Mahabharata Ep, i nebeska tehnologija.

Almsivi

Aktivan član
Poruka
1.937
Evo citate iz Mahabharate >> Ovo su citate koje ukazuju na to da su se u Mahabharati opisani ratnici
streljali laserskim pistoljima, i nebeskim oruzjima, nuklearkama, raketama i slicno..

A Bhišma mu odvrati: Sine Panduov, kao što reče, ja jesam nepobjediv. Kada uzmem u ruke svoj dugački luk i
ostalo svoje oružje, mene ne može pobijediti ni Indra na čelu bogova. Dobro je što to znaš.
Ali svaki me običan ratnik može rastaviti od života kada odložim svoje oružje, ...

Bhisma je moj omiljeni ratik, zaista je bio nepobediv.. Ali svojom voljom je delovao tako da ga poraze, a i tad
je imao moc nad svojim zivotom, kada je lezao isprebijan trelama (laserima?).

Opet je Bhišma razgonio pred sobom vojsku Pandava rasipajući stotine i tisuće svojih strijela,
činilo se da Pandave ne mogu u boju nadvladati velikoga strijelca Bhišmu koji bješe sličan samome Uništitelju.
=====================================

Bharato, toga dana pogiboše od Bhišmine ruke mnogi neustrašivi ratnici kojima se nije znalo ni imena ni porijekla,
i ne uzmakoše pred njim. Deset je dana plemeniti Bhišma satirao vojsku Pandava,
a sada mu se više nije mililo braniti ni vlastiti život.

Već dok je prilazio, Šikhandin zabode u prsa starome gospodinu deset strijela sa širokim vrhovima.
Bhišma mu na taj napad ne odgovori, ali je gledao Šikhandina dok je u njemu plamsao gnjev,
kao da će tim pogledom zgromiti kraljevića Panćala.

Dali je moguce dobiti u prsa 10 strela i ostati ziv? Osim ako su to bili laserski neki EMP a imali su i
shields, neke zastite od tih strela, i + Bhisma je bio Bozanski, nenadmasiv u heroizmu.. nadprirodan.

I opet:
Onda Šikhandin žustro osu na djeda Kurua mnoštvo svakojaka oružja, ali se Devavrata nije na to obazirao
nego je svojim strijelama držao na razmaku samo Arđunu. Šikhandinove strijele pogađale su
Bhišmu poput gromova, ali mu ne izazivahu nikakvu bol. Sa osmijehom je primao te udarce.
=====================================

Tada Bhišma prizva nebesko oružje i naočigled svih ratnika jurnu na Arđunu, a na njega nasrnu teško oklopljeni
Šikhandin. Kada to vidje, stari gospodin opozva to oružje nalik na blistavi oganj. Naokolo su se ratnici tukli kao
da su pomahnitali. Svakoga je dana djed Kurua ubijao po deset tisuća ratnika, a ovoga, desetoga dana boja,
jednom je rukom pobio toliko, a usto i sedam znamenitih vitezova u vojskama Matsya i Panćala
=====================================

Kada Bhišma vidje da mu je koplje polomljeno, spopade ga bijes, ali se odmah potom zamisli pa reče sam sebi:
Jednim jedinim lukom mogao bih pobiti sve Pandave da moćni Višnu nije njihov zaštitnik!
Osim toga tu je još i Šikhandin, a s njime se neću boriti jer je prije bio žena. Kada je moj otac oženio Satyavati,
ispunio mi je dvije želje: da u boju ne mogu poginuti i da tren moje smrti ovisi o mojemu izboru.
Mislim da je ovo taj pravi tren. Vrijeme je da sebi poželim kraj.
 
Evo jos direktni sa mnogo brojkama strela, a ovakvih komadica ima na hiljade opisanih..

