UMTS

medicin83

Obećava
Poruka
99
Da li neko moze reci 2-3 reci o UMTS telefonima....da li je to isto sto i 3G ili naprednija varijanta 3G telefona. Takodje me zanima koja je brzina prenosa podataka na takvim telefonima.
 
To je 3G koji se primenjuje u Evropi (u Americi i u Japanu se primenjuju druge verzije 3G).Naprednija varijanta od 3G je HSDPA.
Max protok u radio delu je 5.6Mb/s, Ali korisnicima je dostupno maksimalno 2Mb/s (mada znas da se ovi brojevi cesto vrlo filuju).
Uostalom, sve zavisi od servisa koji koristis...

U HSDPA max protok je 14Mb/s,ali on zavisi kako od servisa, tako i od samog telefona (sto u GSM i u UMTS nije bio slucaj).Mislim da klasa telefona koja podrzava taj protok tek sad treba da izadje na trziste.U svakom slucaju, kod nas jos nijedan operator nije uveo HSDPA,pa ovo jos uvek nije zanimljivo.
 
hm .... ja imam jedan mali uređaj u koji ubacim sim karticu i preko njega se kačim na net.

brzina mi je ... hm .... zavisi od signala.

Ako je umts signal onda je protok slabiji, ako je hsdpa signal onda je protok slabiji.

uglavnom, kad je zagušenje mreže najmanje ( uveče oko 1-2 sata, protok je najbolji)

jednom sam merio oko 12 sati po podne i to u sobi, protok je bio oko 1,5 mbps

noćas ću da merim opet .. trebalo bi da bude bolje :D
 

Back
Top