ne znam ko su mi roditelji

neutesna

Početnik
Poruka
19
stvar je vrlo delikatna....
naime, u pitanju je moja svekrva i postoji nesto sto ona uopste ne zna, a to je njeno poreklo i roditelji!
u njenom izvodu iz maticne rodjenih majka je D.S. iz Hrvatske, a otac S.Z. iz Srbije. medjutim, njen otac ima dva imena, tako da ima i svoja dva izvoda iz mat.knjige rodjenih, na jednom je S.Z. a na drugom se zove E-T.Z. postoji i dokument gde su dva svedoka potpisala da je ista osoba u pitanju pod imenom S.Z. i E-T.Z.
Ali, ona je odrasla sa zenom koja se njoj ceo zivot predstavlja kao majka i ta zena je sestra S.Z.-u, tj. E-T.Z-u, sto znaci da je nemoguce da joj je ona majka ili on otac. Medjutim njoj nikada nisu dozvoljavali da sazna nesto vise, a njena navodna majka koja ju je odgajila je uopste i nepodnosi i uvek je gledala kako da je se otarasi, cak ju je i naterala da se uda samo da je ona vise ne bi izdrzavala. ali, osoba koja se u izvodu iz mat.knjige rodjenih vodi kao majka D.S. uopste nepostoji. takodje nigde nema njihovih maticnih brojeva, mesta rodjenja, prebivalista i sl. molim vas, ako je neko imao slicnu situaciju ili poznaje nekoga sa ovakvim ili slicnim problemom ili zna mozda kako bih dosla do nekih papira ili dokumenata, neka se javi.
jer moja svekrva ima 51 godinu i jos uvek ne zna cija je, mozda joj cak ni datum rodjenja nije tacan...
UNAPRED HVALA!
Anica
 
Da nije malo zakasnila da trazi roditelje,ako ona nije znala ko je stvorio na ovaj svet ,valda su oni znali(mislim ti nazovi roditelji).Nisu je potrazili sve te godine,sada mozda i nisu medju zivima.Dobro je znati od koje si familije,zbog daljneg narastaja da ne dode u situaciju da brat uzme sestru,ali u takvim situacijama i bog ce oprostiti i kazniti ko je zasluzio .
 
Da nije malo zakasnila da trazi roditelje,ako ona nije znala ko je stvorio na ovaj svet ,valda su oni znali(mislim ti nazovi roditelji).Nisu je potrazili sve te godine,sada mozda i nisu medju zivima.Dobro je znati od koje si familije,zbog daljneg narastaja da ne dode u situaciju da brat uzme sestru,ali u takvim situacijama i bog ce oprostiti i kazniti ko je zasluzio .

problem je u tome sto je ona jos od svoje osamnaeste pocela s tim, ali su je njena "nazovi majka" i "otac" (S.Z.), koji j zapalio u San Dijego kada je ona imala 15-ak godina, uvek ponizavali i "rusili" sve sto je pokusala ili krenula da uradi po tom pitanju.
S.Z. koji se vodi kao njen otac je negde do njene sesneste-sedamnaeste godine na svakoj cestitki za rodjendan i sl pisao "voli te tvoj tata", a onda odjednom poceo "puno pozdrava od ujke"!!! ne mozete ni zamisliti koliko je to zamrseno i krivotvoreno, zena ima i unucice, a ne zna ni ko su joj roditelji!
HVALA SVIMA NA SAVETIMA I MOGUCNOSTIMA ZAISTA! :heart:
 
Da nije malo zakasnila da trazi roditelje,ako ona nije znala ko je stvorio na ovaj svet ,valda su oni znali(mislim ti nazovi roditelji).Nisu je potrazili sve te godine,sada mozda i nisu medju zivima.Dobro je znati od koje si familije,zbog daljneg narastaja da ne dode u situaciju da brat uzme sestru,ali u takvim situacijama i bog ce oprostiti i kazniti ko je zasluzio .

Oni koji su je odhranili očigledno nisu hteli da ona zna. A biološkim roditeljima je ko zna šta rečeno ili urađeno, pa nisu bili u situaciji da išta urade po tom pitanju, možda i ne znaju da je živa. Ne treba odmah preko kolena. A želja za saznanjem svog porekla nikada ne jenjava, koliko god vremena prošlo. Uostalom, stalno zaboravljamo da od 91, pa na ovamo nije baš bilo neke saradnje između bivših jugoslovenskih republika kad je ona, otprilike imala 34.Želim joj sreću u traženju, ma šta pronašla.
 
Bas je tuzna prica...tesko je kad se ne zna odakle nam koreni poticu...a sto je covjek stariji cini mi se da je vise nostalgican....puno srece...stvarno ne znam gdje da se obratite...ne znam za onu emisiju da li si pokusavala...

iskrena da budem i ja sam raymisljala o toj emisiji, ali cemo to ostaviti ya malo kasnije. krenuli smo da "kopamo" po svim mogucim papirima i opstinama, ali jos uvek ne znamo ni gde je rodjena ta zena koja se u njenom izvodu iz mat.knjige vodi kao majka, sve sto imamo o njoj je ime i prezime i da je hrvatska drzavljanka. ne postoji maticni broj ni nista!
hvala jos jednom svima!:heart::heart::heart::heart:
 
ja te samo savetujem da budeš oprezna ako se odlučite da to odradite preko javnosti, odnosno u okviru emisije Sve za ljubav...tada morate da potpišete jedan ugovor o tome, da bilo šta da saznate, to će i javnost saznati...a to može da dovede u trenutku suočavanja sa istinom i do neprijatne situacije...ipak o ovoj mogućnosti dobro razmislite..mada su stvarno mnogima pomogli..
 

Back
Top