U Zadru misa povodom godišnjice NDH

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisu svi Hrvati,kao sto nisu ni svi Srbi.
Zato nemoj da si idiot.

Nisam ni rekao svi Hrvati. Samo konstatujem da ideja ustaštva još živi u Hrvatskoj i da ti hrvatski šovinisti pokušavaju da izjednače ustaše sa četnicima. Za razliku od ustaša, četnici su priznati kao antifašistički borci za slobodu. Ne branim četnike, moji su u tojm ratu bili partizani, ali hoću da kažem ono što jeste. Draža Mihajlović je nedavno posthumno dobio Američki orden za svoju borbu protiv nacista u WW II. A za ustaše se svuda u svetu govori da su najveći krvoloci XX veka. Jevreji su na svojim sajtovima objavili da je u Jasenovcu poginulo preko 700.000 Srba i stavili su taj logor u istu grupu u kojoj se nalazi recimo Aušvic.
 
Ako NDH nema nikakve veze sa ovom hrvatskom drzavom,kako to da su im u vojsci chinovi isti ko i tada,da imaju ista obelezja i da rezultate u fudbalu za vreme NDH pripisuju se danashnjoj Hrvatskoj?
Misim nemoj da se lazemo-ova drzvaa Hrvata je nastala na onoj prethodnoj i praktichno i ideoloshki je samo njen nastavak.Nema tu apsolutno nikakve razlike.Jednom Ujke-uvek Ujke.
 
slavka, moj deda je bio partizan i poginuo je upravo u borbi protiv ustaša. I još mnogo članova familije mi je poginulo u borbama protiv ustaša u WW II, isto kao što je i predsedniku Tadiću poginulo dosta članova porodice od ustaša. Naravno da me nervira i da mi smeta.
 
Ne smetaju meni četnici, oni su se borili za kraljevinu a partizani za republiku, i jedni i drugi su se borili protiv nacista, Nemci su narod a ne generalno nacisti, i ne ljutim se ni na koga, ali ustaše mi smetaju.[/QU

Kako pises ne povezano pa to je starsno.
U jednom postu si pisao da su ti tata i Arkan zajedno po naredjenu Tita ubijali cetnike,a sada ti ne smetaju cetnici.
Weis.....petak je polako se opustaj veceras je vece za provod.
 
]Ne smetaju meni četnici, oni su se borili za kraljevinu [/B]a partizani za republiku, i jedni i drugi su se borili protiv nacista, Nemci su narod a ne generalno nacisti, i ne ljutim se ni na koga, ali ustaše mi smetaju.

ovim si sve rekao...ali o sebi..
jedina razlika izmedu cetnika i ustasa je, da su ustase bile organiziranije i slozenije...inace ubice i koljaci jedni i drugi; i jedni i drugi su suradnici Njemaca, a cetnici pogotovo jos i talijanskih fasista; cak i medusobni suradnici, i jedni i drugi smrad povijesti i zlocinci...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top