Pomoc oko zadataka

dexkg

Početnik
Poruka
3
Molio bih za pomoc oko resavanja sledecih zadataka. Hvala unapred....
Na slikama su resenja do kojih sam dosao i to za pismenu b, ako postoji mogucnost da se uradi postupno kako bih bolje shvatio zadatke. Zanima me za geometriju, gde ima jos dobrih zadataka a da nije krugova zbirka, posto sam odradio iz iste sve zadatke vezane za kruzni isecak i uopste krug, ali ovakvih zadataka koje sam dobio na kontrolnom nema u krugovoj zbirci.

Pozdrav...
 

Prilozi

  • pismena a.jpg
    pismena a.jpg
    50,3 KB · Pregleda: 17
  • pismena b.jpg
    pismena b.jpg
    54,3 KB · Pregleda: 15
Mislim... zadaci su ti divni (stvarno!) ali smanji malo il' pitaj ako ti nešto nije jasno..... mada je sad verovatno kasno. Ne bih znala ovaj peti, il' se ne sećam. Nemoj da ti mi radimo kontrolni.....
 
Evo ti treći sa prvog papira. Nadam se da vidiš, mrzelo me je da tražim aparat. Mislim da ima tačna formula, ali ovo je valjda i način kako se izvodi, pošto je se ja ne sećam.


Mene ovo ustvari užasno zabavlja :shock:
 
E *** totalno sam formule zaboravio ali ......................
evo ti pomoc kod 4. (nemam painta pa ne mogu to fino da objasnim ali shvatices)
kod ovog kvadrata povuces dijagonalu , i znaci da ti je ovo osjenceno podijeljeno na 2 jednaka dijela..
Tako si dobio trougao sa stranicom a i hipotenuzom (ustvari dijagonala kvadrata) a*korijenIz2.. A takodje imas i jednu cetvrtinu kruga sa poluprecnikom a.. valjda si shvatio... kad oduzmes 1/4 kruga , poluprecnika a I trougao sa stranicama a i dijagonalom a*korijenIz2 dobijas pola osjencenog dijela pa samo pomnozis sa 2 i to je to
 
Ljudi ne morate da se trudite vishe zavrsio sam, zadaci su uradjeni, trebala je mala pomoc, tj. neko da me samo malo pogura. Pozdrav i hvala na odgovorima, ako Vas interesuju resenja da postavim....????
 
jesu ti proverena ova resenja, posto ne dobijem isto .. ko može nek proveri
pismena B
1.
precnik je R=18 a poluprecnik r=9;
ugao alfa = 7 stepeni i 30 minuta a to je 7,5 stepeni
Povrsina isecka = (r^2)*pi*alfa/360 = (9^2) * pi * 7,5 / 360 = 607,5 pi / 360 = 1907,55 / 360 = 5,2987

2.
r1 - povrsina manjeg kruga, a r2- povrsina veceg kruga
(r1)^2 * pi = 100 pi
(r1)^2 = 100
r1=10
r2=10+1=11
Obim veceg kruga = 2 * r2 * pi = 22 pi

3. pošto znaš da je AO i BO = 4 a AB=4 korena iz 2, . znači da je ugao AOB 90 stepeni
82922538cu6.jpg


4.

5.
10868115kd0.jpg


6. dobijem da je trougao jednakostraničan . . .
 

Back
Top