Ovo je Bhishma cinio, kao neki teleport sa iluzijama >
Činilo se da pleše na svojim kolima i da je posvuda prisutan. Zbog brzine kojom je hitao na svojim kolima Pandavama
se činilo da se veliki ratnik tisuću puta umnožio. Vidjeli su ga na mnogo mjesta odjednom kao da je opsjenom
stvarao svoje dvojnike. Nitko ga među Pandavama nije mogao ni očima pratiti. Jedino što se od njega moglo
vidjeti bile su strijele odapete s njegova luka. Oni koji su ga se usuđivali napasti nestajali bi kao mušice u vatri.
=====================================

Potom ih zasu kišom svojih strijela,
=====================================

Onda Arđuna nategnu svoj lijepi luk Gandivu u kojemu bješe neizmjerna snaga i mantrama prizva čudesno i
strašno oružje Mahendra koje se istoga časa pojavi na nebu i odozgo prosu strašan pljusak strijela i zaustavi
svekoliku vojsku Kurua. Teško izranjeni Arđuninim strijelama, Kurui s Bhišmom na čelu narediše povlačenje
jer je po njima pljuštalo strahovito oružje s Indrinim imenom, a Sunce je počelo gasiti svoje zrake.

Indra je Bog/ Gospodar munje, elektriciteta i gromova. Dakle racunajte da ako je neko oruzje sa Indrom bilo
upotrebljeno da su to bili neki elektromagnetni impulsi/ talasi/ laseri/ polja i slicno..

Kada se Sunce zacrvenjelo, Arđuna je, upinjajući sve svoje sile, već uspio probiti dvadeset pet tisuća strijelaca s kola.
=====================================

Bhišmine su strijele tako gusto zasule Arđunina kola da se od njih nisu mogla ni vidjeti. Ali Krišna bijaše spokojan.
Vozio je spretno i oprezno. Arđuna je svojemu djedi više puta polomio luk u rukama,
ali je starina svakiput uzimao drugi. Vasudeva je pokazao veliku spretnost u upravljanju zapregom
i izbjegavao je Bhišmine strijele vozeći kola po kružnim putanjama, no ipak su i on i Arđuna bili nalik na dva bika
koje je protivnik teško izranio rogovima
=====================================

Pod Arđuninom zaštitom Šikhandin je mnogim strijelama pogodio i Bhišmina kočijaša, a dobro naciljavši,
oborio je i njegov barjak i presjekao mu luk. Bhišma uze drugi, ali i toga snađe ista sudbina.
Arđuna ga presiječe trima oštrim strijelama.
=====================================

Tada je Arđuna točno naciljao i pogodio Gangina sina s dvadeset pet strijela. Zatim se još primaknu Bhišmi pa
mu iznova presiječe luk koji ovaj bijaše uzeo. Bhišma uze još jedan, žilaviji od prethodnoga, ali mu Arđuna
i njega presiječe trima oštrim strijelama široka vrha. Šantanuov se sin više nije želio boriti s Arđunom.
Duboko ranjen Arđuninim britkim strijelama, on se, osmjehujući se,
=====================================

I, željan ili da umre ili pobijedi, Gangin sin isuka mač i uze štit optočen zlatom,
ali prije nego što stiže sići sa svojih kola Arđuna mu strijelama raznese štit u sto djelića.

I tako.. bitka u kojij strele lete kao kisa, jedino sto je logicno je da su to bili laserski pistolji, ili nesto slicno.
Inace u Mahabharatu verujem vise nego u samu Bibliju, mada su obe jako simbolicno pisane..
Kao sto se vidi, pozamenjeni su pojmovi, ali ostaje misterija.. Kako neko moze streljati tako brzo, i nigde
ne pise da su imali STRELE koje su uzimali pored pa streljali, nego LUK su imali, sa kojeg su pucali.. :D
 
Mahabharata je ep. U njemu se, kao i u svim drugim epovima, junacima dodjeljuju razne nadprirodne moći, sve se višestruko preuveličava i unosi cijeli niz opisa kojima se junaci veličaju i izjednačavaju sa svemogućim bogovima.

Svi junaci Mahabharate su ljudi. To stoji u samom epu, ako ga pažljivo pročitaš. Taj Bhišma koga pominješ (jedna od centralnih figura epa) je sin Santanua, potomka Bharata dinastije.

