Koliko vam znaci fond za "crne dane"

zatočena

Primećen član
Poruka
531
Da li morate imati "fond za crne dane" ili volite da imate sve potrebno za ugodan zivot a u fond ostavite samo ako nešto novca pretekne od svega kupljenog?Mozda ste i od onih kojima nikad ništa ne ostane bez obzira kolika su primanja ili se odričete mnogo toga da bi imali uštedjevinu?Kako gledate na novac i sta vam i koliko on zapravo znaci?
Ja sam u ratu bila svjedok kako "životne uštedjevine" gore preko noci,kako vrijedi jedna kokoška više nego kristalni luster,kako za prsten sa kamenom dobijes djeciju hranu i plastičnu flašicu.Mislila sam tada i zaklinjala se da cu ako ikad vise budem u prilici imati i steci sve trositi samo na zivot,provod i stvari koje se pamte i koje niko ne može zapaliti.
Danas vidim koliko sam lagala sebe,opet moram imati fondove,opet mi trebaju skupi cilimi,opet najviše štedim na provodu i sopstvenom uzivanju.Znači li to da iskustva po tom pitanju nisu puno bitna,jednostavno neko je ovakav a neko onakav?
 
neam fond za crne dane....jer sam jošte mlad.....nemam bre leba da jedem...kakvi crni dani...svaki dan mi crn ko crni petar.....e vi ste žene pa se sećate...a gledale ste sigoorno film titanik...i sad ona baba....kejt vinslet kad ostari...onaj stenpr što joj je dao di kaprio......ona bači u more...ej bre...prsten može pola las vegasa da koopi....i ona frc...bači ga u okean....baba...baba...a toliko si štedela....
 
Meni se cini da crni fond uglavnom praktikuju zene da bi kupile nesto sto muz mozda ne bi odobrio ili sl.
Mozda je taj fond i potreban zenama koje nisu zaposlene jer su domacice u Srbiji zaista u nezavidnom polozaju u slucaju razvoda.
Tako da mislim da je pametno da nezaposlene zene imaju taj fond - naravno ako im plata muza dozvoljava da mogu da taj fond pune.

U nasoj kuci nema potrebe za tim - pare za hranu, za uobicajene racune su i sl u zajednickoj kasi.
Ali, jedan deo od zajednickih para (a to je fiksna mesecna suma, tj to je dogovor u porodici) mora biti za svakoga odvojen - pa sta ce ko sa tim da radi, to je njegova stvar i u to se niko ne petlja.

Treba trositi, ali ne sve. :)
 
ne treba pretjerivati ni u čemu...ni u štednji,ni u rasipanju...ali ne možemo sad živjeti samo misleći na "crnjak"...neću praviti kuću,može sutra biti rat...ili neću kupiti tepih ili luster ...:roll: i to je život...
U potpunosti se slažem sa Limunadom!
Umerenost i ništa više!
:lol:Treba ostaviti koju paricu, da se nađe za "ne daj Bože", ali treba i živeti! Putovanja, nov nameštaj, renoviranje stana, garderoba i ostale potrebe, ali to ne znači da posle toga treba gladovati!
 

Back
Top