ko ume da iskoristi arhaične erogene cone

blondi

Domaćin
Poruka
4.976
elem ne pričam o sekundarnim i primarnim erogenim conama več o arhaičnim 8)

to su one, koje su udaljene od spolovila, ali su ipak veoma osetljive... u stimulaciju arhaičnih cona svrstava se maženje ili poljubac na kosu, nežno grickanje ili lizanje po vratu, nežan dodir prstima ili lizanje usana, sisanje donje usne, ljubljenje i grickanje "ušiju", ljubljenje ruku, nežno dodirivanje tj klizenje prstima niz kićmu a može i dahom, kao i grljenje i strasno stezanje sa leđa, nežno dodirivanje i ljubljenje butina, iza kolena a i masiranje i ljubljenje stopala...

ko od vas je arhaični umetnik :wink: ...
 
cini mi se, po ovom tvom definisanju arhaicnih erogenih tacaka, da je moj bivsi ljubavnik bio pravi arhaicni umetnik, te sam se sad bacila na razmisljanje.... sto smi li ja i on prestali da se vidjamo....
Definitivno znam sta su primarne erogoene zone, a sve ovo ostale bi trebale da se istrazuju spontano, i samo po sebi da dodje, sto zavisi od bliskosti i mastovitosti partnera!
 
Pa nije konkurs takmicenje :shock: ali ajd sad.
Pa onos to si opisala meni prevashodno lici na segment romantike. Negde sam davno procitao da je za dobar sex neophodno da svki dan i us vako vreme pokazujes koliko ti je do devojek stalo, narvno ukljucujuci i te neznosti. Svaka devojka ima nesto "svoje" mada ako je lepo ljubis, lizes, grickas itd. nije ni bitno koji je to deo tela. :twisted: Ja iance preferiram uvce&jezik, usnema ne mogu da odolim ako su napucene a i sve moguce situacije sa vraticem. Ustvari kad krenem kontrolism samo jezik a za ruke se cesto iznenadim gde zavrse :shock: :lol:
 
stvarno se do sada nisam bavio pokusajima da recima opisem takav dogadjaj.Smatram da se poznavanje erogenih zona ne moze meriti ni na koji nacin.Uostalom, samo oko 60 % erogenih zona na telu zene su iste za sve.Ostale su plod same licnosti, svako ih za sebe dozivljava.Npr, nisam mogao ni pomisliti da ce sitno grickanje spoljasnjeg dela tricepsa imati efekat, kako se desilo.Te stvari treba istrazivati.Ponekad sebe uhvatim da sa matematickom preciznoscu, znajuci gde se nalaze interesantni rejoni, po tacno odredjeni vremenski period se zadrzavam, kao bre po sablonu.To mi je vec znak da je vreme za promenu.Cim pocnem raditi kao po unapred utvrdjenom planu, znaci da mi je vec dosadno.Ali nisam do sada sreo zenu koja je umela da pravilno stimulise moje zone.Bez zelje za nametanjem polariteta polova, ali mislim da se mi muskarci malo vise bavimo time.
 
blondi:
elem ne pričam o sekundarnim i primarnim erogenim conama več o arhaičnim 8)

to su one, koje su udaljene od spolovila, ali su ipak veoma osetljive... u stimulaciju arhaičnih cona svrstava se maženje ili poljubac na kosu, nežno grickanje ili lizanje po vratu, nežan dodir prstima ili lizanje usana, sisanje donje usne, ljubljenje i grickanje "ušiju", ljubljenje ruku, nežno dodirivanje tj klizenje prstima niz kićmu a može i dahom, kao i grljenje i strasno stezanje sa leđa, nežno dodirivanje i ljubljenje butina, iza kolena a i masiranje i ljubljenje stopala...

ko od vas je arhaični umetnik :wink: ...
:wink: pa dobro bi doslo i mazenje unutrasnjih strana butina, i posebno greben plecke sa unutrasnje strane bicepsa na ledjima, kao i kolena koja imaju magiju najneznijeg dela sa zadnje strane, onda jedno od omiljenih mesta moze da pricinjava obostrano zadovoljstvo kao clanak noge sa zadnje strane oko tetive, a o stopalima mislim da je posebno dobra masaza i ljubljenje izmedju prstiju koja moze da bude jako stimulativno. Naravno najlepsi deo vrata je izmedju 3 i 7 prsljena kao i deo iza usne skoljke koji je lep za ljubljenje. O grickanju bih samo da to bude donji stomak sa prelazima na ljubljenje kostiju kukova koje su uvek malo izrazene i tako to. :wink:
 

Back
Top