Fizicka hemija

Dragantaur

Iskusan
Banovan
Poruka
6.984
Znacaj fizicke hemije.
Fizicka hemija predstavlja osnovni teorijski predmet za izucavanje razlicitih hemijskih I elektrohemijskih rakcija kao I tehnoloskih I metalurskih postupaka izmedju zene I muskarca.
Sa gledista fizicke hemije razlicite vrste materije ( u nasem slucaju; zene I muskarci ) mogu se podeliti na tri siroke grupe :
a ) ciste supstance
b ) smese
c ) rastvori

Ciste supstance imaju uvek isti sastav I osobine bez obzira kojim su postupkom dobijene,pri cemu treba praviti razliku da li je cista supstanca hemijski element ili jedinjenje ( ima li ih medju nama ? )

Pojam smese koristi se da se opise gasovita,tecna ili cvrsta faza koja sadrzi vise od jedne supstance ( ovde podrazumevamo na zaljubljenost,isckekivanje,prvo upoznavanje,vezu,raskid ili brak ), kada se sve prisutne supstance tretiraju na isti nacin ( ovde mislimo na sve prisutne forumase I ostatak ljudi na planeti Zemlji ) .

Pojam rastvor koristi se da se opste tecna ili cvrsta faza koja sadrzi vise od jedne supstance,kada se zbog pogodnosti razmatranja jedna od supstanci koja se naziva rastvarac drugacije tretira od drugih u rastvoru prisutih supstanci koje su dobile naziv rastvorene supstance ( ovde mislimo na ljubav koju smo dosegli ili na ljubav koju jos nismo ).

Sastav smesa I rastvora izrazava se na razlicite nacine,sto ce biti prikazano pri razmatraju istih ( misli se na odgovore koji slede ) :
 
...ja opet nemam srca da prochitam ceo predgovor pa ne znam o chemu se radi, ako nekoga ne bude mrzelo neka mi poshalje pp sa sushtinom kako bi' mogao da uchestvujem u raspravi...hvala:)
 
meni u oko upalo 'cisti rastvori, smese i supstance"... pa sta? moze i o tome da se razgovara... al' ne sad... uzbidjenje dolazi do vrhunca... fabregas... klisi... hleb... protiv... dzerarda... kujta... hipije... zivaca napetih k'o strune... spremnih da na znak sudije krenu u borbu prsa u prsa... moderni gladijatori... sta je za njih 5 kilometra? isto sto i za macku govedja glava...
 
ja se ne razumijem .ali evo, rile je reka' sto je imalo da se kaze.dosta je jedno iz kuce da prica..:lol:


..ali bih iskoristila priliku da pozdravim Bosu.moju prof.hemije iz gimnazije.sto me je castla 2 jer sam bila najvaspitanjije dijete u lV-2.(ovo je ozbiljan pozdrav):|
 
ja se secam moje nastavnice hemije iz osonven skole...nastvanica jaksicka : )mala,seda,duga kosa,cupava i uvek je imala prut koji je bio najduzi prut na svetu,tako da moze da dohvati svakog djaka u ucionici...i bila je mnoogo stroga a nikada hemiju nisam naucila : )
 
prokletstvo... samo da je fenerbahce zabio, vas rikan bi dobio pare... eto... kladionicarska kletva.... samo na jednu... ma, nek' ide zivot... sad, kad pomislim na moju profesoricu iz hemije... voleo sam taj predmet... i prilicno sam ga dobro naucio, priznajem... uvek sam najvise voleo organsku... opsta i organska su mi bile dosadne... al' ugljenik vlada, ako se ja pitam...
 
prokletstvo... samo da je fenerbahce zabio, vas rikan bi dobio pare... eto... kladionicarska kletva.... samo na jednu... ma, nek' ide zivot... sad, kad pomislim na moju profesoricu iz hemije... voleo sam taj predmet... i prilicno sam ga dobro naucio, priznajem... uvek sam najvise voleo organsku... opsta i organska su mi bile dosadne... al' ugljenik vlada, ako se ja pitam...

pa jel' ja cekam sledece kolo za onaj djus...nije problem...nego samo reko da pitam?:sad2:
 
ja se secam moje nastavnice hemije iz osonven skole...nastvanica jaksicka : )mala,seda,duga kosa,cupava i uvek je imala prut koji je bio najduzi prut na svetu,tako da moze da dohvati svakog djaka u ucionici...i bila je mnoogo stroga a nikada hemiju nisam naucila : )

A je l' se secas hemicarke iz srednje i nase prve klupe? :lol: :lol: :lol:
 
Znacaj fizicke hemije.
Fizicka hemija predstavlja osnovni teorijski predmet za izucavanje razlicitih hemijskih I elektrohemijskih rakcija kao I tehnoloskih I metalurskih postupaka izmedju zene I muskarca.
Sa gledista fizicke hemije razlicite vrste materije ( u nasem slucaju; zene I muskarci ) mogu se podeliti na tri siroke grupe :
a ) ciste supstance
b ) smese
c ) rastvori