Jedan od elemenata istočnjačke mitologije (koji uglavnom nije poznat nama ovdje) je da oni nemaju bogove u onom smislu u kome ih mi 'prepoznajemo'. Svi njihovi bogovi, pa čak i oni najveći kakvi su Rama, Višnu ili Buda, rodili su se kao obični ljudi od običnih ljudskih roditelja. Proživili su svoj ljudski život na Zemlji i tek nakon smrti bili proglašeni božanskim. Sve to liči u mnogo čemu na procedure proglašavanja nekoga svecem u hrišćanstvu.
 
Što se tiče lukova i strijela, i Šekspirovi junaci uzimaju luk u ruke i gađaju protivnike strijelama. Tobolac sa strijelama pominje se samo u kontekstu da neko ima čarobni tobolac koji se nikada ne prazni.

I zašto bi to uopšte morao biti laser? Zato što mi ne znamo za nešto bolje? Što se mene tiče, to može biti bilo kakvo xyq oružje nepoznatog principa djelovanja.
 
Mahabharata je ep. U njemu se, kao i u svim drugim epovima, junacima dodjeljuju razne nadprirodne moći, sve se višestruko preuveličava i unosi cijeli niz opisa kojima se junaci veličaju i izjednačavaju sa svemogućim bogovima.

Svi junaci Mahabharate su ljudi. To stoji u samom epu, ako ga pažljivo pročitaš. Taj Bhišma koga pominješ (jedna od centralnih figura epa) je sin Santanua, potomka Bharata dinastije.

Jedan od elemenata istočnjačke mitologije (koji uglavnom nije poznat nama ovdje) je da oni nemaju bogove u onom smislu u kome ih mi 'prepoznajemo'. Svi njihovi bogovi, pa čak i oni najveći kakvi su Rama, Višnu ili Buda, rodili su se kao obični ljudi od običnih ljudskih roditelja. Proživili su svoj ljudski život na Zemlji i tek nakon smrti bili proglašeni božanskim. Sve to liči u mnogo čemu na procedure proglašavanja nekoga svecem u hrišćanstvu.


A u kojem smislu ti prepoznajes Bogove?I odakle ti to da su Vishnu,Rama itd rodjeni kao ljudi i tek posle smrti proglaseni bozanskim?Vishnu se uopste nije pojavio na zemlji,tako da nema govora uopste o njegovom rodjenju medju smrtnicima.Sto se tice Rame,pa ako Rama nije bio prihvacen kao Bog zasto su mu prilazili molitvama svi vodeci polobogovi na celu sa Shivom i Brahmom?Hoces reci da ti znas nesto sto oni ne znaju?To sto pricas nema veze s vezom.Da si bar malo proucavao Vede i Purane bilo bi ti jasnije.Daleko od toga da ima ikakve slicnosti sa hriscanskom procedurom..nekad su polubogovi posecivali zemlju pa nije bilo potrebe za izglasavanjem bogova i svetaca,dobro se znalo ko je ko.Proglasavanje nekog svecem radi koristi i skrivanje istine od ljudi su hriscanska prljava posla,da ne spominjem krstaske pohode i inkviziciju.
 
Ја овде и поред најбоље воље не могу да приметим да неко описује ласере и нека савремена оружја, а да се не одрекнем здравог разума који тражи доказе...
@ seeker
Твој начин говора је, у најмању руку, говор мржње...
Све религије и вере имају сличне механизме функционисања...
А чињеница је да је Будино учење у основи атеистичко и оно је у ствари један филозовски систем.
Рама се више пута рађао на земљи, ако се не варам...
А важност самих богова у појединим моментима могуће је објаснити бројем верника...
 
MasterYoda:
Taj Bhišma koga pominješ (jedna od centralnih figura epa) je sin Santanua, potomka Bharata dinastije.

Da, znam dosta stvari o njemu. Inace, znam i kako je doslo do njegovog rodjenja i odakle je sakupio heroizam.
Njegova majka je Ganga, ali Bozica Ganga, dosla je sa neba da bi rodila 8 Vasusa koji su bili nesto prokleti na
nebu i zbog toga su morali iskusiti ljudsku inkarnaciju, i Ganga je dobila/uzela taj zadatak da dodje na zemlju
kao zena i da ih rodi i utopi u reci Gange. Bhisma je bio zdnji, i njegov otac Shantanu se usprotivio i nije
ga dao utopiti.

