pomooć oko probusa
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: pomooć oko probusa

Obećava
    Učlanjen
    04.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano pomooć oko probusa

TREBAO BIH POMOĆ OKO OVOG PROBUSA POŠTO NE MOGU NIGDE DA GA NAĐEM MADA SE RIMOM BAVIM VEĆ DUGO OVAKAV AVERS I REVERS NA JEDNOM PRIMERKU SKUPA NISAM VIDIO AKO NEKO ZNA NEŠZO ŠZO BI MI POMOGLO NEKA JAVI NA mlavaruma@gmail.com

Obećava
    Učlanjen
    01.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano Re: pomooć oko probusa

Citat Original postavio prob Pogledaj poruku
    TREBAO BIH POMOĆ OKO OVOG PROBUSA POŠTO NE MOGU NIGDE DA GA NAĐEM MADA SE RIMOM BAVIM VEĆ DUGO OVAKAV AVERS I REVERS NA JEDNOM PRIMERKU SKUPA NISAM VIDIO AKO NEKO ZNA NEŠZO ŠZO BI MI POMOGLO NEKA JAVI NA mlavaruma@gmail.com
    Kolega dobro vece.

Izvinjavam se na zakasnelom odgovoru na e-mail i ovu temu, trenutno sam na putu. Zbog toga mi je i pristup literaturi oskudan, tako da odgovaram tek reda radi, a vise cu pomoci u cetvrtak/petak, kada se vratim. Nego do tada da proverim dve stvari, jer sken (ako se ne varam to nije fotografija, nego sken, je li tako?) nije prejasan. Da li mozete da potvrdite sledece:

1. natpis na aversu je IMP C M AVR PROBVS P F AVG (narocito P F nije jasno)
    2. na dnu reversa je XXIT

Pozdrav.

Početnik
    Učlanjen
    19.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Probus i je poznat po velikom broju aversa i reversa koji međusobno daju ogroman broj kombinacija

Obećava
    Učlanjen
    01.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio prob Pogledaj poruku
    Kolega dobar dan.

Evo, po obecanju, i malo opsirnijeg odgovora. Konsultovao sam sto moju literaturu, sto strucnjake za Probusa (mislim da vi znate da mene zanima raniji Rim) i novcic u pitanju doista jeste redak. Naime, taj avers nije opisan ni u Rimskom Carskom Novcu, ni u Katalogu Rimskog Carskog Novca Britanskog Muzeja, ali je tip ipak zabelezen. Opisuje se kao:

"Car sa krunom, draperijom i oklopom, drzi koplje u desnoj ruci, a stit sa dva dodatna koplja u levoj".

Nazalost za tacnu kombinaciju aversa/reversa koji vi imate vam ne mogu dati tacnu referencu, vec bi se komad knjizio kao RIC 756 (varijanta).

Inace, jedan od mojih prijatelja bas konkretno sakuplja novac Probusa i pita da li vas zanima da komad prodate. Rekao je da bi dobro platio, ali ja nisam bio siguran da li ste vi zainteresovani.

(poslato i na e-mail, jer ne znam koliko cesto posecujete forum)

Slične teme

1. Pomooc
    Autor Ludachicha u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 25.11.2007., 18:24
  2. POMOOC!!!
    Autor Brutall u forumu Softver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.07.2004., 23:25

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor