Sitan propust objketivnog izveshtavanja

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.114
Ko je danas kupio Blic mogao je na sred naslovne strane da chita o pokushaju atentata na tuzioca Vukcevica...kao i pre neki dan po sred cele 2.-3. strane(a mogli su da joj daju sve do sredine novina da se razmahne) vizije Srbljanovicke kada (naravno,ne ako) postane gradonachelnica BG.:)Obe ove stvari moguce je naci na web stranici blica bilo danas bilo u arhivi..s druge strane ova vest se nekako sluchajno zaturila na poslednju stranu izmedju naslova"Ostojic ostaje u Atini" i "Kanzas shampion".Da ni ne spominjem shto isto nekim chudom ista vest ne postoji na blicovoj web strani:

Olimpijada

ZABRANJENO"KOSOVO JE SRBIJA"

Srpski sportisti koji ce uchestvovati na Olimpijadi morace da potpishu obecanje da u Pekingu nece isticati svoje stavove o Kosovu.OKS je pripremio interni ugovor koji bi morali da potpishu svi chlanovi olimpijskog tima Srbije,kao garant da nece zloupotrebiti sportsko borilishte za isticanje politichkih stavova.


E sad,vest kratka a toliko toliko podpitanja:

Ko naredio?
Po kom osnovu?
Da li je u pitanju spoljni prtisak ili samonicijativna autocenzura?:)

Ali verovatnno ova vest nije dovoljno vazna da bude chak ni na zadnjoj strani,pa je zato izbachena sa neta.Vaznije je shta Solana poruchuje birachima pred izbore i shto Tadic kaze da ce nas svi sem njega vratiti u 90-te.:)
 
Možda si malo i požurio sa takvim mišljenjem. Kažem "možda", ništa ne tvrdim, jer moguće je da je Peking sam odabrao takvu opciju, kako se olimpijske igre ne bi pretvorile u političku manifestaciju nekih drugih zemalja i sportista protiv Kine, a u korist Tibeta.
Tako da je moguće, kažem moguće, da ovo nije urađeno pod pritiskom MOK-a, nego da su to uradili Kinezi, kojima je ipak preči Tibet, nego naše Kosovo.
 
Pa ja ne znam nishta,ja samo pitam.Ne znam chak ni da li je tachna vest jer na netu na blicovom sajtu nisam mogao da je nadjem.Ko shto rekoh ima mali milion podpitanja koje proizilaze iz ove vesti ako je tachna-ko je inicijator,po kom onsnovu i mozda najvaznije na koji nachin misli OKS koji je to i ponudio(a OKS je valjda Olimpijski Komitet Srbije) da sankcionishe nashe sportiste ako se uzprotive da podpishu?
Da ni ne pochinjemo o tmoe zbog chega je ova vest ako je tachna maltene sakrivena.Vaznije je da se Srbljanovicka proserava na 5 strana opd necheg ovakvog...
 
@epoc

kada su velike gradske gužve
ka50topview1oclockvj7.jpg

a za čišćenje snega
viu55munjaqq7.jpg
 
Blic je nesto slicno uradio i za vreme izbora za predsednika kad je stampao jedno izdanje za Beograd , jedno za centraknu srbuju i trece internet izdanje ista tema potpuno drugi tekstovi. Nego staces pokusavaju da za svakog citaoca pripreme posebno izdanje , ono koje odgovara njegovim usima. :-)
 

Back
Top