Imam dosta razloga zasto da verujem da je ceo ep sadrzan u istini. Ali kao sto sam naveo, veoma simbolicno
ispisano, jer je pisan davno pre, i verovatno je neko to i preuredio, a i pisan je u drugoj zemlji/drzavi.

Rekao bih da se ta bitka odrzala najmanje pre oko 3000 godina. A smatram da i vise.

2 stvari su cudne u ovom epu, (ima ih vise, ali ove dve posebno).
Prvo je to sto su uglavnom duhovna naucavanja ove knjige, o moralu, ispravnom ponasanju, i ucenju duha i duse,
skoro sasvim tacne, i uz malo simbolike i duhovnog razumevanja odlicno se slaze sa danasnjim potrebama morala
i religije/oslobodjanja.

A druga stvar je slozenost misticnh lica, Bogova, Zmajeva, duhova.. itd, zajedno sa neobjasnjivim fenomenima.

Dakle, posto vidim onu prvu navedenu stvar kao istinitu, to povlaci da verujem i u ovu drugu.
Ali ova drugu prihvatam mnogo abstraktno, i sa rezervom, ne bukvalno niti doslovno, nego kao lepe mogucnosti.

Za onu prvu stvar, tu nema i ne treba ni neko objasnjenje, jednostavno znam da je to istinito, mogu i da navedem
zbog cega tako mislim, i navescu kada bude potrebe.
Dakle prvu stvar znam, a drugu verujem zbog prve, i zbog toga su su upravo ova misticna lica propagirali
ono sto je sadrzano kao religijsko ucenje o moralu i duznosti/ponasanja.

A sav ovaj ep se dobrano slaze sa onim sto pise u Istoriji Galaxije, i ostalim nadprirodnim pricama. :wink:

MasterYoda:
Što se mene tiče, to može biti bilo kakvo xyq oružje nepoznatog principa djelovanja.

Pa moze, naravno, moze biti bilo kakvo napredno oruzje.. samo sam za bazu rekao laserski.
Mozda je bilo i daleko naprednije od laserskog pistolja. :)

MasterYoda:
A i Srdja Zlopogledja po trojicu Turaka odjednom nabije na koplje, pa prebaci preko ledja.....
I da li sad to znaci da je Srdja Zlopogledja reptil ili da ima neki egzoskelet?

Moguce, da moguce je. Ne bih junacke price shvatao kao da u njima preteravaju. Moralo je tamo biti nesto realnog.
 
Govor mrznje?Samo zato sto sam rekao istinu o hriscanstvu?
Almsivi u tom textu se govori o strelama a ne o laserima.O atomskom oruzju se govori na drugom mestu.

Ниси рекао истину о хришћанству већ си дао своју интерпретацију појединих одгађаја из хришћанске историје. И ставио их у негативни контекст. Извршио си генерализацију ствари, што значи да си их лажно приказао. То представља говор мржње уз оне придеве које си употребио...
Но, није моје да размишљам о томе.
Изгледа да ниси пажљиво пратио коментаре Алмсивог...
МОжеш ли ти да цитираш та друга места за која тврдиш да говоре о атомском оружју?
 
Ниси рекао истину о хришћанству већ си дао своју интерпретацију појединих одгађаја из хришћанске историје. И ставио их у негативни контекст. Извршио си генерализацију ствари, што значи да си их лажно приказао. То представља говор мржње уз оне придеве које си употребио...
Но, није моје да размишљам о томе.
Изгледа да ниси пажљиво пратио коментаре Алмсивог...
МОжеш ли ти да цитираш та друга места за која тврдиш да говоре о атомском оружју?


