Slovenci prave most preko Ade
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 62

Tema: Slovenci prave most preko Ade

Iskusan
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Okupirana Srbija pod rezimom srpskog Sakasvilija - poglavnika Borisa Tadica-Francetica
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Slovenci prave most preko Ade

I to neka korumpirana slovenacka firma za koju se vezuju samo afera do afere? Verovatno su dali najbolji % opstinarima....

http://www.politika.co.yu/rubrike/Ekonomija/Crveni-tajkun-premoshcuje-Adu.sr.html

-----------

dobar komentar sa sajta politike:

E sad se vidi koliko su korumpirani srpski politicari! Slovenci da nam prave most? Ej sto ste razjurili srpske inzenjere iz Srbije? Oni sada prave mostove po Canadi i Americi, i to najvece! Ej Srbijo?! Gde su Mostogradja, Rad, Trudbenik, Energoproject,... Ko je pravio most na Krku? Gazelu? Novosadski? Takozvana 'napredna demokratija' je SVE UPROPASTILA!!! Ziko Zidar? Majko mila!?

Pera , 11/04/2008, 09:27
    Sta smo drugo mogli da ocekujemo od beogradske vlasti, odnosno DS-a? Vazno je dobro se ugraditi. A to sto ce most toliko da kosta, mnogo vise od ranije procenjene cene, nikog ne zanima.

Iskusan
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Okupirana Srbija pod rezimom srpskog Sakasvilija - poglavnika Borisa Tadica-Francetica
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Slovenci prave most preko Ade

mesto da je posao dat nekoj srpskoj firmi da pare ostanu u srbiji , pare ce ici nasim "prijateljima" slovencima koji su priznali nezavisnost kosova zahvaljujuci gospodi iz DS-a

------------

Миша , 11/04/2008, 11:59
    Словеначки парламентарци давали су расистичке изјаве о Србима приликом свог признавања Косова, а сада се грохотом смеју - највеће послове, баш као што су и говорили, након пар недеља добијају њихова предузећа. Има ли ова држава имало, имало достојанства, или ћемо као захвалност за непријатељску словеначку политику сви од реда идемо у Меркатор, сви од реда пијемо фруктал, да прихватамо сваку понуду словеначких предузећа на тендеру (независно од мишљења стручне јавности, чак и основне логике)...

Veoma poznat slavka69 (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

Verovatno je prekinuto sa strajkom Slovenackih proizvoda,pa sada je pocela NOVGRADNJA.

Primećen član
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

ma jok ..nema nishta od toga.... vest ce trajati do izborne tishine kao i svaka

Iskusan gost 47473 (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    "The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist"
    Reputaciona moć
    0

Na tenderu za izgradnju mosta preko Ade Ciganlije pobedio je austrijsko-slovenački konzorcijim „Por tehnobau und umvelt SCT d.d. und DSD brukenbau“. Izgradnja mosta bez prilaznih saobraćajnica, koja će početi do kraja godine, koštaće oko 116 miliona evra.
    Idejno rešenje mosta preko Save uradilo je preduzeće „Ponting“ iz Maribora. Predviđeno je da ovo bude most sa kosim kablovima sa jednim pilonom i saobraćajem u jednom nivou. Njegova ukupna širina trebalo bi da bude 45,2 metra, a visina pilona 200 metara.

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2007.
    Reputaciona moć
    0

Kako su krenuli i sipci ce uskoro da projektuju neku zgradu ili most u Srbiji.
    P.S
    Podvuceno zutim i to bato sa 17+ puta u LSD maniru i naravno Dzej !!!!!!!!

Iskusan
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

a sta je sa nasom mostogradnjom? gradili tolike mostove po svetu koji i dan danas stoje a da ne mogu da sagrade most preko ade?

e bruke demokratske.....

