Najaktuelniji Programski Jezik

  • Začetnik teme Ex Programer
  • Datum pokretanja
E

Ex Programer

Gost
Zdravo gospodo programeri, nekada pre nekih 10 godina radio sam u Paskal-u, Fortran-u i Basic-u i programiranje mi veoma dobro poznato. Pauza od 10 godina je ucinila svoje. Hteo bih da se ponovo bavim programiranjem i interesuje me koji je jezik sada najaktuelniji i najprofitabilniji i najodrziviji i vredan truda da sa njim pocnem. Ako moze iskren savet jer programiranje stvarno volim ali sam se malo udaljio...

Unapred Zahvalan...e-mail buckomj@yahoo.com
 
C je oduvek bio i bice josh zadugo pravi izbor. Velika prednost C-a je sto je dovoljno niskog nivoa da je izuzetno efikasan, a sa druge strane mnogobrojne biblioteke dozvoljavaju rad na vishem nivou ukoliko je potrebno. Preprocesorske direktive #pragma, #inline, #define i ostale su izuzetno jaka alatka u rukama dobrog programera. Ni jedan jezik ne dozvoljava takvu vrstu interakcije programera i kompajlera, niti tako veliku slobodu. Objektno orijentisano programiranje je takodje vrlo izvodljivo, ali bez opterecenja koje namece na primer C++. Jedna od najjachih osobina je prenosivost. ANSI C programi su garantovani da rade na svakoj platformi. Chak su i izvesna skretanja od standarda podrzana na mnogobrojnim platformama. Mnogo se josh moze reci o C-u ali ovo nije ni mesto ni vreme za takvu diskusiju.
 
ma dok naucis c++ i napravis nesto komercijalno i vredno u njemu ima da rodish mechku...
zato mnogi hvale VB i Javu i php i ostala sranja jer je neuporedivo lakse doci do cilja preko njih pa cak i prosecno talentovan i priucen covek moze da nauci php i da "mlati" pare ... e sad mozda bi bilo pametnije i isplativije da ucis nesto lakse od c++
 
Ljudi,nemoj te se uvrediti, ali bojim se da ne znate sta je objektno programiranje.
Paskal i C su struktuirani jezici a objektni paskal(kako se zvao programski jezik okruzenja Delphi-ja do verzije 6 a onda su ga nazvali bas kao i celo razvojno okruzenje-Delphi), C++ i Java su objektni jezici.PHP se trudi da bude objektan i tek u najnovijoj izvedbi ima potrebne elemente objektnog jezika.Dakle,te dve vrste jezika SKORO DA NEMAJU NIKAKVE VEZE.Ne gledajte sintaksu(pravila formiranja naredbi) vec sustinu programiranja.Sintaksa C++ jezika (ANSI C++) dopusta da se u njemu piseo kao u C-u ali to ne valja.Objektno programiranje ima za cilj iskoristavanje prethodno napisanog OBJEKTNOG koda i skalabilnost(laku prosirivist).Sve ovo ,lepo objasnjeno mozete nai u knjigama :za C++ "C++ za 21 dan" i za Javu "Misliti na javi".
Trenutno je najpopularniji C++ a dobro razvojno okruzenje za njega je Borland C++ Builder i to ce se jos dugo traziti.Iza njega je do nedavno bio VB ali ga je prestigla Java.Ja nisam imao prilike da radim u VBu ali moji ga profesori (na elektro faxu) nimalo ne hvale i za svoju popularnost moze biti zahvalan najvise Microsoftu jer ga je on progurao kroz Office.
Prijatelju,udri ili po C++ u ili po Javi,neces pogresiti.
 
Ubili ste mi volju za rad. J se tu mucio, radio, ucio ma crkavao za VB 6, i vi mi sad kazete da nevalja,. PA DAJTE MORA DA BAREM NEKO IMA JEDNU LEPU REC O VB. JER AKO NEMA PROPADOSE MI 4 meseca rada. I onda cu morati da se bacam na C++ o kome nemam pojma. ( jedino sto sam ranije radio nesto skromno u PASCAL-u ) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
 
U ovo vreme vise ne treba pominjati koji je jezik bolji: VB ili C++. Tehnologija programiranja pocinje da uzima drugaciji mah sto pokazuje .NET. Poenta je da programer nauci bilo koji jezik, a posle ce, ukoliko je pravi programer, lako nauciti BILO KOJI jezik koji postoji i koji ce se pojaviti. NIJE GRESKA AKO NEKO UCI VB!!! Naravno, ne treba se zaustaviti samo na jednom jeziku, ali u samom pocetku programiranja se ne sme uciti vise od jednog jezika ma koji on to bio. Ljudi, govorim Vam kao iskusan programer, slobodno naucite VB, ali u svakom slucaju jednog dana krenite da uciti i C++. C++ programeri su protiv VB jer nikada nisu naucili VB i ne znaju njegovu moc. 100% sam siguran da ni jedan C++ programer ne moze da da objektivno misljenje, jer, svaki programer hvali svoj jezik do neba (a pogotovo kada je rec o prvom jeziku u kojem su poceli svoju programersku karijeru).
 

Back
Top