pomoc oko sajta

dacamedic

Početnik
Poruka
5
Cao svima, teba mi pomoc oko postavljanja sajta, pa ako je neko raspolozen neka napise po nesto pametno. Problem je sto nece slike da mi se prikazu na web-u, kopirala sam sajt iz Dreamweaver-a u Total Commander i sve je uspelo, ali nece ni jedna slika da se otvori.
Pliz help!

ps. Posetite www.blackbeast.co.rs i videcete sta je problem

Hvala unapred!:roll:
 
e...snasla sam se :)
Sad mi samo treba kako da osposobim deo za slanje pitanja i komentara u okviru linka "kontakt", napravila sam formu ali ne znam kao da na submit to sve posalje na mail.

Ps. nije reklama već zahtev za pomoc....
 
Treba ti 'submit form' skriptu tj. u HTML dokumentu u kome si uradila 'form' trebas da stavis npr. <form method="post" action="mail.php"> (mesto mail.php stavis naziv svoje 'submit form' skripte npr. ako ti se skripta zove 'sform' onda sform.php).

Zatim u veb hostingu treba da upload-ujes php skriptu u isti folder u kome ti je veb-stranica, mozes naci te skripte na internetu ukoliko ukucas 'submit form script' ili slicno u Google-u, inace jedna takva skripta moze izgledati ovako:

<?php

$to = "yourmail@yourmail.com";

//Here insert where you want to be redirected when send email

$page = "http://www.yoursite.com/thankyou.html";

//This line give as IP adress of sender. This is good for spam messages.
$IP = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];

//This reques name from form.
$name = $_REQUEST['name'];

//A subject.
$subject = $_REQUEST['subject'];

//A email.
$email = $_REQUEST['email'];


//Request message from form.
$message = $_REQUEST['message'];

//This checking email is true.
$validate=ereg("^[^@ ]+@[^@ ]+\.[^@ ]",$email);

//Date of sending message.
$date = date("d.m.Y");


//If email is true and there was no error, sending email.
If ($email == $email_verify and $validate) {


mail("$to", "Subject: $subject", "\n Name: $name \n Email: $email \n Ip adress: $IP \n Date: $date \n Message: \n $message", "From: $name");
header( "Location: $page" );
}
else {
//if there was an error displaying this message. If you want replace "There was an error sending a message!" with your message.
echo "There was an error sending a message!";
}


?>

(umesto 'yourmail@yourmail.com' stavis svoj mejl, i umesto http://www.yoursite.com/thankyou.html stavis veb-stranicu tvog sajta na koju zelis da posetilac bude odveden nakon sto klikne 'submit' dugme)
 
Treba ti 'submit form' skriptu tj. u HTML dokumentu u kome si uradila 'form' trebas da stavis npr. <form method="post" action="mail.php"> (mesto mail.php stavis naziv svoje 'submit form' skripte npr. ako ti se skripta zove 'sform' onda sform.php).

Zatim u veb hostingu treba da upload-ujes php skriptu u isti folder u kome ti je veb-stranica, mozes naci te skripte na internetu ukoliko ukucas 'submit form script' ili slicno u Google-u, inace jedna takva skripta moze izgledati ovako:

<?php

$to = "yourmail@yourmail.com";

//Here insert where you want to be redirected when send email

$page = "http://www.yoursite.com/thankyou.html";

//This line give as IP adress of sender. This is good for spam messages.
$IP = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];

//This reques name from form.
$name = $_REQUEST['name'];

//A subject.
$subject = $_REQUEST['subject'];

//A email.
$email = $_REQUEST['email'];


//Request message from form.
$message = $_REQUEST['message'];

//This checking email is true.
$validate=ereg("^[^@ ]+@[^@ ]+\.[^@ ]",$email);

//Date of sending message.
$date = date("d.m.Y");


//If email is true and there was no error, sending email.
If ($email == $email_verify and $validate) {


mail("$to", "Subject: $subject", "\n Name: $name \n Email: $email \n Ip adress: $IP \n Date: $date \n Message: \n $message", "From: $name");
header( "Location: $page" );
}
else {
//if there was an error displaying this message. If you want replace "There was an error sending a message!" with your message.
echo "There was an error sending a message!";
}


?>

(umesto 'yourmail@yourmail.com' stavis svoj mejl, i umesto http://www.yoursite.com/thankyou.html stavis veb-stranicu tvog sajta na koju zelis da posetilac bude odveden nakon sto klikne 'submit' dugme)

E, jel znas kako se ova skripta moze napraviti u HTML-u posto za php znam i sam.
 
@sriverfx

Vidi, ovaj, vidi sinko HTML je samo olovka kojom mozes da napises Web browseru sta zelis da prikaze. Kada on prikaze Kontakt obrazac, korisnik popuni podatke i klikne Submit ili Posalji, onda HTML stranica salje podatke onoj PHP rutini koja je upisana u action (<form method="post" action="mail.php">). Tada se kontola prepusta PHP skripti (ovde konkretno mail.php) koja ne samo da moze da radi kao olovka, vec moze stosta pametno da odradi.

Dodatno, ja koristim <form method="post" action=""> jer ne volim da mi svaki klinac iz HTML source-a vidi ime PHP skripte koja obradjuje podatke unete putem HTML forme. U slucaju action="" (mada mislim da moze i samo <form method="post">) nakon Submit Web browser ponovo ucitava istu stranu, pa ja u njoj prvo proveravam da li su $_POST promenljive prazne. Ako jesu, prikazujem kontakt obrazac, a ako nisu onda saljem e-mail i nakon toga redirektujem na recimo naslovnu stranu sajta.

Eto sta sve moze PHP, ali HTML nikako jer je on ML - Markup Language sto znaci da je u stanju samo da "crta i pise" u prozoru Web browsera.
 
U redu je sve to samo treba naglasiti ljudima da njihov hosting paket mora imati php, jel obicno kad odete da kupite paket oni vas pitaju u cemu radite sajt, ako je to html onda vam cesto ne daju php i sql, manja je cena.
 
Cao svima, teba mi pomoc oko postavljanja sajta, pa ako je neko raspolozen neka napise po nesto pametno. Problem je sto nece slike da mi se prikazu na web-u, kopirala sam sajt iz Dreamweaver-a u Total Commander i sve je uspelo, ali nece ni jedna slika da se otvori.
Pliz help!

ps. Posetite www.blackbeast.co.rs i videcete sta je problem

Hvala unapred!:roll:

haha kakav sajt!
kad sam ušao na njega imao sam osjećaj da sam upao u neki satanistički ritual...
mislim stvarno... a i ovo sanduče za mail
no comment dalje
 
ah,da jer znate vi za FTP-MENAGER,upload edit,itd,koliko kodova mi ti napisa *** pa ceo sajt sam mogao od toga napraviti,ako neko od pocetnika hoce web sajt prvo neka savlada WAP sajt-dizajn- samo je potrebno max 40 karaktera za kontakt,a kontakt stavljas u buton werziji [link,sa fotkom]tako pri upisu odmah stize na email adresu
to su ti suwisni kodovi,najpre nauci wml,a najbolje XHTML tutorijal moj sajt je ceo iz XHTML napravljen
 

Back
Top