20.000 milja pod morem - kapetan Nemo
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: 20.000 milja pod morem - kapetan Nemo

Zainteresovan član superhik1975 (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Question 20.000 milja pod morem - kapetan Nemo

Ja imam 32 godine i jos od kada sam bio osnovac zanima me samo jedno pitanje. ZASTO? Sto bi deca rekla... Zasto je kapetan Nemo (i njegova posada) potapao svaki brod ili bilo koje plovilo? Zasto mu se covecanstvo zamerilo? Sta su mu uradili, pa ima toliku mrznju? Koji je njegov problem, pa je konstruisao fantasticnu podmornicu, toliko naprednu za vreme u kom je ziveo? Ako neko ima objasnjenje, unapred hvala!

Zainteresovan član asasello (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Re: 20.000 milja kapetan Nemo?

Koliko se ja sećam, on je bio princ iz Indije. Cini mi se da je u njegovoj zemlji izbio rat, zapadna Evropa ga je napala ili tako nesto, pa je resio da se osveti na taj nacin. Izgubio je zenu i decu, smatrao da su zemaljski zakoni nepravedni i hteo je sam da pokaze sta je pravda. Pomagao je dobrim ljudima, npr. spasavao je one koji su potonuli dok su trazili bisere. Omrzeo je zemlju i njene ratove, ali se desavalo da je topio brodove neke vojske da pomogne slabijim zrtvama rata. A neke, da, topio je valjda zbog licne mrznje prema njima. Iako nije ih valjda topio! Samo jednom se valjda desilo da je brod potopljen, uglavnom su brodovi bili samo osteceni, ali su mogli da stignu do obale.

Nisam jasno objasnila, ali verujem da ce na osnovu toga neko setiti vise ili ce objasniti bolje

Ističe se
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano Re: 20.000 milja kapetan Nemo?

Hm...da...

Bio je Nemo tamo negde u Azijskoj zemlji nekoj (ne secam se bas kojoj) i skrivili su mu nesto,porodicu pobili ljudi bez razloga,a posto je bio bogat prvo se valjda preselio na neko ostrvo pa tamo poceo sa gradnjom broda i slicnih masina kako bi se osvetio ljudima sa kopna...Sto se tice spasavanja,tu bas i nisam siguran....:/

Slične teme

1. Ameri se setaju Crnim morem, medved zaspao
    Autor 111111 u forumu Politika
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 08.09.2008., 03:19
  2. Da li je Kapetan Miki Pe***?!
    Autor u forumu Strip
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 22.08.2004., 17:26

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor