Najveće greške koje uništavaju ljubav

Fifpif

Zainteresovan član
Poruka
298
Na početku svake priče sve izgleda jednostavno i neposredno. Razumemo se i lako izražavamo osećanja, pažljivi smo i puni razumevanja za ukus i želje partnera.
Kasnije, kada se odnos učvrsti ili se odlučimo za zajednički život, rađaju se prve teškoće. Prvim znacima krize trebalo bi posvetiti pažnju jer ukoliko duže zanemarimo netrpeljivost, nerazumevanje, ... oni mogu odjednom eksplodirati i upropastiti vezu.... Koji bi po vama bile NJEGOVE i NJENE greške koje uništavaju ljubav?
 
Konstantno trazzenje dokaza ljubavi
teshke optuzzbe povodom nebitnih stvari
netolerancija
zahtevanje savrshenstva onako kako mi to vidimo
zahtevanje odredjenog ponashanja
dresura (vaspitno ukidanje seksa ili druzzenja)
hronichno flertovanje s drugim osobama
pokushaji da zzivimo i dalje kao da smo solo
naturanje sopstvenog mishljenja kao jedinu istinu
takmichenje i rivalstvo
hronichno lovljenje "greshaka" i trazzenje mana
konstantno nezadovoljstvo jer iz nekog razloga mislimo da ako je osoba "prava" mi smo uvek zadovoljni
verovanje da onaj drugi mora da uvek ima isto mishljenje kao i mi
ochekivanje telepatije.
projektovani strahovi
unapred postavljena negativna ubedjenja. (sigurno chesh me prevariti, ostaviti, zajebati ...jednog dana)
 
Konstantno trazzenje dokaza ljubavi
teshke optuzzbe povodom nebitnih stvari
netolerancija
zahtevanje savrshenstva onako kako mi to vidimo
zahtevanje odredjenog ponashanja
dresura (vaspitno ukidanje seksa ili druzzenja)
hronichno flertovanje s drugim osobama
pokushaji da zzivimo i dalje kao da smo solo
naturanje sopstvenog mishljenja kao jedinu istinu
takmichenje i rivalstvo
hronichno lovljenje "greshaka" i trazzenje mana
konstantno nezadovoljstvo jer iz nekog razloga mislimo da ako je osoba "prava" mi smo uvek zadovoljni
verovanje da onaj drugi mora da uvek ima isto mishljenje kao i mi
ochekivanje telepatije.
projektovani strahovi
unapred postavljena negativna ubedjenja. (sigurno chesh me prevariti, ostaviti, zajebati ...jednog dana)

Lepo receno..ne vidim sebe na srecu u ovome..ima ih dosta bolidovanih :rolleyes:
 
Konstantno trazzenje dokaza ljubavi
teshke optuzzbe povodom nebitnih stvari
netolerancija
zahtevanje savrshenstva onako kako mi to vidimo
zahtevanje odredjenog ponashanja
dresura (vaspitno ukidanje seksa ili druzzenja)
hronichno flertovanje s drugim osobama
pokushaji da zzivimo i dalje kao da smo solo
naturanje sopstvenog mishljenja kao jedinu istinu
takmichenje i rivalstvo
hronichno lovljenje "greshaka" i trazzenje mana
konstantno nezadovoljstvo jer iz nekog razloga mislimo da ako je osoba "prava" mi smo uvek zadovoljni
verovanje da onaj drugi mora da uvek ima isto mishljenje kao i mi
ochekivanje telepatije.
projektovani strahovi
unapred postavljena negativna ubedjenja. (sigurno chesh me prevariti, ostaviti, zajebati ...jednog dana)

mislim da tema moze da se zatvori :))))))
 
Na početku svake priče sve izgleda jednostavno i neposredno. Razumemo se i lako izražavamo osećanja, pažljivi smo i puni razumevanja za ukus i želje partnera.
Kasnije, kada se odnos učvrsti ili se odlučimo za zajednički život, rađaju se prve teškoće. Prvim znacima krize trebalo bi posvetiti pažnju jer ukoliko duže zanemarimo netrpeljivost, nerazumevanje, ... oni mogu odjednom eksplodirati i upropastiti vezu.... Koji bi po vama bile NJEGOVE i NJENE greške koje uništavaju ljubav?

zdravo za gotovo - to nikad ne treba dozvoliti, i to je najveća greška...steći utisak da je onaj drugi tu da bi vama bilo super, i da se možete "opustiti" i prestati truditi i pokazivati pažnju, i da će uvijek biti tako...e pa neće...ako se ne nastavite truditi i ulagati u vezu...
 

Prilozi

  • pearl of wisdom.jpg
    pearl of wisdom.jpg
    37,3 KB · Pregleda: 11
zdravo za gotovo - to nikad ne treba dozvoliti, i to je najveća greška...steći utisak da je onaj drugi tu da bi vama bilo super, i da se možete "opustiti" i prestati truditi i pokazivati pažnju, i da će uvijek biti tako...e pa neće...ako se ne nastavite truditi i ulagati u vezu...

Slažem se. Glupo vjerovanje da je osvojeno što je trebalo da se osvoji i ja sad mogu da se ponašam kako hoću, ona/on će i dalje da me voli. I onda ljubav polako ali sigurno nestaje:-(
 
svi mi znamo sta sve moze da pokvari i unisti ljubav i pored najveceg truda ipak nam se potkradu greske koje ponavljamo i onda sebi postavljamo pitanje a zasto sam to rekla/ao ili uradila/uradio
ali kad se vec uradi nema povratka ili vrlo retko moze da se ispravi
treba naci nacina da se stvari neke prevazidju samo sto je to prilicno tesko
ljubomora ili radoznalost ili posesivnost su prisutne kod svakoga samo u razlicitoj gramazi
 
Sve ono sto je navela Pipi Langstrumpf je potpuno tacno.
Usled nezdravog okruzenja u kome godinama zivimo, ljudi su se totalno mentalno deformisali. postali su sebicni, samodovoljni, svojeglavi, egoisticni, nerazumni, gramzivi, vecito nezadovoljni, nezahvalni, nepoverljivi, nesigurni.
Nezdravo okruzenje, koje sve unistava, unistava i ljubav.
 

Back
Top