Krstaski pohodi i inkvizicija su moja interpretacija?Pa pobogu kako to moze biti pozitivno?Pobise milione ljudi i na kraju optuzujes mene da sam nesto lazno prikazao.Svasta.
Sto se tice atomskog oruzja mahabharatu imam u stampanom izdanju pa ne mogu da kopiram,ako te zanima mozes potraziti na google-u "Asvathama brahmastra".Deseta glava u mahabharati "sauptikaparva".
Mislim da je neko na krstarici vec pisao o ovoj temi pa mozes potraziti.
 
Krstaski pohodi i inkvizicija su moja interpretacija?Pa pobogu kako to moze biti pozitivno?Pobise milione ljudi i na kraju optuzujes mene da sam nesto lazno prikazao.Svasta.
Sto se tice atomskog oruzja mahabharatu imam u stampanom izdanju pa ne mogu da kopiram,ako te zanima mozes potraziti na google-u "Asvathama brahmastra".Deseta glava u mahabharati "sauptikaparva".
Mislim da je neko na krstarici vec pisao o ovoj temi pa mozes potraziti.

Где сам ја рекао да су то позитивни догађаји у историји хришћанства?
Откуд теби право да одговорност за те догађаје приписујеш свим хришћанима?
Чим их ниси ставио у правилан контекст значи да си их лажно приказао...
Шта мислиш шта бих ја све мога да твдим на основу култа богиње Кали?
 
A i Srdja Zlopogledja po trojicu Turaka odjednom nabije na koplje, pa prebaci preko ledja.....I da li sad to znaci da je Srdja Zlopogledja reptil ili da ima neki egzoskelet?

Samo se ti zajebavaj...Ali dobro je poznato i da se i u nasoj narodnoj epskoj poeziji pominju laseri,emp shokwavei,blasteri,Vorp brzina,Lightsaberi,Battlecruiseri,Migovi i Night Elfovi.Citaj izmedju redova Svabov,i jedan potpuno novi svet ce se otvoriti pred tobom...
 
Samo se ti zajebavaj...Ali dobro je poznato i da se i u nasoj narodnoj epskoj poeziji pominju laseri,emp shokwavei,blasteri,Vorp brzina,Lightsaberi,Battlecruiseri,Migovi i Night Elfovi.Citaj izmedju redova Svabov,i jedan potpuno novi svet ce se otvoriti pred tobom...
pa to ti je covece stilska figura koja ima svoj naziv i zove se HIPERBOLA tj.preuvelicavanje....i ima je u poeziji i knjizevnosti svih naroda.....sta je tu cudno:roll:
 
Sta fali Night Elfovima? :) Ima i njih, naravno negde u svemiru.. nisu bas isti kao u Warcraftu, ali postoje.

Meni su inace Night Elves, omiljeni u Warcraftu, ocito kad sam kao vilenjak.. ;)

U Mahabharati us opisana svakojaka nebeska bica, samo vrlo mitoloskim jezikom, medju njima sigurno ima i vilenjaka. :)
 
Веде садрже читаву књигу о виманама/летелицама, а описане су и у епу Рамајана.

Преувеличавање... ок.. и то је неко објашњење... али..
Како то да у записима из периода пре Христа, нема ничега сем преувеличавања?
Јесу ли сви писмени били склони халуцинацијама, користили опијате..:roll:
 
to je bas lepo...ali sta s tim? Posetili su nas bacili nuklearne bombe....sprzili nokte...postali poznati....otisli....ili su ovde ostali ali nista strasno....svi zivimo slobodno i (ponekim) nam je lepo...tako da......nista posebno i ako su pre 4000god bili tu sad ih nevidjamo tako cesto... :) steta....bolje da su prosvetlili te ljude nego sto su bacali atomke... :)
 
I do detalja, recimo, opisali danas poznatu svemirsku tehnologiju i eksploziju atomskih bombi u Mohendžo Daru (oslepeli ljudi koji su gledali "Sunce koje je sišlo na zemlju", otpadanje kose i noktiju žrtvama, oblak u obliku pečurke itd.)...

Ovo naravno nije tacno, i ovo je izjava nekoga ko ne poznaje ni svemirsku tehnologiju ni obicne eksplozije , a ni nuklearne eksplozije :):)
 

Back
Top