BAKA ILI BABA

jela2008

Obećava
Poruka
72
Ne nisam baka a nisam ni baba,a najverovatnije cu biti baba.Pitate se sta je ovo,neka greska:shock:.Da pojasnim ja sam izvela zakljucak,ne kazem da je tacan 100 %,ali je barem 80%tako.Dakle ja mislim da mame koje imaju cerke postanu bake unucima,a majke od sinova babe.Sta vi mislite koga deca vise vole :confused:babe ili bake :lol:Ja sam imala i baku i babu a vi.Moju mamu su deca zvala nana,a od muza majka je mlada umrla nije docekala unuke.:rolleyes:
 
Mislim da tu nema pravila,niti ima veze sa tim ko je sa mamine,a ko sa tatine strane.
Kod mene bila zanimljiva situacija,moja cerka je vise vezana za baku sa tatine strane,mozda zato sto ju je ona cuvala,vodila u obdaniste,itd,nego za moje roditelje mada i njih dosta voli.
Sin je vise bio vezan za moje roditelje,jer sa oceve strane baba i deda su mu rano umrli,a sa mojima je dosta provodio vremena jer smo zivlei jedno vreme blizu.
Sve to nema pravila.
 
Mene niko nije ni pitao, a i ja sam smatrala da me unuce moze zvati kako ono samo zeli.
I zove me "baba - pa moj nadimak" (koji jako volim)
Snajinu majku isto tako zove "baba - pa njeno ime".

Jelo, dobro si primetila ono sa babama i bakama, to je cesto bas tako! :) :)

Proslo je par godina, ali se ja nikako da naviknem na ulogu babe jer nam detence retko dolazi, ali kada dodje to je jedna radost.
Cesto se setim kako je moja mama trazila da je unuk zove "baba" kada je imala 40 godina, delovala mnogo mladje i bila jedna rasna lepotica te je bilo bezbroj smesnih situacija, narocito jer je moj sin sa babom provodio celo leto na moru gde su svi dugo mislili da su mubaab i deda roditelji - moji roditelji su neverovatno obogatili detinjstvo svome unuku... da bar ja mogu delic da budem kao sto su bili oni... i bila bih, samo da mi cesce dolazi.
 
Ne nisam baka a nisam ni baba,a najverovatnije cu biti baba.Pitate se sta je ovo,neka greska:shock:.Da pojasnim ja sam izvela zakljucak,ne kazem da je tacan 100 %,ali je barem 80%tako.Dakle ja mislim da mame koje imaju cerke postanu bake unucima,a majke od sinova babe.Sta vi mislite koga deca vise vole :confused:babe ili bake :lol:Ja sam imala i baku i babu a vi.Moju mamu su deca zvala nana,a od muza majka je mlada umrla nije docekala unuke.:rolleyes:
Moje su obe bile babe. I obe su pokojne, jedna od skoro, druga od pre par godina.

E sad, jedna je bila baba i ona se podrazumevala kao default baba, druga je bila baba-(ime), da ih, valjda, ne bismo brkali, a i da bismo znali kako se zove, pošto je živela, već sam pisala... onda je počeo rat pa je živela ovde, sa nama, ali je i dalje nastavila biti baba-*******. Tako je i "njen deda" bio deda-*****, iako drugi deda nije ni postojao, tj. jeste, ali ne za mog života.

Al' to je zato što smo mi i od tih baba poteklli kao kruti, sa manjkom potrebe da ispoljimo neku nežnost, pa se ni njima nije tepalo. Same su krive :mrgreen: :rolleyes:
 
Odem ja kod prijateljice na kafu.muz joj u setnji deca imaju svoje stanove.Pijemo kafu i pretresamo kako i zasto kad stigose gosti sin, snaha i unuk od 4 godine.Obraduje se ona njima i meni drago da ih vidim.Izljubi ona unuka pa ga pita jesil gladan pile babino,a mali kaze nisam gladan jeo sam kod bake,odo ja baba da se igram.Ja sam se slatko namejala bilo je nekako simpaticno,bilo dete kod bake pa dosao malo i kod babe.
 
Ne nisam baka a nisam ni baba,a najverovatnije cu biti baba.Pitate se sta je ovo,neka greska:shock:.Da pojasnim ja sam izvela zakljucak,ne kazem da je tacan 100 %,ali je barem 80%tako.Dakle ja mislim da mame koje imaju cerke postanu bake unucima,a majke od sinova babe.Sta vi mislite koga deca vise vole :confused:babe ili bake :lol:Ja sam imala i baku i babu a vi.Moju mamu su deca zvala nana,a od muza majka je mlada umrla nije docekala unuke.:rolleyes:

Kod mene obrnuto, tatina baka a mamina baba. Vise sam vezana za tatinu majku.
 
Ja ih obe zovem baba ili bakutaner(tatinu mamu). Ali ni to nije bitno, to deca treba da odluce, da li ce biti baka, baba, bakutaner, nana, i ne znam vec kako. Deca ne vole nametljivost jer ih to odbija pa treba pustiti njih da odluce.
meni je "baba" nakako najsladje, jer pod tim ne smatram da je ona matora ili ne znam kakva, meni rec iliti nadimak "baba" predstavlja osobu koja te puno voli, sa kojom mozes pricati o nekim stvarima kad malo porastes, neko ko pravi najbolju sarmu na svetu (:razz:), neko kod koga uvek volis da odes i neko s kim se posle mame i tate volis najvise na svetu, a tek kolaaaciiii........ :lol: :lol: :lol: :heart: :p :D :rolleyes: :wink:
 
izgleda da se ovde javlja samo onih 20%:rotf::mrgreen:





a ja sam zaboravila da sam i unuka
tatina mama je prvo bila nana a posle ljubica(i nekako tu mi je bila veca bliskost)a mamina mama prvo baba mladenka,a sad samo mladenka(a sad smo mnogo bliskije)
 

Back
Top