Jedno malo podsećanje

WEISHAUPT

Iskusan
Banovan
Poruka
6.825
Danas Crna Gora bira predsednika. I izabraće pravog, dakle aktuelnog - Filipa Vujanovića. No da se prisetimo nekih stvari od pre desetak godina. Sve do 1997. godine registarska tablica za Podgoricu bila je TG (Titograd), zatim crvena zvezdica, zatim registarski broj. Kada je pobedio na izborima za predsednika istog momenta Đukanović je sklonio i TG i crvenu zvezdicu, i stavio PG i YU zastavu. Da se to nije dogodilo u Crnoj Gori, u Srbiji bi možda i danas na auto tablicama bile zvezdice - BG, zatim crvena zvezdica, zatim registarski broj. Neka me neko demantuje ako ima argumente.

Zatim, opstrukcija koja je 90-ih išla iz Srbije za Crnu Goru izgledala je otprilike ovako. Vlada Republike Crne Gore donese uredbu da se povećaju plate u zdravstvu, sudstvu, prosveti itd. i čim se to učini, Miloševićev režim podigne marku u odnosu na dinar i od povećanja nema ništa. E zato je dinar 1997/98. ukinut u Crnoj Gori, da ne bi Mira Marković iz Beograda određivala standard građana Crne Gore.

I najzad, priče koje su od strane nekih stranaka išle iz Srbije, da je crnogorsko primorje srpska obala itd. te da je Crna Gora 27-ma izborna jedinica Srbije (računajući i onih 5 na Kosovu koje ne kontroliše od 1999. godine), upravo je napravila otpor građana prema SCG i zato su građani na referendumu sahranili tu nakaradnu državnu tvorevinu.

Ovo su nepobitne činjenice. I zato danas braća Crnogorci moraju izabrati svog predsednika a ne Koštuničinu ili Nikolićevu marionetu. Viva vero Montenegro!
 
A sta bi ja kao pojedinac mogao i trebao da uradim? Drugo, nezavisnost je relativna. CG postala nezavisna a ovamo hoce da udje u NATO, u EU ... i opet izgubi svoju nezavisnost. Ne znam u kom smislu upotrebljavas tu rec "nezavisan" jer od nje koristi ne moze da ima pojedinac, samo oligarhija i politicari koji postaju nekakvi "carevi" proglasavanjem nezavisnosti. Sta si ti konkretno dobio od nezavisnosti CG, osim sto rizikujes da u Srbiji postanes gradjanin drugog reda, sto je za sad malo verovatno, ali ko zna ko za dalje?
 
Meni je dobro gde sam ja.
A tebi je Crna Gora maticna Drzava,zato bolje pripazi na te lokacije i Ulcinj da ne zaboravis.
Koliko mi se cini u Ulcinju su za vreme proglasenja Kosova bile okacene Albanske zastave.
Slavilo se i slavilo.a sada si nasao nama da prosipas filozofiju ovde.
 
Pričam ti priču.Dinkić i Jelašić malo-malo dignu kurs,pa spuste i zavuku nam ruku u džep.I onda dežurni mudraci pričaju o ekonomiji.

Ajd me sad ubedi da su te oni naterali da menjaš dinare u evre?
Još možeš da uzmeš svoju deviznu štednju kad god hoćeš i ne valja ti?
Treba tebi to odstraniti i nazvati "prastarom štednjom" pa analiziraj kurs od jutra do sutra.
 
Pa Slovenija je pre 15 god izbrisala iz knjige drzavljana sve one koji nisu rodjeni u Sloveniji pa su doticni imali velike probleme u ostvarivanju svojih prava. Mislim, da sam ja rodom iz CG, a zivim u Srbiji ne bih se zalagao za nezavisnu CG bas iz tih razloga.
 
Danas Crna Gora bira predsednika. I izabraće pravog, dakle aktuelnog - Filipa Vujanovića. No da se prisetimo nekih stvari od pre desetak godina. Sve do 1997. godine registarska tablica za Podgoricu bila je TG (Titograd), zatim crvena zvezdica, zatim registarski broj. Kada je pobedio na izborima za predsednika istog momenta Đukanović je sklonio i TG i crvenu zvezdicu, i stavio PG i YU zastavu. Da se to nije dogodilo u Crnoj Gori, u Srbiji bi možda i danas na auto tablicama bile zvezdice - BG, zatim crvena zvezdica, zatim registarski broj. Neka me neko demantuje ako ima argumente.

Zatim, opstrukcija koja je 90-ih išla iz Srbije za Crnu Goru izgledala je otprilike ovako. Vlada Republike Crne Gore donese uredbu da se povećaju plate u zdravstvu, sudstvu, prosveti itd. i čim se to učini, Miloševićev režim podigne marku u odnosu na dinar i od povećanja nema ništa. E zato je dinar 1997/98. ukinut u Crnoj Gori, da ne bi Mira Marković iz Beograda određivala standard građana Crne Gore.

I najzad, priče koje su od strane nekih stranaka išle iz Srbije, da je crnogorsko primorje srpska obala itd. te da je Crna Gora 27-ma izborna jedinica Srbije (računajući i onih 5 na Kosovu koje ne kontroliše od 1999. godine), upravo je napravila otpor građana prema SCG i zato su građani na referendumu sahranili tu nakaradnu državnu tvorevinu.

Ovo su nepobitne činjenice. I zato danas braća Crnogorci moraju izabrati svog predsednika a ne Koštuničinu ili Nikolićevu marionetu. Viva vero Montenegro!

budi covjek ili musko i izvini se za sirenje neistina i lazi o hrvatskoj putovnici...
priznati gresku je ljudski..
viva Montenegro...
 
Pa Slovenija je pre 15 god izbrisala iz knjige drzavljana sve one koji nisu rodjeni u Sloveniji pa su doticni imali velike probleme u ostvarivanju svojih prava. Mislim, da sam ja rodom iz CG, a zivim u Srbiji ne bih se zalagao za nezavisnu CG bas iz tih razloga.

tocno, i to je protiv svih pravila ljudskih prava i europskih vrijednosti...
ali Mislosevic, i tadasnja srpska politika to su im dozvolili...
njihov prioritetr je bio (i jest) pobjediti Hrvate i okupirati 1/3 hrvatskog teritorija
 
Pa Slovenija je pre 15 god izbrisala iz knjige drzavljana sve one koji nisu rodjeni u Sloveniji pa su doticni imali velike probleme u ostvarivanju svojih prava. .

To je bila knjiga državljana SFRJ, a ne Slovenije
Pa to bih i ja uradio, da sam vlast u Srbiji, i posle raspada i SFRJ i SCG...
Državljanstvo moraš da zaslužiš , a ne da ti ga neko poklanja...
Ako si koristan i potreban društvu sigurno ćeš ga dobiti....
 
WEISHAUPT imam jedno pitanje za tebe,ako sam dobro shvatio ti zivis u Srbiji a glasao si za nezavisnu Crnu Goru.e sad ako ti je tako dobro u Crnoj Gori zasto si dosao u Srbiju da zivis?nemam nista protiv tebe licno u dosta stvari se i slazem sa tobom ali zar to nije malo licemerno?
 
sta se se navrzli na coveka ja bi pre najurio one koji su glasali za zajednicku drzavu ti su opasniji jer ih ima mnogo vise u Srbiji i perfidnim prodavanjem muda za bubrege i sirenjem petrovicevske demagogije o "srpskoj sparti " i "dva oka u glav"i gledaju samo kako da se dokopaju Srbije i nekog visokog polozaja u njoj jer smo mi braca pobogu .
 

Back
Top