ZA DERMATOLOGA

  • Začetnik teme bocko 426
  • Datum pokretanja
B

bocko 426

Gost
Mozda vam moj problem izgleda trivijalno sto u neku ruku i jeste ali nisam naviko da idem kod doktora pa ovim putem tražim savet. Naime već par godina koža na laktovima puca i peruta a kada se češem nastanu ranice. U zadnje vreme je izraženije jer provodim više vremena za kompijuterom. Ako možete preporučite mi neku kremu za mazanje. Unapred hvala
 
bocko 426:
Mozda vam moj problem izgleda trivijalno sto u neku ruku i jeste ali nisam naviko da idem kod doktora pa ovim putem tražim savet. Naime već par godina koža na laktovima puca i peruta a kada se češem nastanu ranice. U zadnje vreme je izraženije jer provodim više vremena za kompijuterom. Ako možete preporučite mi neku kremu za mazanje. Unapred hvala

Pozdrav,
Takodje me muci ta stvar samo sto je kod mene slucaj na jednom stopalu (desnom), vec duze vreme. Jos pre nekih 2ipo godine mi je to krenulo, pa onda se stabilizuje, pa kad krene toplije vreme i kad nogice krenu da se znoje ono iznova...

A mene svrbi, pa se cesem, i napravim rane uzas!

Davali su mi neke kreme, ali mene sve to nervira, ne mogu da stavljam i jos vise me svrbi kada stavim...

Da li da uzimam uput za dermatologa ili je ovo nesto vec odavno poznato ?!

Pozdrav
i hvala
 
Anonymous:
bocko 426:
Mozda vam moj problem izgleda trivijalno sto u neku ruku i jeste ali nisam naviko da idem kod doktora pa ovim putem tražim savet. Naime već par godina koža na laktovima puca i peruta a kada se češem nastanu ranice. U zadnje vreme je izraženije jer provodim više vremena za kompijuterom. Ako možete preporučite mi neku kremu za mazanje. Unapred hvala

Pozdrav,
Takodje me muci ta stvar samo sto je kod mene slucaj na jednom stopalu (desnom), vec duze vreme. Jos pre nekih 2ipo godine mi je to krenulo, pa onda se stabilizuje, pa kad krene toplije vreme i kad nogice krenu da se znoje ono iznova...

A mene svrbi, pa se cesem, i napravim rane uzas!

Davali su mi neke kreme, ali mene sve to nervira, ne mogu da stavljam i jos vise me svrbi kada stavim...

Da li da uzimam uput za dermatologa ili je ovo nesto vec odavno poznato ?!

Pozdrav
i hvala
Pravac dermatolog!Promena se mora videti!
Pozdrav.
 
bocko 426:
Mozda vam moj problem izgleda trivijalno sto u neku ruku i jeste ali nisam naviko da idem kod doktora pa ovim putem tražim savet. Naime već par godina koža na laktovima puca i peruta a kada se češem nastanu ranice. U zadnje vreme je izraženije jer provodim više vremena za kompijuterom. Ako možete preporučite mi neku kremu za mazanje. Unapred hvala
Pa neka masna krema u svakom slucaju,nivea krema ako ima zenske populacije u kuci,decija pavloviceva krema,moze i vazelin...
 
Niveu kremu sam stavljao, ali mi ne pomaže ali ste me dobro potsetili na pavlovićevu, nju sam stavljao i bilo je poboljšanja ali deca su porasla pa je i kreme nestalo pa ću je uskoro nabaviti. Ipak me ineresuje zbog čega dolazi do toga dal je to neki lišaj ili nešrto drugo i da li može posle upotrebe određene kreme da se trajno povuče.Hvala za savet i pažnju koju ste posvetili.
 
bocko 426:
Niveu kremu sam stavljao, ali mi ne pomaže ali ste me dobro potsetili na pavlovićevu, nju sam stavljao i bilo je poboljšanja ali deca su porasla pa je i kreme nestalo pa ću je uskoro nabaviti. Ipak me ineresuje zbog čega dolazi do toga dal je to neki lišaj ili nešrto drugo i da li može posle upotrebe određene kreme da se trajno povuče.Hvala za savet i pažnju koju ste posvetili.

zahvaljujem i ja...
 
bocko 426:
Niveu kremu sam stavljao, ali mi ne pomaže ali ste me dobro potsetili na pavlovićevu, nju sam stavljao i bilo je poboljšanja ali deca su porasla pa je i kreme nestalo pa ću je uskoro nabaviti. Ipak me ineresuje zbog čega dolazi do toga dal je to neki lišaj ili nešrto drugo i da li može posle upotrebe određene kreme da se trajno povuče.Hvala za savet i pažnju koju ste posvetili.
Znate kako,koza na tom podrucju je koza na koju se nekako uvek zaboravlja ,stalno je pod odecom,izlozena stalnim trenjima...Ovo je izbor krema koje se nalaze u svakom domu manje vise,verujem da ce vam to pomoci...ukoliko koza i dalje bude suva onda nije lose da odete kod dermatologa da vam se prepise neki blazi keratolitik,nesto sto ce vam skinuti te suve i grube delove koze.
Do tada pri tusiranju istrljajte laktove onom pufnom za kupanje i nakon tusiranja namazite obavezno kremom.Ako se setite i vise puta dnevno predjite kremom preko laktova.
 
Nikako kreme, one samo podhranjuju te rane koje napravite, meni se to isto desilo. I utvrdili su posle mali milion pregleda i briseva, samo JOD mi je pomogao. Kutijica je braon boje, ima ga sigurno u svakoj apoteci! POkusajte!
 

Back
Top