Fizicka hemija
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Fizicka hemija

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Fizicka hemija

Znacaj fizicke hemije.
    Fizicka hemija predstavlja osnovni teorijski predmet za izucavanje razlicitih hemijskih I elektrohemijskih rakcija kao I tehnoloskih I metalurskih postupaka izmedju zene I muskarca.
    Sa gledista fizicke hemije razlicite vrste materije ( u nasem slucaju; zene I muskarci ) mogu se podeliti na tri siroke grupe :
    a ) ciste supstance
    b ) smese
    c ) rastvori

Ciste supstance imaju uvek isti sastav I osobine bez obzira kojim su postupkom dobijene,pri cemu treba praviti razliku da li je cista supstanca hemijski element ili jedinjenje ( ima li ih medju nama ? )

Pojam smese koristi se da se opise gasovita,tecna ili cvrsta faza koja sadrzi vise od jedne supstance ( ovde podrazumevamo na zaljubljenost,isckekivanje,prvo upoznavanje,vezu,raskid ili brak ), kada se sve prisutne supstance tretiraju na isti nacin ( ovde mislimo na sve prisutne forumase I ostatak ljudi na planeti Zemlji ) .

Pojam rastvor koristi se da se opste tecna ili cvrsta faza koja sadrzi vise od jedne supstance,kada se zbog pogodnosti razmatranja jedna od supstanci koja se naziva rastvarac drugacije tretira od drugih u rastvoru prisutih supstanci koje su dobile naziv rastvorene supstance ( ovde mislimo na ljubav koju smo dosegli ili na ljubav koju jos nismo ).

Sastav smesa I rastvora izrazava se na razlicite nacine,sto ce biti prikazano pri razmatraju istih ( misli se na odgovore koji slede ) :
    Poslednji put ažurirao/la Dragantaur : 08.04.2008. u 20:24

Poznat LysergicAcid (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano Re: Fizicka hemija

praktikujem samo Hipi hemiju.....

Зоки nije na forumu
    Негро, а сви знамо шта је Негро.
    Buduća legenda Зоки (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    551

...ja opet nemam srca da prochitam ceo predgovor pa ne znam o chemu se radi, ako nekoga ne bude mrzelo neka mi poshalje pp sa sushtinom kako bi' mogao da uchestvujem u raspravi...hvala

Iskusan rile_laki_oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    97

meni u oko upalo 'cisti rastvori, smese i supstance"... pa sta? moze i o tome da se razgovara... al' ne sad... uzbidjenje dolazi do vrhunca... fabregas... klisi... hleb... protiv... dzerarda... kujta... hipije... zivaca napetih k'o strune... spremnih da na znak sudije krenu u borbu prsa u prsa... moderni gladijatori... sta je za njih 5 kilometra? isto sto i za macku govedja glava...

Aktivan član elekta (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

ja se ne razumijem .ali evo, rile je reka' sto je imalo da se kaze.dosta je jedno iz kuce da prica..

..ali bih iskoristila priliku da pozdravim Bosu.moju prof.hemije iz gimnazije.sto me je castla 2 jer sam bila najvaspitanjije dijete u lV-2.(ovo je ozbiljan pozdrav):|

Elita tara (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    404

ja se secam moje nastavnice hemije iz osonven skole...nastvanica jaksicka : )mala,seda,duga kosa,cupava i uvek je imala prut koji je bio najduzi prut na svetu,tako da moze da dohvati svakog djaka u ucionici...i bila je mnoogo stroga a nikada hemiju nisam naucila : )

Veoma poznat slavka69 (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

Sta se desava sa Oralnom hemijom

Iskusan rile_laki_oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    97

prokletstvo... samo da je fenerbahce zabio, vas rikan bi dobio pare... eto... kladionicarska kletva.... samo na jednu... ma, nek' ide zivot... sad, kad pomislim na moju profesoricu iz hemije... voleo sam taj predmet... i prilicno sam ga dobro naucio, priznajem... uvek sam najvise voleo organsku... opsta i organska su mi bile dosadne... al' ugljenik vlada, ako se ja pitam...

