato sto sam htela...
Pocela sam sa crnim davidoffom, pa pier cardin, pa eve, i sad pusim davidof beli slims...:shock: zasto? nemam pojma... zato sto su male i tanke, a sa eve sam presla na mali davidof zato sto nije kutija mogla da mi stane u dzep na skijanju...:lol:
Ne pusim svaki dan, npr. radnim danima, od pon-pet 5-6 cigareta... a zato vikendom kutija na dan minimum...:shock:
Nemam pojma koje su kakve cigare, samo znam da laki smrdi uzasno... vecina je ista...
Meni licno je cigara odvratna-smrdi... ali pusim iz neke eto navike(zavisnosti)... od-kud znam...
Zapalim cigaretu samo ako sam u drustvu pusaca...
 
Prva mi je bila u 4. osnovne, iza skole sa dva ortaka. Ne secam se bas najbolje al mislim da je bio Pal Mal.
Drugi put u 7. osnovne.
Posle toga nikad vise cigaretu u usta nisam stavio (sem po koji tompus ili dz :mrgreen:)
 
prvu u prvom osnovne, poceo u drugom, tj sad :)
pusim 4-5 komata dnevno, pal mal, malborro, light-red swe jedno :) , laki strajk...
naj slabija pljuga koju sam popusio je l&M silver..ono ko vazduh..bash nista..a najjace..neam pojma..neke satro tompusi, za 50 dindzi :lol:
 
Počeo sam da pušim u vojsci i to zbog užasne dosade na straži . Pre toga nikad zapalio nisam .

Inače sam se naučio da pušim sa kutijom kamela na stražarskom mestu broj 2 : ) . Pođongao sam celu kutiju za 2 sata pa sam se onda fino izvrnup od povraćanja : )
 
Kad ste poceli da pusite i zasto?
Izvolite. Počela sa 19 godina spremajuci prve ispite. Pre toga nepusac-terorista, a od tada pusac-manijak. Posle 10 godina staza i ucinka od 2 kutije dnevno ponovo sam slobodna evo vec 5 godina.

Da je bilo ikakve sanse da se umerim verovatno bih i danas bila pusac...

Osecala sam se uvek fenomenalno sa cigaretom.

Mislim da glamurizacija i erotizacija p.usenja nisu beznacajna cinjenica za tinejdzere koji pocinju da p.use.
c006.gif

Ima cari u i tome da se radi nesto sto se protivi pravilima i zdravom razumu :rolleyes:

Sada imam 36 i gotovo svi moji prijatelji i rodjaci (vrsnjaci) su prestali da p.use.

Vise nikada necu biti pusac!
c020.gif
(iako i danas kada osetim duvanski dim osetim nostalgijuuuuu....uh)
 
Probala sam, pošto je moje celo društvo pušilo cigare. To je bilo u gimnaziji, ali ne sećam se da li prvi ili drugi razred. Veću grozotu u životu nisam stavila u usta. Nisam pušač. Nikada nisam bila. Nikotin ne mogu da smislim. Bude mi muka. Moram jogurt da pijem, kada udahnem nečiji dim. Otrov. Pitam se, kako se ljudi naviknu na cigarete? Kako je moguće steći zavisnost. Smrde, imaju grozan ukus, loše su. Ne može niko da me ubedi da su mu se dopale iz prve. Da li je želja za dopadanjem u društvu toliko jaka da čovek sebe svesno truje do trenutka kada organizam postane zavistan? Oduvek sam to posmatrala slabošću i nikada nisam pušaće smatrala kul facama, već pubertetlijama željnim pažnje. Čak i kada sam sama bila pubertetlijka. Kako se neko navuče, ostaće mi večita nepoznanica.
 
Pitanje za sve. Kad ste poceli da pusite i zasto? Koje cigarete pusite i zasto bas te? Koliko dnevno cigareta popusite? Koje su najjace, a koje najblaze? Kako ste se osecali prvih dana dok ste pusili, da li vam je to predstavljalo bilo kakvo zadovoljstvo, a kako vam se cine nakon duzeg vremena koznumiranja istih? U kojim situacijama zapalite cigaretu?
Izvolite. :)

ufff... davno bre... sa 17-8, ne znam tachno...:roll: eh zashto, ko ce tachno znati... kao neshto sam nervozala, glumila ludilo, shta li...:mrgreen: pochela sa tadashnjim mekim sarajevskim marlborom i 92 nastavila sa nemachkim (tvrdo pakovanje, uhh mnogo je dobar...:D)... u nekom medjuvremenu sam se sigurno dobro navukla na cigarete tako da mi ne pada na pamet da ih ostavim...:-| za 13 godina u nemachkoj sam par puta prelazila na josh jache (slabije nikada nisam mogla da pushim) misleci da cu ih tako smanjiti poshto sam pushila po dve pakle dnevno... zadnjih par godina (koje sam u budvi) sam preshla na srbijanski marlboro leight jer manje smrdi i vrtim se na jache od kutije, do kutije i po...:( prvih dana se ne secam uopshte ali danas na cigarete gledam kao na "nuzno" zlo...:rolleyes:
hm... uglavnom ih "ne gasim" kad god sednem, bilo da mi je dosadno ili ne, ili kad sam bash nervozna... jednostavno, em uzasna navika, em navuchenost...:evil:
 
Kad ste poceli da pusite i zasto?
Ako se dobro sećam, prvi put sam zapalila u 7. razredu. Moji roditelji su pušili, pa mi je u nekom trenutku palo na pamet da bih mogla da probam. A definitivno sam pušila u prvom srednje, ali sam na velikom odmoru išla do kuće da zapalim (bilo mi je preko puta), jer mi je bilo glupo da palim pred društvom, niko nije pušio. E, da, prva cigareta je bila 57, ako ih se iko seća.

