test sposobnosti za psihologiju

Pa to ti je test opste informisanosti, Znaci sve sto cujes na kvizovima, vestima, procitas u novinama to ti je to, Tako da ne mozes ti sad da kupis neku knjigu i da ucis, za taj test se ne uci, vec samo treba da pratis desavanja u zemlji i svetu i tako. Nadam se da sma ti pomogla!:)
 
To je vise intervju nego test i dosta je formalan.Tipa zbog cega si se odlucila bas za psihologiju i td. U BG ili u Nisu takvog necega nema...

Pisem o testu sposobnosti po 100-ti put, ali ajde... Ja sam na Psihologiji u NS i taj test nije nikakv intervju vec test. Zadaci budu razliciti (figuralni, numericki...), bude ih mnogo a vremena bude malo. Kad sam ja polagala (2004.), bilo je zaista mnogo zadataka, a predvidjeno vreme je bilo 5 minuta. Naravno, stigne se uraditi vrlo malo. Zato je dobro ostala dva testa (pre svega test znanja) uraditi sto bolje. I test informisanosti se radi kratko. Kad sam ja polagala, bilo je 30 pitanja, a predvidjeno vreme 10 minuta.
 
Pisem o testu sposobnosti po 100-ti put, ali ajde... Ja sam na Psihologiji u NS i taj test nije nikakv intervju vec test. Zadaci budu razliciti (figuralni, numericki...), bude ih mnogo a vremena bude malo. Kad sam ja polagala (2004.), bilo je zaista mnogo zadataka, a predvidjeno vreme je bilo 5 minuta. Naravno, stigne se uraditi vrlo malo. Zato je dobro ostala dva testa (pre svega test znanja) uraditi sto bolje. I test informisanosti se radi kratko. Kad sam ja polagala, bilo je 30 pitanja, a predvidjeno vreme 10 minuta.

Meni su studenti sa tog faxa u NS-u rekli da su ovo sto sam rekao polagali,a to o cemu ti pricas je test inteligencije i to se ne vezba odnosno ne sprema,kako ti je tako ti je...
 
Pa test sposobnosti je test inteligencije. To je isto. I gde sam ja rekla da se taj test sprema?!

Heh, heh... Test sposobnosti NIJE TEST INTELIGENCIJE, ali je slican. No, u svakom slucaju nije tek formalni intervju vec vrlo ozbiljan test koji je i standardizovan. Ali, da, nema tu spremanja-samo koncentracija, manjak treme i da radi mozak, nema druge pomoci niti uputstva. I ne, ne mozemo poslati poslati primer testa sposobnosti posto je to izricito zabranjeno kodeksima, tako da molim sve one koji bas zarko zele da ga postave, da ne stvaljaju cele testove (mozete poneki primer, naravno) na sajt posto cu traziti da ga skinu. Ala sam ostar... :-)
 
Heh, heh... Test sposobnosti NIJE TEST INTELIGENCIJE, ali je slican. No, u svakom slucaju nije tek formalni intervju vec vrlo ozbiljan test koji je i standardizovan. Ali, da, nema tu spremanja-samo koncentracija, manjak treme i da radi mozak, nema druge pomoci niti uputstva. I ne, ne mozemo poslati poslati primer testa sposobnosti posto je to izricito zabranjeno kodeksima, tako da molim sve one koji bas zarko zele da ga postave, da ne stvaljaju cele testove (mozete poneki primer, naravno) na sajt posto cu traziti da ga skinu. Ala sam ostar... :-)

Onima koji trebaju da spremaju prijemni kada im se kaže "radićeš test sposobnosti", verujem da im ne znači ništa (kao ni informacija da je test standardizovan), kao što ni meni nije značilo, jer nisam znala šta se pod tim podrazumeva. Kada se kaže "test inteligencije", ili "nešto poput testa inteligencije", ipak je jasnije i bliže, jer se manje-više zna kakvi zadaci stoje u tim testovima. Na kraju krajeva, IDENTIČNI zadaci iz tog TESTA SPOSOBNOSTI sreću se u testovima inteligencije različitog tipa. Ne komplikujmo neupućenima bez potrebe. ;)
 
