Svetski dan Srba !

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

g. rajkovic

Aktivan član
Poruka
1.560
Juce je bio svetski dan roma , predlazem da: posto su EU i USA svojim delima - nedelima ugrozili opstanak jedne male grupe gubavaca (Srba,bar nas tako prestavljaju u njihovim medijima) , da se izabere jedan dan u godini koji ce biti posvecen opstanku ove retke vrste ljudi.
 
S obzirom da i u svojoj zemlji imamo manja prava nego oni, moglo bi slobodno da se uvede tako nesto... Pa da malo mi dobijamo stanove za Srbe, domove zdravlja za Srbe, novcanu pomoc za Srbe...

Ova drzava izdvaja ogromna sredstva za Romsku populaciju dok smo mi zrtve pozitivne diskriminacije.

edit...

Evo vam klasicnog primera da smo mi gradjani drugog reda

madmax500.jpg


Zamislite sebe u situaciji kao na slici. Znaci vozite se kroz grad u ovome. Nemate tehnicki pregled kao ni tablice, kao ni stop svetla, migavce i ostatak vozila...
Njima se tolerise ovakvo ponasanje u saobracaju dok nas zaustavljaju i maltretiraju za sve i svasta.
Svaki dan prolazim preko obilicevog venca gde se u onom parku vrsi prikuplajanje hartije i glavni utovar.Ocete da mi kazete da do sada niko od policije nije vieo u cemu se voze Romi.
 
sad si ga malo preterao.......kakave veze ima GSP sa danom naroda...ako ti je za sprdanje idi na humor...

većina naroda u okruženju ima neke slične praznike ...Albanci dan zastave na primer i još po nešto pa nije loše ni ovo.......
 
sad si ga malo preterao.......kakave veze ima GSP sa danom naroda...ako ti je za sprdanje idi na humor...

većina naroda u okruženju ima neke slične praznike ...Albanci dan zastave na primer i još po nešto pa nije loše ni ovo.......

Da ali to nije svetski praznik , a ovo za GSP, samo sam hteo da simbolicno u Srbij na taj dan izjednacimo prava Roma i Srba.
 
Meni nije smesno. Ne vidim problem da kazem da sam Srpkinja. Ovo je sad melodrama...mislim da smo jos daleko od Roma...malo je bezveze da se poredimo sa njima. Mi smo za razliku od njih politicki\ratni, a ne zivotni(nadam se da ne moram da objasnjavam) gubitnici... Ne ide u prilog ni nama ni njima ovakvo poredjenje.
 
Meni nije smesno. Ne vidim problem da kazem da sam Srpkinja. Ovo je sad melodrama...mislim da smo jos daleko od Roma...malo je bezveze da se poredimo sa njima. Mi smo za razliku od njih politicki\ratni, a ne zivotni(nadam se da ne moram da objasnjavam) gubitnici... Ne ide u prilog ni nama ni njima ovakvo poredjenje.

ma opusteno

dan roma, to je kao kada detetu koje nema roditelje daju cokoladu- za utehu

pih

sta ce Srbima jedan dan, mi smo vecni 8)
 
e zbog toga suze lijem.:D mora da se salis...
vi ne mozete da ostanete bez njih jer ne mozete da se medjusobom razaznate. asimilovali se ko ljudi:lol:
:lol:
Nesto, pak, razmishljam...
shteta sto nije bilo "balvan revolucije" u Crnoj Gori nakon proglashenja nezavisnosti iste.
:lol::lol::lol:
Sad bi u Crnoj Gori bilo svega 300.000 stanovnika, novih radnih mijesta, imovine... ih..
Ovolika drzava a toliko malo stanovnika.
Sigurno bi vrlo brzo postali vodeca Evropska drzava u ekonomskom smislu :lol::lol::lol:
 
:lol:
Nesto, pak, razmishljam...
shteta sto nije bilo "balvan revolucije" u Crnoj Gori nakon proglashenja nezavisnosti iste.
:lol::lol::lol:
Sad bi u Crnoj Gori bilo svega 300.000 stanovnika, novih radnih mijesta, imovine... ih..
Ovolika drzava a toliko malo stanovnika.
Sigurno bi vrlo brzo postali vodeca Evropska drzava u ekonomskom smislu :lol::lol::lol:

to i mene čudi .........toliko balvana a nigde revolucije ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top