KOMPROMISI U NATO-u
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: KOMPROMISI U NATO-u

Primećen član Moreplovka,pa sta? (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2008.
    Pol
    ženski
    Moj PR je Iron Lord, za sve sto vam nije jasno,obratite se njemu
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano KOMPROMISI U NATO-u

NATO je pronašao način da izgladi unutrašnje sporove tako što je uradio upravo onoliko koliko je dovoljno da se izbegne rascep ili kolaps. Prošlonedeljni samit u Bukureštu nije bio izuzetak. Suočena sa sve gorom situacijom u Avganistanu - i pretnjom Kanade da će povući snage sa južnog fronta - Severnoatlantska alijansa je jedva uspela da pronađe minimalan broj novih vojnika, među kojima je i jedan bataljon iz Francuske. Ovaj sporazum omogućava NATO da kaže sebi da je dorastao avganistanskom izazovu, uprkos stalnoj nespremnosti mnogih članica da pošalju vojnike za borbu i sve većem skepticizmu nekih od njih prema misiji NATO u celini. Rasprava o drugoj misiji NATO po važnosti - širenju na bivše komunističke zemlje Evrope - dala je sličan zbunjujući rezultat. Sta mislite kakav?

Ističe se Karamazov (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano Re: KOMPROMISI U NATO-u

Tacno je da Amerika vodi glavnu rec u NATO, ali je jasno da bez podrske nekih zemalja, takodje jakih ne moze biti odluceno o nekim stvarima. Nemacka je stopirala ulaz Gruzije i Ukrajine u alijansu jer nece da dozvoli sebi lose odnose sa Rusijom. Pitanje je sta ce se tu dalje desavati. Grcka ne da Makedoniji da pristupi sve dok ne ispuni njene ultimatume. Isto tako, ako se dobro secam, Grcka je odbila da ucestvuje u bobardovanju 1999. i nije zbog toga iskljucena iz organizacije. Dakle, sve je moguce. Ionako je vec na pocetku rata u Iraku vecina clanica NATO bila skepticna. Amerika zurno trazi nove saveznike i nove kapacitete kojim bi konacno uspela u svojim namerama. U NATO je do sada cesto bilo kompromisa i razumevanja, a danas to bas i nije tako.

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Не требује царство нељудима,нако да се пред свијетом руже.

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Dobili su pre neki dan novo topovsko meso...sad su mirni bar josh 2-3 godine.

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Topovsko meso su plaćenici, a plaćenici (pored toga što su dobro plaćeni) dobrovoljno idu u vojne akcije u inostranstvo, a uz to i vole da ratuju, tako da je to za njih čast. Niko nije obavezan da bude topovsko meso. Imajte to na umu kad diskutujete o NATO-u. Ja bih baš voleo da smo mi u NATO-u, pa da naše budale i šovinisti koji mrze recimo talibane odu tamo da se za dobre pare mlate sa njima a mi da budemo mirni. Ovako prave gluposti po našim ulicama, utakmicama itd.

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Moreplovka,pa sta? Pogledaj poruku
    NATO je pronašao način da izgladi unutrašnje sporove tako što je uradio upravo onoliko koliko je dovoljno da se izbegne rascep ili kolaps. Prošlonedeljni samit u Bukureštu nije bio izuzetak. Suočena sa sve gorom situacijom u Avganistanu - i pretnjom Kanade da će povući snage sa južnog fronta - Severnoatlantska alijansa je jedva uspela da pronađe minimalan broj novih vojnika, među kojima je i jedan bataljon iz Francuske. Ovaj sporazum omogućava NATO da kaže sebi da je dorastao avganistanskom izazovu, uprkos stalnoj nespremnosti mnogih članica da pošalju vojnike za borbu i sve većem skepticizmu nekih od njih prema misiji NATO u celini. Rasprava o drugoj misiji NATO po važnosti - širenju na bivše komunističke zemlje Evrope - dala je sličan zbunjujući rezultat. Sta mislite kakav?
    Samo na izgled je zbunjujuci.
    Posmatrac sa strane treba da ima osecaj da neko moze da kaze ,ne!
    Iznose se kontradiktorna misljenja ali se besprekorno sledi linija !
    Kako mislis da neko moze da kaze ne,bez dozvole i odobrenja?
    Sve te zemlje clanice su kreditno zaduzene iz Amerike a nema zezanja sa onim ko te placa?!