Onima koji trebaju da spremaju prijemni kada im se kaže "radićeš test sposobnosti", verujem da im ne znači ništa (kao ni informacija da je test standardizovan), kao što ni meni nije značilo, jer nisam znala šta se pod tim podrazumeva. Kada se kaže "test inteligencije", ili "nešto poput testa inteligencije", ipak je jasnije i bliže, jer se manje-više zna kakvi zadaci stoje u tim testovima. Na kraju krajeva, IDENTIČNI zadaci iz tog TESTA SPOSOBNOSTI sreću se u testovima inteligencije različitog tipa. Ne komplikujmo neupućenima bez potrebe. ;)

Slazem se, ali znam da nekad imamo problema sa mamama i tatama koji se zale da mi njihovoj deci testiramo pamet, pa cisto kao mala ograda-ne testiramo inteligenciju vec vise sposobnsot snalazenja u novim situacijama. Princip je isti, sve su ostale nijanse...
 
Ja sam prosle godine polagala psihologiju... Imas tri testa: test znanja (ne secam se tacno koliko je bilo pitanja,bilo ih je dosta, a imali smo pola sata da ih resimo), test opste informisanosti aka opste kulture (30 pitanja - 10 minuta) i test sposobnosti koji se sastoji iz dva posebna testa (figurativnog i numerickog), na svakom od njih imas po 18 pitanja i svaki se radi po 7 minuta.
 
postoji li neka konkretna razlika izmedju faksa za psy u bg-u i ns-u, osim tog polaganja?
mene vec neko vrijeme nagovaraju da se upisem u bg jer je tamo, kao, bolje
dok je meni sasvim svejedno jer niti jedan od ta dva grada poznajem dovoljno dobro da donesem odluku
osim sto po default-u nisam sklona glavnim gradovima
 
postoji li neka konkretna razlika izmedju faksa za psy u bg-u i ns-u, osim tog polaganja?
mene vec neko vrijeme nagovaraju da se upisem u bg jer je tamo, kao, bolje
dok je meni sasvim svejedno jer niti jedan od ta dva grada poznajem dovoljno dobro da donesem odluku
osim sto po default-u nisam sklona glavnim gradovima

Hmmm... ne znam zbog čega je to navodno Psihologija u Beogradu bolja. Ja znam samo da sam svojim faxom zadovoljna, a studiram u NS. Sigurno da je i Psihologija u Beogradu kvalitetna, u to ne sumnjam, samo ipak ne znam šta je to čini kvalitetnijom od novosadske... I ja sam čula tih priča "u Beogradu je bolje", ali kad pitam zašto, zbog čega, uglavnom je odgovor tipa "pa, bolje je." :D Mislim... ako hoćeš kvalitet studija, upiši (još uvek) državni fax. Mislim da je to jedini važan kriterijum. Sve ostalo su (eventualne) nijanse...
 
postoji li neka konkretna razlika izmedju faksa za psy u bg-u i ns-u, osim tog polaganja?
mene vec neko vrijeme nagovaraju da se upisem u bg jer je tamo, kao, bolje
dok je meni sasvim svejedno jer niti jedan od ta dva grada poznajem dovoljno dobro da donesem odluku
osim sto po default-u nisam sklona glavnim gradovima

Au, sada sam vec licno povredjen! :-)
Kvalitet studija ne zavis od reka-kazala i voleo bih zaista da mi neko obrazlozi zasto je trenutno BG psihologija jaca od NS psihologije. Imena ne znace uvek i kvalitet, a naroicto vaznim ja licno (a cini mi se i ceo odsek) smatra odnos prema studentima. NS Odsek je mnooogo mladji od BG i kao sam odsek, ali i po proseku godina. Ali, NS Odsek ima strasno jake nastavnike od kojih su neki doktorirali u Kanadi, Holandiji, pa cak i na Oxfordu.
A sto se razlika tice, osnovna je u tome sto je BG Odsek zadrzao stari sistem 4+1, dok je NS presao na mnogo fleksibilniji i prilagodjeniji Evropi 3+2. Princip je slican, ti si dipl. psiholog posle 5 godina, ali na NS Odseku mzoes ranije da dobijes Bachelor diplomu, sto je, cini mi se, bolje, psoto se ne vucas jos jednu godinu bespotrebno.
 

Back
Top