Jedno malo podsećanje
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 31

Tema: Jedno malo podsećanje

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Jedno malo podsećanje

Danas Crna Gora bira predsednika. I izabraće pravog, dakle aktuelnog - Filipa Vujanovića. No da se prisetimo nekih stvari od pre desetak godina. Sve do 1997. godine registarska tablica za Podgoricu bila je TG (Titograd), zatim crvena zvezdica, zatim registarski broj. Kada je pobedio na izborima za predsednika istog momenta Đukanović je sklonio i TG i crvenu zvezdicu, i stavio PG i YU zastavu. Da se to nije dogodilo u Crnoj Gori, u Srbiji bi možda i danas na auto tablicama bile zvezdice - BG, zatim crvena zvezdica, zatim registarski broj. Neka me neko demantuje ako ima argumente.

Zatim, opstrukcija koja je 90-ih išla iz Srbije za Crnu Goru izgledala je otprilike ovako. Vlada Republike Crne Gore donese uredbu da se povećaju plate u zdravstvu, sudstvu, prosveti itd. i čim se to učini, Miloševićev režim podigne marku u odnosu na dinar i od povećanja nema ništa. E zato je dinar 1997/98. ukinut u Crnoj Gori, da ne bi Mira Marković iz Beograda određivala standard građana Crne Gore.

I najzad, priče koje su od strane nekih stranaka išle iz Srbije, da je crnogorsko primorje srpska obala itd. te da je Crna Gora 27-ma izborna jedinica Srbije (računajući i onih 5 na Kosovu koje ne kontroliše od 1999. godine), upravo je napravila otpor građana prema SCG i zato su građani na referendumu sahranili tu nakaradnu državnu tvorevinu.

Ovo su nepobitne činjenice. I zato danas braća Crnogorci moraju izabrati svog predsednika a ne Koštuničinu ili Nikolićevu marionetu. Viva vero Montenegro!

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

Podrazumevano Re: Jedno malo podsećanje

To za marku i dinare nisam siguran. Imao sam utisak da je dinar stabilizovan kada su se otcepili, znaci i oni su ga `cedili`.

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Dinar je stabilizovan kad su izgoreli glasački listići za drugi krug izbora na kojima je zaokruženo Miloševićevo ime, 5. oktobra 2000. u Skupštini, pa nešto posle toga.

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Ja sam 21. maja 2006. u rodnom Danilovgradu glasao za nezavisnu Srbiju. Šta si ti uradila za to da Srbija postane nezavisna?

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

Sta je sa vozom Podgorica -Niksic?

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio WEISHAUPT Pogledaj poruku
    Dinar je stabilizovan kad su izgoreli glasački listići za drugi krug izbora na kojima je zaokruženo Miloševićevo ime, 5. oktobra 2000. u Skupštini, pa nešto posle toga.
    Pričam ti priču.Dinkić i Jelašić malo-malo dignu kurs,pa spuste i zavuku nam ruku u džep.I onda dežurni mudraci pričaju o ekonomiji.

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Karlito, to je danas, ja sam se malo podsetio prljavih 90-tih.

Zainteresovan član evro (avatar)
    Učlanjen
    17.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

Ja sam 21. maja 2006. u rodnom Danilovgradu glasao za nezavisnu Srbiju. Šta si ti uradila za to da Srbija postane nezavisna?
    Pazi da ti nisi nesto uradio. Uradili su Albanci iz Bara i ostali muslimani iz cg a ne ti. Uostalom, sta to znaci biti nezavisan. Jel sad ribe vise daju u cg nego u srbiji?

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Uradili su i Srbi i Crnogorci koji su hteli da vrate državu nasilno ukinutu 1918. A nas je više od Albanaca i muslimana (Bošnjaka). Šta si ti uradio za svoju državu i njenu nezavisnost?

Zainteresovan član lavica zr (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2007.
    Reputaciona moć
    38

Ovaj ko da radi u STRATEGIC MARKETING pa sve redom pita ko je sta uradio.
    Najlepsi deo Crne Gore su TUZI

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Dobro ako tako misliš. Možda i jesi za tamo. Ili za Konik u Podgorici.