-----------

Miodrag , 11/04/2008, 16:47
    Ja sam gradjevinski inzenjer - nepartijac - sa Gradjevinskog fakulteta u Bgd-u koji je otisao u svet jer nije zeleo da zivi kao parija u neslobodnoj titovoj Jugoslaviji. Tvorac sam vise od pedeset mostova. Iz moje generacije nas desetak najboljih staticara otislo je u svet, svi smo posteno profesionalno uspeli i nase karijere su zavidne, iako smo imali velike probleme sa jugoslovenskim "diplomatskim" predstavnicima povodom nasih pasoskih dokumenata. Nismo nikada prihvatali da nam neuki, korumpirani politicari namecu zivotne puteve. Hajdin i drugi clanovi SK su to prihvatali, ostali su u zemlji i pravili uspesne, ali problematicne karijere. Ovaj nesavesni projekat mosta preko Ade je pravi monstrum, a estetski, arhitektonski, staticki je katastrofa, da ne govorimo o ceni i kvalifikacijama onih koji treba da ga grade. Svi nasi inzenjeri znaju da su u bivsoj Jugoslaviji samo dva gradjevinska fakulteta bila na visini: beogradski i zagrebacki. Ljubljanski fakultet je bio nizeg ranga i mnogi studenti iz Srbije posle neuspeha na beogradskom, odlazili su na ljubljanski fakultet gde su lako diplomirali. Hajdinovi kablovi, verovatno iz Svajcarske, gde radi njegov sin, zajedno sa onim "pilonom" predstavljace veliku opasnost. Verujem, nazalost, da ce ovaj projekat mosta da dozivi sramne peripetije i da ce biti napusten napola izgradjen, na veliku sramotu srpske prestonice. Miodrag

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Angry Re: Slovenci prave most preko Ade

[QUOTE=Markowac;6374284]I to neka korumpirana slovenacka firma za koju se vezuju samo afera do afere? Verovatno su dali najbolji % opstinarima....

http://www.politika.co.yu/rubrike/Ekonomija/Crveni-tajkun-premoshcuje-Adu.sr.html

-----------

dobar komentar sa sajta politike:

E sad se vidi koliko su korumpirani srpski politicari! Slovenci da nam prave most? Ej sto ste razjurili srpske inzenjere iz Srbije? Oni sada prave mostove po Canadi i Americi, i to najvece! Ej Srbijo?! Gde su Mostogradja, Rad, Trudbenik, Energoproject,... Ko je pravio most na Krku? Gazelu? Novosadski? Takozvana 'napredna demokratija' je SVE UPROPASTILA!!! Ziko Zidar? Majko mila!?

Pera , 11/04/2008, 09:27
    Sta smo drugo mogli da ocekujemo od beogradske vlasti, odnosno DS-a? Vazno je dobro se ugraditi. A to sto ce most toliko da kosta, mnogo vise od ranije procenjene cene, nikog ne zanima.[/nemogu da verujejm da ce slovenci praviti MOST:madALI JE TU MOZDA KRIV VELIMIR ILIC:shock:sta je sa novom srbijomko jos veruje u nju:shock:

Primećen član caki72 (avatar)
    Učlanjen
    14.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio Markowac Pogledaj poruku
    a sta je sa nasom mostogradnjom? gradili tolike mostove po svetu koji i dan danas stoje a da ne mogu da sagrade most preko ade?

e bruke demokratske.....