Koje cigarete pusite i zasto bas te? Koliko dnevno cigareta popusite?
Trenutno Vinston silver, nije mi ni preblag ni prejak. Više od kutije, manje od kutije i po.

Koje su najjace, a koje najblaze?
Najjače – neki kratki, debeli Žitan, najblaže – Ronhil ultra. Najgadnije (jeste da nisi pitao, ali su nezaboravne) – Super filter.

Kako ste se osecali prvih dana dok ste pusili, da li vam je to predstavljalo bilo kakvo zadovoljstvo, a kako vam se cine nakon duzeg vremena koznumiranja istih?
Sviđao mi se osećaj omamljenosti, zato sam i pušila u početku. Nakon toga - zato što sam postala ovisnik. I zato što volim da pušim.

U kojim situacijama zapalite cigaretu?
Pa, nebitno. I kad sam tužna, i kad sam vesela, i kad sam u društvu, i kad sam sama...
 
Najgore je bilo 99' za vreme rata.Kad tad nisam prestao da pusim nikad necu.Kupio sam u nekom dragstoru neke strane sa cokoladom,nemam pojma kako se zovu.To je bilo umetnost preziveti,najgori ukus cigarete u zivotu.I pored opste nestasice nisam uspeo da popusim celu kutiju.:sad2:
 
Pitanje za sve. Kad ste poceli da pusite i zasto? Koje cigarete pusite i zasto bas te? Koliko dnevno cigareta popusite? Koje su najjace, a koje najblaze? Kako ste se osecali prvih dana dok ste pusili, da li vam je to predstavljalo bilo kakvo zadovoljstvo, a kako vam se cine nakon duzeg vremena koznumiranja istih? U kojim situacijama zapalite cigaretu?
Izvolite. :)


Никад!

У мом окружењу сви су почињали већ у 7. разреду...и као што су они осећали да их цигарета издваја од осталих и чини интересантнима, ја сам осећала да ме управо то што сам редак изузетак без цигарете чини интересантном и посебном. Стога никад нисам ни почињала.
Родитељи обоје непушачи (ћале бивши пушач, а садашњи заклети противник дувана), тако да се моја сестра крила од њих скоро до удаје.
Ја сам на екскурзији у 2. средње, у Купарима, пристала, на мољакање друштва, да запалим две цигарте, али сам их претежно само држала у рукама док се не угасе, јер ми је било одвратно и грозног укуса.

И то је било све!:)
 
Mislim da sam imala 8 godina ili 9. Pravo sam pocela pusiti u osmom osnovne, ali mlatila sam kutiju na dan tek u 2. ili 3. srednje. Marlboro je uvek bio zakon. Sa 18 sam prestala na nekih 14 meseci ali sam kasnije imala problema sa skolom i vrlo brzo se vratila na kutiju. Sad sam na 10-12 cig dnevno.
Momci kazu da ostavim, a ja kazem da jedino sto bih mogla da ostavim su oni.
 
Prvu sam zapalio negdje sa 11-12 godina bili smo na raspustu na selu i našli smo kutiju Upitnika koju je sakrila jedna starija rodica poslije par dimova mi se zavrtilo u glavi i onda sam bacio. Kasnije negdje u prvom srednje, a redovno u 4. razredu srednje. Od boljih koje sam duvanio izdvojio bi francuski Camel, sarajevski Marlboro, Drum za motanje. Od 91. - 94. sam imao prilike probati razne užase Vek i sl. u zadnje vrijeme Marlboro Light, trebao bih prestati ili značajno smanjiti.
 
Pitanje za sve. Kad ste poceli da pusite i zasto? Koje cigarete pusite i zasto bas te? Koliko dnevno cigareta popusite? Koje su najjace, a koje najblaze? Kako ste se osecali prvih dana dok ste pusili, da li vam je to predstavljalo bilo kakvo zadovoljstvo, a kako vam se cine nakon duzeg vremena koznumiranja istih? U kojim situacijama zapalite cigaretu?
Izvolite. :)

jel ti to neku studiju pišeš!?
 
Prva kupljena kutija bila je u 19-oj god....prije toga nekad bih proputjkala neku cigretu...bataljivala sam 2 puta po 2 god...i ponovo propushila,ali ne zato sto nisam mogla bez njih,jednostavno volim cigare,ne zelim da ih ostavim...za sada...:)
 

Back
Top