da li je..

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lorencio

Primećen član
Poruka
637
Da li se smatra krivicnim delom ako dodje covek kod mene kuci , preti mi , a ja ga istucem?Ako me on prijavi policiji mogu li dobiti neku kaznu , ili ako mu polomim nesto ne moram dok je ziv da ga platim ??...
 
Kod nas na zalost vazi zakon da ako ti neko preti bilo gde,pa i u tvojoj rodjenoj kuci,ne smes nista drugo sem da pozoves policiju.Ako te napadne to je vec drugo.Doduse ne znam kako to ide sa maloletnicima.
 
Ako nije bilo svedoka,njegova rec protiv tvoje nikom nista,ko sta trazi to i dobije.U svakom slucaju je bolje izbegavati guzvu.Ja takve stvari resim ovako,ne slusam sta je reko,vec koje reko.
 
:shock: Naš zakon je potpuni idiotluk. Pravedno je da možeš, u svojoj kući, da radiš šta ti je volja ako te neko zlostavlja, na bilo koji način. Nisam znala da smo nezaštićeni, pred zakonom, u ovakvim slučajevima.
 
:shock: Naš zakon je potpuni idiotluk. Pravedno je da možeš, u svojoj kući, da radiš šta ti je volja ako te neko zlostavlja, na bilo koji način. Nisam znala da smo nezaštićeni, pred zakonom, u ovakvim slučajevima.

A u prawu si ... Jedan drugar od mog drugara je isprebio nekog (isto je taj sto je dobio batine bio kriw) i sada ga placa ..mislim, razbio mu arkadu i platio je ali ne znam da li jos placa ...
 
Da li se smatra krivicnim delom ako dodje covek kod mene kuci , preti mi , a ja ga istucem?Ako me on prijavi policiji mogu li dobiti neku kaznu , ili ako mu polomim nesto ne moram dok je ziv da ga platim ??...

Ne svaki ulazak na tvoj privatan posed bez dozvole je krivicno delo...
(dakle pozoves komsiju na kafu ubijes ga i kazes da je on upao kod tebe u stan...;))
 
Oduvek ako ne mozes da dokazes da nije samoodbrana..!
Ali da ubijes nekoga na svom posedu i kazes da je samoodbrana,
to je znatno olaksavajuca okolnost...

Ma, dovoljno je odalamiti ga kako zasluzuje, sta ima ko neprijateljski nastrojen da trazi na bilo cijem posedu:-(

P.S. Lokacija ti je...:lol:
Negiranje znaci potvrda:|
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top