Moje srce

houselover

Početnik
Poruka
32
Danas sam posetio doktora zbog povisene temperature i upale grla i kao sto sam i sam znao u pitanju je neka virusna prehlad,ali ne lezi vraze :) pozalim se ja doktoru da tako kada se odlaram tacnije kada se odmaram i kada sam fizicki neaktivan osecam da mi srce ubrzano kuca izmerim puls i on se krece izmedju 90-110 u minuti...odemo na EKG i uslede mi pitanja od dva doktora koja se nalaze tamo `` da li se bavim sportom?``, zatim me doktor upita da li sam nervozan ja kazem ko nije u danasnje vreme nervozan.....fakultet,novac,posao,devojka sve to me cini nervoznim...ali kazem da to nije ucestalo i setio sam se to u vezi sporta da ja ustvari cetri godine istrcavam po 5-6 puta dnevno na 5 sprat i kada udjem u stan meni srce da iskoci 120 otkucaja...nakon toga dobijem terapiju :mirovanje i da ne izlazim iz kuce to vreovatno zbog virusa i temperature a za srce sam dobio Propranolol 1/4 ujutru i Bromazepam 1/2 uvece...Inace imam 26 godina,nije da neverujem mom doktoru ali mislim da su vise glava pa metnije od jedne...Pozdrav
 
Ne znam sta da kazem, nisam bila sa VAma u ordinaciji. Moje pitanje za VAs je: kako mozete da izadjete sa pregleda od bilo kog doktora i ne pitate sve sto je vezano za vase stanje, dijagnozu i terapiju, nego dodjete na internet da VAm to kaze neko ko VAs nikad nije video, pregledao, uradio dijagnostiku niti postavio dijagnozu, te ocekujete da on zna da li treba ili ne treba da pijete dobijene lekove? Stvarno cudno. Radi se o VAsem zivotu i o VAsem zdravlju. Ako VAma to nije najvaznija stvar na svetu i dovoljno vazna tema za razgovor sa lekarom u oirdinaciji onda ok.
 
Ne razumem zbog cega me prekoravate,pa sve informacije koje sam dobio od lekara opste prakse ja sam ove izneo...doktor je rekao terapija nedelju dana pa cemo da vidimo da li se srce umirilo...hocu i da pitam da li je specijalista opste prakse komptentan da na osnovu EKG-a donosi zakljucke da imam sportsko srce i da je prepisana terapija u redu,zato sto ne zeli mda se za dzabe trujem blokatorima i sedativima u ovim godinama...pozdrav
 
PItanje o kompetentnosti specijaliste da procita EKG i ordinira terapiju je toliko besmisleno da ne zasluzuje odgovor. Ajde malo razmislite pre nego sto postavite pitanje.

Naravno da razumem,mene da ne interesuje svoje zdravlje ja ne bih ni bio ovde,ali posto sam prosto i jednostavno izbacen iz ordinacije doktora ja sam se obratio Vama da mi pomognete,ja da jos nesto znam ja bih rekao, i zato Vas molim da ako mozete da mi date korisne savete dajte mi,ako ne hvala u svakom slucaju...pozdrav:heart:
 
Posto si mlad, pod infekcijom si, licno ja bih sacekala da se infekcija sanira.
Mirovanje, sveze voce,povrce...
Kada infekcija prodje, isprati svoje stanje, koliko ti je puls, narocito u stanju mirovanja, da li si i kada si nervozan, koliki ti je pritisak.
Ukoliko budes primetio da se lose osecas, da ti se srce uzlupa narocito u miru,da si nervozniji nego inace, bilo sta drugo, potrebno je da uradis laboratoriju, ekg, da te pogleda kardiolog,ukoliko bude smatrao potrebnim da te uputi na proveru hormona stitaste zlezde, eho srca i tek onda da pocnes terapiju. Kazem, to bih ja uradila da si moj pacijent.
Ukoliko si pod stresom, nije uvek resenje u tabletama za smirenje, razgovor sa psihijatrom uvek moze biti od pomoci.
 
Naravno da razumem,mene da ne interesuje svoje zdravlje ja ne bih ni bio ovde,ali posto sam prosto i jednostavno izbacen iz ordinacije doktora ja sam se obratio Vama da mi pomognete,ja da jos nesto znam ja bih rekao, i zato Vas molim da ako mozete da mi date korisne savete dajte mi,ako ne hvala u svakom slucaju...pozdrav:heart:

Terapiju ste dobili OD SPECIJALISTE, stvarno dozivljavam da je pitanje da li je kompetentan da procita EKG neumesno. Dalje, terapiju ste dobili nakon konstatovanog lupanja srca U MIRU, sto je indikativno za pojedine viruse koji napadaju i srce.
Poslusajte lekara i mirujte. A u buduce ne dozvolite da budete izbaceni (kao sto niste ni ovde dozvolili da ne dobijete odgovor, zar ne?!) iz ordinacije, insistirajte na odgovoru sta je vasa dijagnoza i cemu sluze lekovi.
 
WithdrawnWater, hvala vam na savetima, p.s. nismo se dobro razumeli, ja nikada ne bih rekao da SPECIJALISTA OPSTE PRAKSE nije kompententan da cita EKG taman posla,nego da li moze da mi odredi terapiju za srce...na to sam mislio...hvala vam puno
 
dr:
Posto si mlad, pod infekcijom si, licno ja bih sacekala da se infekcija sanira.
Mirovanje, sveze voce,povrce...
Kada infekcija prodje, isprati svoje stanje, koliko ti je puls, narocito u stanju mirovanja, da li si i kada si nervozan, koliki ti je pritisak.
Ukoliko budes primetio da se lose osecas, da ti se srce uzlupa narocito u miru,da si nervozniji nego inace, bilo sta drugo, potrebno je da uradis laboratoriju, ekg, da te pogleda kardiolog,ukoliko bude smatrao potrebnim da te uputi na proveru hormona stitaste zlezde, eho srca i tek onda da pocnes terapiju. Kazem, to bih ja uradila da si moj pacijent.
Ukoliko si pod stresom, nije uvek resenje u tabletama za smirenje, razgovor sa psihijatrom uvek moze biti od pomoci.

Nista,ja zelim da budem vas pacijent :D
 
Bio sam kod kardiologa....dokotor me je poslusao i odmah je video moje zaputeno stomace i rekao mi je da sam fizicki neaktivan....usput da vadio sam krv i rezltati su pokazali da mi je lose gvozdje i da mi je gusta krv....da se vratim na kardiologa koji mi je rekao da moram malo da budem vishe aktivan i sto vishe da provodim vreme ca curom :))...da setam i tako to....
 

Back
Top