Učlanjen
    17.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

A sta bi ja kao pojedinac mogao i trebao da uradim? Drugo, nezavisnost je relativna. CG postala nezavisna a ovamo hoce da udje u NATO, u EU ... i opet izgubi svoju nezavisnost. Ne znam u kom smislu upotrebljavas tu rec "nezavisan" jer od nje koristi ne moze da ima pojedinac, samo oligarhija i politicari koji postaju nekakvi "carevi" proglasavanjem nezavisnosti. Sta si ti konkretno dobio od nezavisnosti CG, osim sto rizikujes da u Srbiji postanes gradjanin drugog reda, sto je za sad malo verovatno, ali ko zna ko za dalje?

Zainteresovan član lavica zr (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2007.
    Reputaciona moć
    38

Meni je dobro gde sam ja.
    A tebi je Crna Gora maticna Drzava,zato bolje pripazi na te lokacije i Ulcinj da ne zaboravis.
    Koliko mi se cini u Ulcinju su za vreme proglasenja Kosova bile okacene Albanske zastave.
    Slavilo se i slavilo.a sada si nasao nama da prosipas filozofiju ovde.

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio evro Pogledaj poruku
    Sta si ti konkretno dobio od nezavisnosti CG, osim sto rizikujes da u Srbiji postanes gradjanin drugog reda, sto je za sad malo verovatno, ali ko zna ko za dalje?
    E taj film nećeš gledati. Nema nigde građana drugog reda, pogotovo ne u Srbiji. Ako si Srbin znaš da to Srbima nije u genima.

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Karlito Brigante Pogledaj poruku
    Pričam ti priču.Dinkić i Jelašić malo-malo dignu kurs,pa spuste i zavuku nam ruku u džep.I onda dežurni mudraci pričaju o ekonomiji.
    Ajd me sad ubedi da su te oni naterali da menjaš dinare u evre?
    Još možeš da uzmeš svoju deviznu štednju kad god hoćeš i ne valja ti?
    Treba tebi to odstraniti i nazvati "prastarom štednjom" pa analiziraj kurs od jutra do sutra.

Učlanjen
    17.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

Pa Slovenija je pre 15 god izbrisala iz knjige drzavljana sve one koji nisu rodjeni u Sloveniji pa su doticni imali velike probleme u ostvarivanju svojih prava. Mislim, da sam ja rodom iz CG, a zivim u Srbiji ne bih se zalagao za nezavisnu CG bas iz tih razloga.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

to okretanje Djukanovica od Slobe i tadasnjeg rezima u Srbiji mu je bil najpametniji potez u karijeri ,uz konacno razdvajenje pre 2 godine naravno

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

Danas Crna Gora bira predsednika. I izabraće pravog, dakle aktuelnog - Filipa Vujanovića. No da se prisetimo nekih stvari od pre desetak godina. Sve do 1997. godine registarska tablica za Podgoricu bila je TG (Titograd), zatim crvena zvezdica, zatim registarski broj. Kada je pobedio na izborima za predsednika istog momenta Đukanović je sklonio i TG i crvenu zvezdicu, i stavio PG i YU zastavu. Da se to nije dogodilo u Crnoj Gori, u Srbiji bi možda i danas na auto tablicama bile zvezdice - BG, zatim crvena zvezdica, zatim registarski broj. Neka me neko demantuje ako ima argumente.

Zatim, opstrukcija koja je 90-ih išla iz Srbije za Crnu Goru izgledala je otprilike ovako. Vlada Republike Crne Gore donese uredbu da se povećaju plate u zdravstvu, sudstvu, prosveti itd. i čim se to učini, Miloševićev režim podigne marku u odnosu na dinar i od povećanja nema ništa. E zato je dinar 1997/98. ukinut u Crnoj Gori, da ne bi Mira Marković iz Beograda određivala standard građana Crne Gore.