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

@weishaupt:Zar misliš da bi huligani smeli da se mlate po Bliskom Istoku sa Talibanima?

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Citat Original postavio WEISHAUPT Pogledaj poruku
    Topovsko meso su plaćenici, a plaćenici (pored toga što su dobro plaćeni) dobrovoljno idu u vojne akcije u inostranstvo, a uz to i vole da ratuju, tako da je to za njih čast. Niko nije obavezan da bude topovsko meso. Imajte to na umu kad diskutujete o NATO-u. Ja bih baš voleo da smo mi u NATO-u, pa da naše budale i šovinisti koji mrze recimo talibane odu tamo da se za dobre pare mlate sa njima a mi da budemo mirni. Ovako prave gluposti po našim ulicama, utakmicama itd.
    Placenici idu svojevoljno u Afganistan isto tako kako Mudzahedini idu da se raznesu recimo u trzni centar iz zemlje iz koje potichu placenici.

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    Placenici idu svojevoljno u Afganistan isto tako kako Mudzahedini idu da se raznesu recimo u trzni centar iz zemlje iz koje potichu placenici.
    Oko za oko,pare za zube!!!!

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Nema veze,shta je 200-300 kupaca u trznom centru za borbu za slobodu i demokratiju u svetu.

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2007.
    Reputaciona moć
    0

Nema veze,shta je 200-300 kupaca u trznom centru za borbu za slobodu i demokratiju u svetu.
    U svakom slucaju i par miliona ako treba a trebace

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Citat Original postavio anarog Pogledaj poruku
    U svakom slucaju i par miliona ako treba a trebace
    ''evropa nema alternativu"

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Nadrealista Pogledaj poruku
    @weishaupt:Zar misliš da bi huligani smeli da se mlate po Bliskom Istoku sa Talibanima?
    Pa da znaš da si ovo dobro rekao i nisam siguran da li bi smeli ili samo treniraju strogoću nad sopstvenim narodom.

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2007.
    Reputaciona moć
    0

''evropa nema alternativu"
    Podvuceno zutim

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

..je li pa da ih posaljes da ubijaju one koji se razlikuju od tebe...a sta cemo sa onima koji koriste politicku moc da unistavaju druge i salju ljude u rat zbog odbrane i ocuvanja svoje bolesne licnosti...inace su obicna gnjavaza...ovako bi imali sanse da postanu heroji

Veoma poznat manje_zlo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

NATO je produzena ruka Amerike, i pitanje je vremena kada ce drzave tipa Nemacke i Francuske reci dosta je bilo. Americki politicki i ekonomski uticaj u svetu je, ako ne u padu, onda u stagnaciji, dok ostatak sveta ide na gore i pitanje je vremena kada ce Evropa skupiti hrabrosti i dobili svest da se mora otrgnuti iz kandzi Amerikanaca.

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Andreavk Pogledaj poruku
    ..je li pa da ih posaljes da ubijaju one koji se razlikuju od tebe...a sta cemo sa onima koji koriste politicku moc da unistavaju druge i salju ljude u rat zbog odbrane i ocuvanja svoje bolesne licnosti...inace su obicna gnjavaza...ovako bi imali sanse da postanu heroji
    A zašto ne bi ubijali talibane-glavoseče-džihad-ratnike? Takvi svom narodu, odnosno onima koji su izdali islam, rade ovakve stvari:

http://www.flurl.com/item/vom_u_286536

Takvih mi uopšte nije žao kad ih Ameri zatvore u Guantanamo i muče kao stoku.

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...to je mehanizam odbrane - postavsi neosetljivi prema sopstvenoj patnji postaju neosetljivi i prema patnji drugih

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

kakva duboka, duboka misao....:shock:

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

NATO je pronašao način da izgladi unutrašnje sporove tako što je uradio upravo onoliko koliko je dovoljno da se izbegne rascep ili kolaps. Prošlonedeljni samit u Bukureštu nije bio izuzetak. Suočena sa sve gorom situacijom u Avganistanu - i pretnjom Kanade da će povući snage sa južnog fronta - Severnoatlantska alijansa je jedva uspela da pronađe minimalan broj novih vojnika, među kojima je i jedan bataljon iz Francuske. Ovaj sporazum omogućava NATO da kaže sebi da je dorastao avganistanskom izazovu, uprkos stalnoj nespremnosti mnogih članica da pošalju vojnike za borbu i sve većem skepticizmu nekih od njih prema misiji NATO u celini.
    do sledeceg samita nacice se model za promenu cl.5 o evropskoj zemlji, i trazice se model saradnje i ukljucivanja japana, australije, n. zelanda, koreje, saradnje sa indijom.

