ЖИВОТ И ЕКОНОМСКА СИТУАЦИЈА У СРБИЈИ

Ma sta ima da mislimo,vidis valjda i sam da nam je dobro da bolje ne moze biti.
Ali nema veze,bitno je da su nam i ministri i poslanici isto tako bedni kao i mi.Nekako mi je lakse kad znam da nismo sami.

знам је то одлично него хоћу да видим шта ће уеропејци да кажу на ово стање и какве ће баљезгарије да постују
 
ja se ne zalim,nikad bolje da kucnem u drvo :D :D +

тако је и један официр ЈНА 1992 живео лоше али када је са својим људима покрао војну апотеку и сад отворио фенси ресторан поред војне болнице у којој је до пре радио...
 
nista narocito zavrsavam studije prava posle 5,6 godina i zaposlen sam u caletovoj firmi cisto da mi ide staz i tako uzivam u zivotu,nemam jos svoj stan a ni neka narocita kola nista posebno ali sam za sada sasvim zadovoljan

I eto,ti nista pod milim Bogom ne radis,lepo zivis i zadovoljan si.
Ja tebe potpuno razumem.Zasto bi ti bilo sta menjao.
Ali,da li se nekad zapitas,kako je drugima,koji nemaju srece da im cale ima privatnu firmu (necu sada da zalazim u to sta,gde i kako)?Pretpostavljam da ti je otac posten covek (zato sto ja uvek polazim od toga da je bilo koji covek-dobar covek,sve dok se ne pokaze suprotno).Kako objasnjavas cinjenicu da u Srbiji ima isto tako postenih i sposobnih ljudi,koji nisu uspeli da obezbede svoje sinove da lagodno zive?
Da li je tvoj otac sve sto je stekao,stekao posteno i samo svojim radom?
 
I eto,ti nista pod milim Bogom ne radis,lepo zivis i zadovoljan si.
Ja tebe potpuno razumem.Zasto bi ti bilo sta menjao.
Ali,da li se nekad zapitas,kako je drugima,koji nemaju srece da im cale ima privatnu firmu (necu sada da zalazim u to sta,gde i kako)?Pretpostavljam da ti je otac posten covek (zato sto ja uvek polazim od toga da je bilo koji covek-dobar covek,sve dok se ne pokaze suprotno).Kako objasnjavas cinjenicu da u Srbiji ima isto tako postenih i sposobnih ljudi,koji nisu uspeli da obezbede svoje sinove da lagodno zive?
Da li je tvoj otac sve sto je stekao,stekao posteno i samo svojim radom?
Pa stekao je sopstvenim radom mada i nije neka imovina ogromna u pitanju ,stanovi su uglavnom nasledjeni ,jedino kola na kredite i lizinge i putovanja,skolovanje i slicna sitna zadovoljstva nista narocito sve u svemu.Posao koji radi je cisto strucan i bavi se izgradnjom i inzinjeringom u poljoprivredi i radi samostalno od 93. i mnogo je bolje stanje barem u toj bransi u poslednjih nekoliko godina ,naplata poslova,rokovi,sigurnost i slicno nego sto je bilo pre 2000. kada se uostalom retko gde i gradio novi silos , susara ili neki slican pogon.Naravno to sto je meni licno bolje ne znaci da ja nisam svestan da ima i onih kojima je tesko u zivotu mada znam dosta ljudi koji zive mnogo skromnije al od bas retko koga osim ko je bio profiter ,lopov ili svercer sam cuo kako je bilo bolje ranije .Tacno je da ocekivanja nisu ispunjena i da se nova vlast nije pokazala u najboljem svetlu ali opet price kako je 2000. ili 94. bilo bolje su za malu decu .
 