-----------

Miodrag , 11/04/2008, 16:47
    Ja sam gradjevinski inzenjer - nepartijac - sa Gradjevinskog fakulteta u Bgd-u koji je otisao u svet jer nije zeleo da zivi kao parija u neslobodnoj titovoj Jugoslaviji. Tvorac sam vise od pedeset mostova. Iz moje generacije nas desetak najboljih staticara otislo je u svet, svi smo posteno profesionalno uspeli i nase karijere su zavidne, iako smo imali velike probleme sa jugoslovenskim "diplomatskim" predstavnicima povodom nasih pasoskih dokumenata. Nismo nikada prihvatali da nam neuki, korumpirani politicari namecu zivotne puteve. Hajdin i drugi clanovi SK su to prihvatali, ostali su u zemlji i pravili uspesne, ali problematicne karijere. Ovaj nesavesni projekat mosta preko Ade je pravi monstrum, a estetski, arhitektonski, staticki je katastrofa, da ne govorimo o ceni i kvalifikacijama onih koji treba da ga grade. Svi nasi inzenjeri znaju da su u bivsoj Jugoslaviji samo dva gradjevinska fakulteta bila na visini: beogradski i zagrebacki. Ljubljanski fakultet je bio nizeg ranga i mnogi studenti iz Srbije posle neuspeha na beogradskom, odlazili su na ljubljanski fakultet gde su lako diplomirali. Hajdinovi kablovi, verovatno iz Svajcarske, gde radi njegov sin, zajedno sa onim "pilonom" predstavljace veliku opasnost. Verujem, nazalost, da ce ovaj projekat mosta da dozivi sramne peripetije i da ce biti napusten napola izgradjen, na veliku sramotu srpske prestonice. Miodrag
    Imao sam i neke sumnje do danas,ali sad sam 100% siguran da si ti tezak bolesnik. Znas li ti ko je Nikola Hajdin ( a moras da znas jer ti znas svve. Samo 99% od toga nije tacno).?
    Covek je predsednik SANU,jedan od 5 najvecih konstruktora mostova na SVETU. E on ti je bio predsednik komisije koja je odabrala idejno resenje mosta. Ali sad ni Hajdin ne valja. Jer tako Miodrag kaze. Svetski strucnjak. Sto ne navede neki most koji je napravio?
    Brate,tvoja parola je lupaj,lupaj sto vise,lupaj do beswesti,ako 100 puta ponovis glupost neko ce na kraju i poverovati u nju.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Unhappy Re: Slovenci prave most preko Ade

Citat Original postavio caki72 Pogledaj poruku
    Imao sam i neke sumnje do danas,ali sad sam 100% siguran da si ti tezak bolesnik. Znas li ti ko je Nikola Hajdin ( a moras da znas jer ti znas svve. Samo 99% od toga nije tacno).?
    Covek je predsednik SANU,jedan od 5 najvecih konstruktora mostova na SVETU. E on ti je bio predsednik komisije koja je odabrala idejno resenje mosta. Ali sad ni Hajdin ne valja. Jer tako Miodrag kaze. Svetski strucnjak. Sto ne navede neki most koji je napravio?
    Brate,tvoja parola je lupaj,lupaj sto vise,lupaj do beswesti,ako 100 puta ponovis glupost neko ce na kraju i poverovati u nju.
    i dali ce mi neko odgovoriti dali stvarno slovenci prave most

Primećen član
    Učlanjen
    15.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

А ти си здрав:rolleyes:. Усташки партнери граде мост црвено црној коалицији. Поред толико Српских стручњака, срамота да се антисрбима даје посао, што припада Србима.

Elita
    Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio plavi andeo Pogledaj poruku
    Da Slovenci i Austrijanci zajedno ,mislimda su ovi Austrijanci nesto umesani i u Koncesiju za auto put Horgos Pozega.

Primećen član caki72 (avatar)
    Učlanjen
    14.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio plavi andeo Pogledaj poruku
    Da li si cuo za rec tender? Dali ljudi najbolju ( najeftiniju) ponudu. To je jedna stvar. Druga stvar je ta da nije bitno koja firma je dobila izgradnju mosta jer ce 90% podizvodjaca( to su oni koji obavljaju radove) biti iz Srbije.

Primećen član
    Učlanjen
    15.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Da li si cuo za rec tender? Dali ljudi najbolju ( najeftiniju) ponudu. To je jedna stvar. Druga stvar je ta da nije bitno koja firma je dobila izgradnju mosta jer ce 90% podizvodjaca( to su oni koji obavljaju radove) biti iz Srbije.
    Тендери поштени:rolleyes:. Какав бедан изговор црвено црних. Највећи добит ће узети без да су ишта урадили антисрби. Даће мрвице Српским радницима. Уместо да Српско предузеће заједно са Српским радницима обаве посао.
    Poslednji put ažurirao/la Слобода : 11.04.2008. u 21:10

Elita
    Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Na tenderu pobedjuje najbolja ponuda , e tu je caka,narod se primi a kad pocnu radovi vrednost tog mosta jos 3 puta se poveca. Tako kradu ! A radovi se oduze ........