I najzad, priče koje su od strane nekih stranaka išle iz Srbije, da je crnogorsko primorje srpska obala itd. te da je Crna Gora 27-ma izborna jedinica Srbije (računajući i onih 5 na Kosovu koje ne kontroliše od 1999. godine), upravo je napravila otpor građana prema SCG i zato su građani na referendumu sahranili tu nakaradnu državnu tvorevinu.

Ovo su nepobitne činjenice. I zato danas braća Crnogorci moraju izabrati svog predsednika a ne Koštuničinu ili Nikolićevu marionetu. Viva vero Montenegro!
    budi covjek ili musko i izvini se za sirenje neistina i lazi o hrvatskoj putovnici...
    priznati gresku je ljudski..
    viva Montenegro...

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

Pa Slovenija je pre 15 god izbrisala iz knjige drzavljana sve one koji nisu rodjeni u Sloveniji pa su doticni imali velike probleme u ostvarivanju svojih prava. Mislim, da sam ja rodom iz CG, a zivim u Srbiji ne bih se zalagao za nezavisnu CG bas iz tih razloga.
    tocno, i to je protiv svih pravila ljudskih prava i europskih vrijednosti...
    ali Mislosevic, i tadasnja srpska politika to su im dozvolili...
    njihov prioritetr je bio (i jest) pobjediti Hrvate i okupirati 1/3 hrvatskog teritorija

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio slavonija Pogledaj poruku
    tocno, i to je protiv svih pravila ljudskih prava i europskih vrijednosti...
    ali Mislosevic, i tadasnja srpska politika to su im dozvolili...
    njihov prioritetr je bio (i jest) pobjediti Hrvate i okupirati 1/3 hrvatskog teritorija
    A jok, to sa Slovencima vi raščistite...
    Uhvatili ste se pod ruku, tu vam Sloba nije kriv...

Domaćin Dikan (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Pa Slovenija je pre 15 god izbrisala iz knjige drzavljana sve one koji nisu rodjeni u Sloveniji pa su doticni imali velike probleme u ostvarivanju svojih prava. .
    To je bila knjiga državljana SFRJ, a ne Slovenije
    Pa to bih i ja uradio, da sam vlast u Srbiji, i posle raspada i SFRJ i SCG...
    Državljanstvo moraš da zaslužiš , a ne da ti ga neko poklanja...
    Ako si koristan i potreban društvu sigurno ćeš ga dobiti....
    Poslednji put ažurirao/la Dikan : 06.04.2008. u 19:01

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...a da tebe ti iluminati posalju u Texas da i njih "oslobodis"...mozda im se posreci

Ističe se NS GARI (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

WEISHAUPT imam jedno pitanje za tebe,ako sam dobro shvatio ti zivis u Srbiji a glasao si za nezavisnu Crnu Goru.e sad ako ti je tako dobro u Crnoj Gori zasto si dosao u Srbiju da zivis?nemam nista protiv tebe licno u dosta stvari se i slazem sa tobom ali zar to nije malo licemerno?

Zainteresovan član gaggy924 (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2007.
    Reputaciona moć
    41

Glasao si za nezavisnu CG, pa šta onda tražiš u Srbiji? Dali glasaš i u Srbiji, dali srbi iz Srbije mogu da glasaju u Crnoj Gori?

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

sta se se navrzli na coveka ja bi pre najurio one koji su glasali za zajednicku drzavu ti su opasniji jer ih ima mnogo vise u Srbiji i perfidnim prodavanjem muda za bubrege i sirenjem petrovicevske demagogije o "srpskoj sparti " i "dva oka u glav"i gledaju samo kako da se dokopaju Srbije i nekog visokog polozaja u njoj jer smo mi braca pobogu .

Slične teme

1. jedno malo pitanjce....
    Autor dr.WOLF u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 22.11.2006., 15:42
  2. Imam jedno malo pitanjce
    Autor P_R_E_D_A_T_O_R u forumu Web dizajn
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 16.10.2005., 00:17
  3. Imam jedno malo pitanjce
    Autor P_R_E_D_A_T_O_R u forumu Programiranje
    Odgovora: 6