Ciste supstance imaju uvek isti sastav I osobine bez obzira kojim su postupkom dobijene,pri cemu treba praviti razliku da li je cista supstanca hemijski element ili jedinjenje ( ima li ih medju nama ? )

Pojam smese koristi se da se opise gasovita,tecna ili cvrsta faza koja sadrzi vise od jedne supstance ( ovde podrazumevamo na zaljubljenost,isckekivanje,prvo upoznavanje,vezu,raskid ili brak ), kada se sve prisutne supstance tretiraju na isti nacin ( ovde mislimo na sve prisutne forumase I ostatak ljudi na planeti Zemlji ) .

Pojam rastvor koristi se da se opste tecna ili cvrsta faza koja sadrzi vise od jedne supstance,kada se zbog pogodnosti razmatranja jedna od supstanci koja se naziva rastvarac drugacije tretira od drugih u rastvoru prisutih supstanci koje su dobile naziv rastvorene supstance ( ovde mislimo na ljubav koju smo dosegli ili na ljubav koju jos nismo ).

Sastav smesa I rastvora izrazava se na razlicite nacine,sto ce biti prikazano pri razmatraju istih ( misli se na odgovore koji slede ) :

Pa zi cista desetka
pa ti nisi umetnik vajar slikar vec fizicar
moze i hemicar
alhemicar hehe
zadivljena sam
 
Znacaj fizicke hemije.
Fizicka hemija predstavlja osnovni teorijski predmet za izucavanje razlicitih hemijskih I elektrohemijskih rakcija kao I tehnoloskih I metalurskih postupaka izmedju zene I muskarca.
Sa gledista fizicke hemije razlicite vrste materije ( u nasem slucaju; zene I muskarci ) mogu se podeliti na tri siroke grupe :
a ) ciste supstance
b ) smese
c ) rastvori

Ciste supstance imaju uvek isti sastav I osobine bez obzira kojim su postupkom dobijene,pri cemu treba praviti razliku da li je cista supstanca hemijski element ili jedinjenje ( ima li ih medju nama ? )

Pojam smese koristi se da se opise gasovita,tecna ili cvrsta faza koja sadrzi vise od jedne supstance ( ovde podrazumevamo na zaljubljenost,isckekivanje,prvo upoznavanje,vezu,raskid ili brak ), kada se sve prisutne supstance tretiraju na isti nacin ( ovde mislimo na sve prisutne forumase I ostatak ljudi na planeti Zemlji ) .

Pojam rastvor koristi se da se opste tecna ili cvrsta faza koja sadrzi vise od jedne supstance,kada se zbog pogodnosti razmatranja jedna od supstanci koja se naziva rastvarac drugacije tretira od drugih u rastvoru prisutih supstanci koje su dobile naziv rastvorene supstance ( ovde mislimo na ljubav koju smo dosegli ili na ljubav koju jos nismo ).

Sastav smesa I rastvora izrazava se na razlicite nacine,sto ce biti prikazano pri razmatraju istih ( misli se na odgovore koji slede ) :

i ladno pivo :rolleyes:
 
Element: Žena
Simbol: Že
Pronašao: Adam
Atomska težina: optimalna 54 kg, ali varira od 40-200 kg
Učestalost elementa: Veće količine se mogu naći u urbanim sredinama.

Fizičke osobine:
1. Površina obično presvučena premazom u boji.
2. Proključa odjednom, smrzne se bez razloga.
3. Topi se, ako se primeni odgovarajući postupak.
4. Neukusna je ako se pogrešno proba.
5. Element se retko nalazi u devičanskom čistom stanju.
6. Viče ako se primeni pritisak na pravo mesto.

Hemijske osobine:
1. Lako se jedini sa zlatom, srebrom i drugim plemenitim metalima i dragim kamenjem.
2. Apsorbuje velike količine skupih materijala.
3. Može da eksplodira iznenada, bez prethodnog upozorenja i bez poznatog razloga.
4. Ne rastvara se u vodi, ali joj se aktivnost znatno uveća ako se natopi alkoholom.
5. Najefikasniji poznati element za smanjenje količine novca koji čovek ima.

Najčešća upotreba:
1. Pre svega kao ukras, naročito u skupim sportskim automobilima.
2. Odličan medikament za relaksaciju.
3. Vrlo efikasno sredstvo za čišćenje.

Izvršeni eksperimenti:
1. Pocrveni kada se zatekne bez ambalaže.
2. Pozeleni kada se stavi pored boljeg uzorka.

Opasnost:
1. Veoma opasan element, osim u rukama stručnjaka.
2. Ilegalno je imati više od jedne, mada se može posedovadi i više pod uslovom da se drže na različitim lokacijama, sve dok elementi ne dođu u direktan kontakt jedan sa drugim.
 

Back
Top