Domaćin Dupont (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio Слобода Pogledaj poruku
    Тендери поштени:rolleyes:. Какав бедан изговор црвено црних. Највећи добит ће узети без да су ишта урадили антисрби. Даће мрвице Српским радницима. Уместо да Српско предузеће заједно са Српским радницима обаве посао.
    Pa sto do sad nisu obavili posao?Nisu imali Vremena!

Elita
    Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nije vazno sto slovenci to rade ,bitno je ko ubira kajmak,to je isto kao i sa uniformama za univerzijadu,kad su dali Varteksu, znas kad bi hrvati dali srpskoj firmi da radi,nikad.
    Od 1990 pa do danas svi oni imali su vremena da nesto urade,ali nisu imali vremena 18 god. malo li je .

Primećen član
    Učlanjen
    15.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dupont Pogledaj poruku
    Pa sto do sad nisu obavili posao?Nisu imali Vremena!
    А твоји западњаци са вама црвено црнима су тако поштено обавили посао у Србији:rolleyes:.

Domaćin Dupont (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio karpos Pogledaj poruku
    Nije vazno sto slovenci to rade ,bitno je ko ubira kajmak,to je isto kao i sa uniformama za univerzijadu,kad su dali Varteksu, znas kad bi hrvati dali srpskoj firmi da radi,nikad.
    Od 1990 pa do danas svi oni imali su vremena da nesto urade,ali nisu imali vremena 18 god. malo li je .
    A da li to traje isto kao i evolucija(mislim majmun-covek)?

Primećen član
    Učlanjen
    15.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Еволуција црвено црних није напредовала. Исто је умноболна данас као и 1941. Косово и Крајина су отети и хајка на Србе је иста.

Domaćin Dupont (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Еволуција црвено црних није напредовала. Исто је умноболна данас као и 1941. Косово и Крајина су отети и хајка на Србе је иста.
    Ama covece ja ti nudim posao(1500€-za pocetak)!Javi mi se ako hoces!

Elita
    Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

posto nisi dobro procitao da ponovim
    karpos (avatar)

Na tenderu pobedjuje najbolja ponuda , e tu je caka,narod se primi a kad pocnu radovi vrednost tog mosta jos 3 puta se poveca. Tako kradu ! A radovi se oduze ........

Primećen član
    Učlanjen
    15.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Ama covece ja ti nudim posao(1500€-za pocetak)!Javi mi se ako hoces!
    Са црвено-црнима нема сарадње.

Domaćin Dupont (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Са црвено-црнима нема сарадње.
    Razmisli dobro!Zanima me jos sta si po zanimanju(iako ti za posao koji ti nudim nije potrebna neka strucna sprema).

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

U staroj SFRJ slovenacki trgovacki putnik znao je da proda robu u Srbiji tako sto je nosio kesaru za mito,za direktora ili sefa samoposluge, pila se radenska a knjaz m. je bio za dzibere,i to su radili oduvek i dok je Tito bio ziv.
    I druge stvari, otkup nasih polj.proizvoda za kesaru i odvoz vina cisternama sa Kosmeta u Slovin a mi posle pijemo laski rizling i sl.
    Kako bre da dobiju most u BGD, ubicu se. Zbogom pameti.

Slične teme

1. Slovenci ne žele Hrvatsku u EU?
    Autor systemofadown u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 16.01.2009., 15:52
  2. Slovenci su...
    Autor petra25 u forumu Arhiva
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 13.01.2009., 15:15
  3. slovenci dobili kraljicu
    Autor srbija do grcke u forumu Politika
    Odgovora: 3