20.000 homoseksualaca stize u Beograd!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
Beograd će na finalu „Evrosonga“, 25. maja, ugostiti 20.000 homoseksualaca
Dan gej mladostiPonedeljak - 07.04.2008
Najavljeno je da će 20.000 predstavnika gej populacije doći u Beograd na finalno takmičenje „Evrosonga“, 25. maja. Organizatori kažu da nemaju pojma o tome, a iz Otačastvenog pokreta „Obraz“ tvrde da će sprečiti sve pokušaje promocije „nastranih i izopačenih vrednosti“.


Srpski gej aktivisti spremaju žurke za svoje goste, a iz policije kažu da su spremni da adekvatno obezbede celu manifestaciju izbora za „Pesmu Evrovizije“.

Izbor za najbolju evropsku pesmu redovno su pratili skandali sa seksualnim sklonostima učesnika, tako da se ova manifestacija vremenom etablirala kao događaj godine za gej populaciju u Evropi. Pobednik ovog takmičenja 1998. godine bila/o je transseksualac Dana International, 2003. godine nastupile su devojčice iz Rusije koje su se deklarisale kao lezbijke, a prošle godine su Dansku i Ukrajinu predstavljali transseksualci.
Domaći gej aktivista Predrag Azdejković kaže da ovaj trend traje još od pobede „Abe“ sedamdesetih.
- Evrovizijska publika je mahom gej. Jako mnogo ljudi se spremalo da dođe, ali je zbog naše političke situacije dosta toga poremećeno, tako da ne znam koliko će ih zaista doći. Oni koji dođu u Beograd ostaće bar nedelju dana. Sigurno da ćemo organizovati mnogobrojna druženja i žurke - kaže Azdejković.


I da se desničarske organizacije na svoj način spremaju za „Evroviziju“, potvrdio nam je Mladen Obradović iz „Obraza“.
- Kao ni 2001. godine, nećemo dozvoliti promociju nakaznih i izopačenih vrednosti na ulicama Beograda, koji je pored Moskve, jedina evropska metropola u kojoj do sada nije bilo gej parade - kaže Obradović, ali dodaje da ni njima ne pada na pamet da „idu po kućama i zaviruju u nečije krevete“.
Karte za finale „Evrovizije“ su odavno rasprodate i do njih se teško može doći i na crno. Finale će gledati 17.000 posetilaca, od čega je 2.000 ulaznica rezervisano za klub „Fanova Evrovizije“. Organizatori, međutim, kažu da nemaju pojma o masovnom dolasku gejeva u Beograd za nekadašnji „Dan mladosti“.
- Mi ne organizujemo njihov dolazak, pa zato ne možemo brinuti o njihovoj bezbednosti - izjavio je za „Alo!“ PR „Evrovizije“ Aleksandar Radoš.
Iz policije su nam rekli da su, „kad su velike manifestacije u pitanju, uvek spremni“, tako da su njihove ekipe pripremljene i za predstojeći veliki događaj.




V. P.
 
Ja lepo rekoh negde gore da je Marija Šerifović deklarisani gej i da je član SRS; pevala je Nikoliću na kampanji za predsednika.

A ti si prespavao kad je ona to javno demantovala u svim novinama ? Ja mislim da ce tebi najveci problem biti ako SPS prece cenzus i udje u novu vladu, sve mi se cini da ces zavrsiti na psihijatriji ili na Brankovom mostu (tj. ispod B. mosta) :P lol ... mada bi ja najvise voleo da se vratis kuci u kamenjar :D
 
Koliko ja znam Marija Šerifović se sama deklarisala kao gej i koliko znam podržala je radikale, čiji je član.

Ja doduše ne znam je li se deklarisala kao gej, ali znam da je postala gej ikona nekih koji se tako deklarišu.
Osim toga Evrovizija je odavno poznata kao uporište i mesto za promociju onih koji se deklarišu kao homoseksualci...

E, sad, ako je od svih parlamentarnih i vanparlamentarnih partija najdesničarskija upravo SRS, i ako većina pripadnika pokreta Obraz i drugih desničarskih organizacija glasaju upravo za radikale... mene interesuje kako to misle da bojkotuju Evroviziju i spreče "promociju nakaznih i izopačenih vrednosti na ulicama Beograda", ako se uzme u obzir da je upravo Marija Šerifović nastupala u predizbornoj kampanji upravo te SRS i Tomislava Nikolića...

U prevodu, ko koga ovde ... :)
 
A ti si prespavao kad je ona to javno demantovala u svim novinama ? Ja mislim da ce tebi najveci problem biti ako SPS prece cenzus i udje u novu vladu, sve mi se cini da ces zavrsiti na psihijatriji ili na Brankovom mostu (tj. ispod B. mosta) :P lol ... mada bi ja najvise voleo da se vratis kuci u kamenjar :D

Nigde nije demantovala. Prošle godine je bila kraljica na gej paradi u Stokholmu. Moja stranka (DS) je osam putta jača od mizerije zvane SPS koja neće preći cenzus. A ako vam je ideal da pređete cenzus onda treba da znate ko ste i šta ste. Šta ako neću da učinim ovo što mi predlažeš? Šta ćeš ti onda? Koji će ti biti sledeći nick?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top