Aktivan član elekta (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Citat Original postavio rile_laki_oblak Pogledaj poruku
    prokletstvo... samo da je fenerbahce zabio, vas rikan bi dobio pare... eto... kladionicarska kletva.... samo na jednu... ma, nek' ide zivot... sad, kad pomislim na moju profesoricu iz hemije... voleo sam taj predmet... i prilicno sam ga dobro naucio, priznajem... uvek sam najvise voleo organsku... opsta i organska su mi bile dosadne... al' ugljenik vlada, ako se ja pitam...
    pa jel' ja cekam sledece kolo za onaj djus...nije problem...nego samo reko da pitam?

Poznat
    Učlanjen
    05.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    137

Citat Original postavio tara623 Pogledaj poruku
    ja se secam moje nastavnice hemije iz osonven skole...nastvanica jaksicka : )mala,seda,duga kosa,cupava i uvek je imala prut koji je bio najduzi prut na svetu,tako da moze da dohvati svakog djaka u ucionici...i bila je mnoogo stroga a nikada hemiju nisam naucila : )
    A je l' se secas hemicarke iz srednje i nase prve klupe?

Elita tara (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    404

taj smeh u zivotu necu da zaboravim i zeninu zbunjenu facu

Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    128

Odmaraj taro....sunce ti******

Elita tara (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    404

idem : (

Domaćin berislav83 (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    83

a jel ovde ima i organske hemije???pijes vodu kao vo a ne znas sta je H2 O

Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    128

Cistis WC kao zver, a ne znas sta je HCL

Elita
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dragantaur Pogledaj poruku
    Znacaj fizicke hemije.
    Fizicka hemija predstavlja osnovni teorijski predmet za izucavanje razlicitih hemijskih I elektrohemijskih rakcija kao I tehnoloskih I metalurskih postupaka izmedju zene I muskarca.
    Sa gledista fizicke hemije razlicite vrste materije ( u nasem slucaju; zene I muskarci ) mogu se podeliti na tri siroke grupe :
    a ) ciste supstance
    b ) smese
    c ) rastvori

Ciste supstance imaju uvek isti sastav I osobine bez obzira kojim su postupkom dobijene,pri cemu treba praviti razliku da li je cista supstanca hemijski element ili jedinjenje ( ima li ih medju nama ? )

Pojam smese koristi se da se opise gasovita,tecna ili cvrsta faza koja sadrzi vise od jedne supstance ( ovde podrazumevamo na zaljubljenost,isckekivanje,prvo upoznavanje,vezu,raskid ili brak ), kada se sve prisutne supstance tretiraju na isti nacin ( ovde mislimo na sve prisutne forumase I ostatak ljudi na planeti Zemlji ) .

Pojam rastvor koristi se da se opste tecna ili cvrsta faza koja sadrzi vise od jedne supstance,kada se zbog pogodnosti razmatranja jedna od supstanci koja se naziva rastvarac drugacije tretira od drugih u rastvoru prisutih supstanci koje su dobile naziv rastvorene supstance ( ovde mislimo na ljubav koju smo dosegli ili na ljubav koju jos nismo ).

Sastav smesa I rastvora izrazava se na razlicite nacine,sto ce biti prikazano pri razmatraju istih ( misli se na odgovore koji slede ) :
    Pa zi cista desetka
    pa ti nisi umetnik vajar slikar vec fizicar
    moze i hemicar
    alhemicar hehe
    zadivljena sam

Legenda NovaIsta (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    778

Citat Original postavio Dragantaur Pogledaj poruku
    Znacaj fizicke hemije.
    a ) ciste supstance
    b ) smese
    c ) rastvori

i ladno pivo :rolleyes:

Iskusan Millie80 (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

D. baš si lijepo sve ovo objasnio, čista hemija...
    ja prosto nemam šta da dodam

Slične teme

1. Fizika,hemija,fizička hemija!
    Autor ssunny u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 19.01.2010., 03:44
  2. fizicka hemija
    Autor Chester girl u forumu Arhiva
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.09.2006., 16:07
  3. fizicka hemija
    Autor radeford u forumu Prirodne nauke