Pa stekao je sopstvenim radom mada i nije neka imovina ogromna u pitanju ,stanovi su uglavnom nasledjeni ,jedino kola na kredite i lizinge i putovanja,skolovanje i slicna sitna zadovoljstva nista narocito sve u svemu.Posao koji radi je cisto strucan i bavi se izgradnjom i inzinjeringom u poljoprivredi i radi samostalno od 93. i mnogo je bolje stanje barem u toj bransi u poslednjih nekoliko godina ,naplata poslova,rokovi,sigurnost i slicno nego sto je bilo pre 2000. kada se uostalom retko gde i gradio novi silos , susara ili neki slican pogon.Naravno to sto je meni licno bolje ne znaci da ja nisam svestan da ima i onih kojima je tesko u zivotu mada znam dosta ljudi koji zive mnogo skromnije al od bas retko koga osim ko je bio profiter ,lopov ili svercer sam cuo kako je bilo bolje ranije .Tacno je da ocekivanja nisu ispunjena i da se nova vlast nije pokazala u najboljem svetlu ali opet price kako je 2000. ili 94. bilo bolje su za malu decu .

Ako je stvarno tako,svaka cast tvom caletu.
Sada je samo prividno bolje.Misljenja sam da se sada mnogo vise krade nego ranije.
Nemoj da zaboravis da smo mi u to vreme bili pod sankcijama (nepravedno uvedenim) i u ratu na vise frontova.Potpuno je razumljivo da se zivelo losije nego sada.Ali sada nema sankcija,nema ratova,a ne zivi se mnogo bolje nego tada.
Ova vlast se pokazala kao nesposobna.Radan i posten covek bi trebao da zivi dobro pod bilo kojom vlasti.A to nije slucaj.
 
Nema bre leba bez motike!
Ajde ti sada nama objasni sta ti radis,i kako to da ti tako lepo zivis?
Vi ili ste deca ili ste radikali. Svako poredjenje sa periodom dok ste vi bili vlast (sa SPS), je maloumno i besmisleno.
Naravno da je i sada prilicno tanak standard vecini, sto treba da bude osnovni cilj svake vladajuce garniture - jacanje privrede. Bez toga nema niceg, pa ni boljeg standarda.
A to sto se u predizborne svrhe exploatise nevolja sa Kosovom, je samo dokaz nesposobnosti i nedostatka pravih resenja za razvoj privrede.
Svoj primer dobrog standarda ne navodim jer je vrlo atipican.
 
Vi ili ste deca ili ste radikali. Svako poredjenje sa periodom dok ste vi bili vlast (sa SPS), je maloumno i besmisleno.
Naravno da je i sada prilicno tanak standard vecini, sto treba da bude osnovni cilj svake vladajuce garniture - jacanje privrede. Bez toga nema niceg, pa ni boljeg standarda.
A to sto se u predizborne svrhe exploatise nevolja sa Kosovom, je samo dokaz nesposobnosti i nedostatka pravih resenja za razvoj privrede.
Svoj primer dobrog standarda ne navodim jer je vrlo atipican.

U redu,privreda.Lepo si to primetio.
Sta se po pitanju jacanja privrede uradilo u zadnjih 8 godina?
Pa nama je privreda sada gora nego 2000 godine!
 
Pa i na tarabi pise "pic*a".
A nisam radikal.Nisam uopste politicki orjentisan.Svi su mi isti.
Ja sam samo i jednostavno Srbin kome se ne svidja ova situacija.
Ajde da nesto menjamo.
O.K. Hajde da menjamo.
Da bi se opredelio, za pocetak , proveri podatke kako se zivelo za vreme vlasti bezubih i sad.
Uporedi pa se odluci. Ako si stvarno politicki ili stranacki neopredeljen.
 
...vlast bezubih...jesu to oni koji nemaju para da poprave zube?
...a ti si kao neki pedagogog...ucis decu po Australiji :)
Pile moje, zubi se cuvaju pa se retko popravljaju, jos redje vade...Radikali to ne znaju.
U Svedskoj vec ima familija sa tri generacije bez karijesa.Standard + kultura.
I ne ucim decu nego studentkinje i ponekog studenta.Nisam uopste ni pedagog ni demagog.Vanredni profesor-saradnik-predavac na nekoliko univerziteta (stranih).
 

Back
Top