Rasprava o drugoj misiji NATO po važnosti - širenju na bivše komunističke zemlje Evrope - dala je sličan zbunjujući rezultat. Sta mislite kakav?
    ta misija je vec skoro okonchana kao uspeshna. pogledaj sliku od strateshkih odluka iz 1990/91, onoga sto je tada zacrtano i sadasnju kartu evrope.
    pa ostala je samo najdalja, krajnja tacka. ukrajina, gruzija. a membership action plan ce biti sledecih par godina. videces. kao i produbljenje putinovog 'let's be friends'

Iskusan DraGo70 (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    114

Sve si to divno napisao... samo...
    ...nisi u pravu
    Jer, tamo neki Talibani su kidnapovali Korejske i Japanske novinare i humanitarne radnike dok se ove države nisu povukle iz Afganistana.
    Pa su napali Španiju i izazvali masakr u metrou dok se Španci nisu povukli...
    Tako da bi kao rezultat naših "budala i šovinista" koji se "za dobre pare mlate sa njima" bilo malo eksplozija po beogradskim kafićima, metroima, stanicama, bioskopima, pijacama... i mi nikako ne bismo bili "mirni" kako ti kažeš...
    Duhovit, zanimljiv, iskren, avanturistickog duha...

Aktivan član Ved_Ran (avatar)
    Učlanjen
    28.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

E weis.. opet ti poluistine prosipas ovde po forumu. Placenici se nalaze u privatnim firmam za obezbedjenje koje us army angazuje da rade u iraku. Obicni vojnici su mnogo losije placeni a najnoviji izvestaj nekog udruzenja porodic americkih vojnika koji ratuju u iraku i afganistanu pokazuje da im niej bas veselo temo. Naime, verovali ili ne, najbogatija zemlja sveta i njena vojska ne daju svojim vojnicima osnovnu opremu vec im to kupuje porodica i salje im u irak. Postoji citava lista stvari koje im kupuju i salju (ne mogu sad da trazim po netu.. idem da spavam.. ali eto vam info pa trazite).

Usput, ti palcenici u privatnim agenciam aizuzetno retko ginu ili bivaju ranjeni zato sto su maksimalno okrutni i obazrivi i bukvalno pucaju na sve sto im je sumnjivo i sto im se priblizava... ubijajuci tako mnogo civila (izvolite na youtube pa gledante nebrojeno snimaka).

Dakle, topovsko meso je uslo pre 2 dana u NATO. Mi ne trebamo da idemo u nato i da nasi ljudi ostavljaju soje kosti po svetu za tudje interese i da ubijau tamo neki nevin i okupiran narod. One koje ti nazivas sovinistima bolje iskoristi za povratak kosmeta kada dodje vreme za to. Probelm je u tvojoj otvoreno neprijateljskoj percepciji i logici prema Srbiji. U irak ne bi isle nikakve budale nego nasi najbolji vojsnici, specijalci i oficirski kadar i umesto da ratuju za svoj narod i drzavu oni bi ostavjlali kosti za americke korporacije. To je najdublji ponor u koji jedan covek i jedan narod moze da upadne.

Ko to zeli nasoj drzavi i narodu... da bog da mi tako u kuci bilo.

Iskusan DraGo70 (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    114

I da dodam...
    SAD u svojoj istoriji (čak i u vreme rata u Vijetnamu) nije imala veći broj dezertera nego što ih ima sada.
    Prema nekim podacima (koji se uglavnom kriju) samo u Kanadi je više od 5.000 bivših američkih vojnika potražilo spas od daljeg odlaska u Irak i Afbanistan. Naime kanadsko zakonodavstvo je tako da ne isporučuje američke dezertere u SAD.
    Veliki broj dezertera je otišlo u Meksiko ili neke druge zemlje...
    Tako da priča o NATO ratovanju uopšte ne pije vodu.
    Duhovit, zanimljiv, iskren, avanturistickog duha...

Slične teme

1. EU=NATO
    Autor Decko27Bg u forumu Politika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 19.05.2008., 21:07
  2. DSS - NATO
    Autor DellBoy-011 u forumu Politika
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01.04.2008., 16:27
  3. Kompromisi
    Autor Tuzni_patak u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 77