ŠTA DODATI...?!

mineral032

Obećava
Poruka
84
...AKO TREBA FILOSOFIRATI,ONDA TREBA FILOSOFIRATI...A AKO NE TREBA FILOSOFIRATI,ONDA I O TOME TREBA FILOSOFIRATI...ZNAČI SVAKAKO TREBA FILOSOFIRATI...

ŠTA DODATI OVOJ IZRECI ILI PAK ŠTA ODUZETI OD NJE?!
OVO JE LEK,A VI NEŠTO DODAJTE ILI ODUZMITE?!
 

Prilozi

  • ARISTOTEL.jpg
    ARISTOTEL.jpg
    49,9 KB · Pregleda: 3
Pa i nije ti razlog da se ljutiš. Filozofija nije davanje odgovora, ako već mora nešto biti pre će biti postavljanje pitanja.....

Ne mogu da ti dam kreativan odgovor, nisam dovoljno pametno.
 
Veoma inteligentan odgovor,a kažeš da nisi pametan...Samo tako nastavi - naravno da ovo nije lek,jer filosofija stalno postavlja pitanja a nikad ne daje prave odgovore...Pogotovo gore postavljena uzročno-posledična veza ne može dati odgovor nego još više zbuniti...Hvala i samo nastavite sa razmišljanjem...;)
 
...AKO TREBA FILOSOFIRATI,ONDA TREBA FILOSOFIRATI...A AKO NE TREBA FILOSOFIRATI,ONDA I O TOME TREBA FILOSOFIRATI...ZNAČI SVAKAKO TREBA FILOSOFIRATI...

ŠTA DODATI OVOJ IZRECI ILI PAK ŠTA ODUZETI OD NJE?!
OVO JE LEK,A VI NEŠTO DODAJTE ILI ODUZMITE?!

shto ne stane tebi nek stane aristotelu... mozhe i reverzibilno ako se gledash u naopakom ogledalu.
 
...AKO TREBA FILOSOFIRATI,ONDA TREBA FILOSOFIRATI...A AKO NE TREBA FILOSOFIRATI,ONDA I O TOME TREBA FILOSOFIRATI...ZNAČI SVAKAKO TREBA FILOSOFIRATI...

ŠTA DODATI OVOJ IZRECI ILI PAK ŠTA ODUZETI OD NJE?!
OVO JE LEK,A VI NEŠTO DODAJTE ILI ODUZMITE?!


Ja se ne bih usudio da nesto dodam a jos manje nesto da oduzmem. Bilo bi to suludo kao kada bi neko hteo da doda ili oduzme (npr cekicem) deo na nekoj Mikelandjelovoj skulpturi. Ovo je inace lep primer za one koji se bave logikom jer negacija ima isti kvalitet kao afirmacija. Ne bash istog intenziteta, jer kada neko tvrdi Ja ne filosofiram on ipak filosofira samo toga nije svestan a po pravilu to je plitka filosofija.

Ako nekog pitamo shta radi a on odgovori
Ja cutim
onda ovaj nije bio svestan da je ipak nesto izgovorio...
 

Back
Top