Da li postoji Srednja zemlja?

V

Vilenjak

Gost
Da li postoji Srednja zemlja?Nas veliki naucnik i Srbin,Nikola Tesla,je bio na tragu necega,sto je maglovitije vise-manje jasno:i vanzemaljci i sve neobjasnjive stvari se dogadjaju i mi ih vidimo na nevidljivom delu spektra.Istina je da vidimo mnoge stvari koje su odavno zgasle,kao na primer zvezde.vidimo ih a one su mozda vec odavno mrtve.Tako i svi svetovi:Ultima Tula,Hiperboreja,Valhala,Podzemni svet,atlantida,mozda je sve to drevni covek video u jednom blesku,na nevidljivom delu spektra.Mora da postoji hiljade paralelnih svetova sa ovim nasim,a zasto jedan od tih ne bi bio i Srednja zemlja??tolkin je sam rekao da on nije stvorio Srednju zemlju,vec da je OTKRIVA...cITAJTE IZMEDJU REDOVA.sAD CEKAM VASE ODGOVORE....i pitam vas ponovo da li zelite da se dopisujete preko pisama??ovo je veoma interesantna tema.....
 
Mozda je srednja zemlja u stvari zemlja po kojoj mi hodamo. Mozda je vreme kada je vodjen rat za prsten palo u zaborav od strane ljudi, a Tolkin ga oziveo nasavsi crvenu knjigu zapadnih medja i preradivsi je :D . Mozda su ovi vanzemaljci o kojima mi pricamo ustvari vilenjaci davno iscezli sa srednje zemlje zeljni da se vrate kuci... Mozda je Valinor ustvari neka planeta udaljena od nase i zato su samo vilenjaci imali mogucnisti da stignu do nje ( po mom misljenju oni su bili napredniji od ljudi ). Ja bih voleo da srednja zemlja postoji i isreno se nadam da postoji. Mozda je Atlantida koju niko ne moze da pronadje, ustvari izgubljeno Numenorsko kraljevstvo... Ma ko bi ga znao, ali dok se prava istina ne sazna nama je dozvoljeno da tvrdimo sta hocemo. I mozda, ali mozda, jednoga dana budemo nagradjeni mi vernici i otputujemo u Valinor :D
Ah kada bi to moglo...
Do tada ostaje nam samo mastanje ali i to je nesto!
Pozdrav za sve Tolkomane od Feanora!
 
Anstajn je imao veoma interesantne ideje o paralelnim dimenzijama.U jednom od njegovih rukopisa koji je samo jednom objavljen u sasvim nepoznatoj novinskoj publikaciji na Zapadu, Anstajn tvrdi da vreme i dogadjaji imaju milione kombinacija koje se istovremeno dogadjau ili ce se desiti...prakticno sve varijante su se desile ili ce se desiti.Kao na primer u jednoj dimenziji osoba moze biti filmska zvezda a u drugoj okoreli kriminalac itd.Anstajn dalje tvrdi da vreme i dimenzije "plove" u obliku spirala i da kada se te spirale ukrste dolazi do nechega sto on zove "break in flow" a to se manifestuje u obliku duhova i ostalih supernaturalnih pojava.On tvrdi da tada jedna dimenzija ili vishe njih ostavlja "imprint" ili nesto poput holografskog otiska na druge dimenzije.Anstajn u tom tekstu ima josh dosta veoma "ludih" teorija koje su toliko komplikovane i da se chitaju a kamoli da se razumeju. Mada me ovo dosta podseca na ideju iz "Matrix:Reloaded" , ko zna mozda su braca Warchovski citali tu publikaciju.
Pozdrav Beowulf011
 
Veoma zanimljivo...
U svakom slucaju, ja verujem u to dok me neko ne ubedi u suprotno...:)
Ma ko zna, voleo bih da postoji neka dimenzija u kojoj se nalazi S.Z. i mozda i jednoga dana nadjem nacina da odem u nju. Ako to uspem, svakako cu i vas pozvati da se pridruzite... To bi bila velika seoba u Srednju zemlju. Ne znam koliko bi se u Briju bunili :D
Pozdrav
 
Beowulf011:
Anstajn je imao veoma interesantne ideje o paralelnim dimenzijama.U jednom od njegovih rukopisa koji je samo jednom objavljen u sasvim nepoznatoj novinskoj publikaciji na Zapadu, Anstajn tvrdi da vreme i dogadjaji imaju milione kombinacija koje se istovremeno dogadjau ili ce se desiti...prakticno sve varijante su se desile ili ce se desiti.Kao na primer u jednoj dimenziji osoba moze biti filmska zvezda a u drugoj okoreli kriminalac itd.Anstajn dalje tvrdi da vreme i dimenzije "plove" u obliku spirala i da kada se te spirale ukrste dolazi do nechega sto on zove "break in flow" a to se manifestuje u obliku duhova i ostalih supernaturalnih pojava.On tvrdi da tada jedna dimenzija ili vishe njih ostavlja "imprint" ili nesto poput holografskog otiska na druge dimenzije.Anstajn u tom tekstu ima josh dosta veoma "ludih" teorija koje su toliko komplikovane i da se chitaju a kamoli da se razumeju. Mada me ovo dosta podseca na ideju iz "Matrix:Reloaded" , ko zna mozda su braca Warchovski citali tu publikaciju.
Pozdrav Beowulf011

Mozes li da mi kazes gde si to procitao? Ili gde barem mogu da nadjem taj clanak, rukopis ili sta god da je? Interesuje me. :)
 
Feanor the elf king:
Mozda je srednja zemlja u stvari zemlja po kojoj mi hodamo. Mozda je vreme kada je vodjen rat za prsten palo u zaborav od strane ljudi, a Tolkin ga oziveo nasavsi crvenu knjigu zapadnih medja i preradivsi je :D .
To i jeste bila Tolkinova ideja. Pokušao je da stvori mitologiju i poseban svet, a taj svet je ipak povezan sa današnjim kao mitska prošlost. O tome ima i u GPu nagoveštaja, u rečima Galadrijele i Drvobradog. Na kraju su svi Vilenjaci otišli u Luke i ostavili pust i tužniji svet za nas koji smo ostali. :(
Pogledaj ovu temu u krčmi, Feanore, Shield je vrlo lepo pisala o tome. Mislim da se zove 4. doba ili šta bi bilo da je Tolkin napisao nastavak GPa, ili nešto slično...

Mada bih i ja više volela onu teoriju o paralelnom svetu, pa da imamo bar teoretsku šansu da nekako "zalutano" tamo... :)

Kad bolje razmislim, pa mi smo svi već tamo, kad god poželimo, zar ne? :wink:
 
alcesta:
Feanor the elf king:
Mozda je srednja zemlja u stvari zemlja po kojoj mi hodamo. Mozda je vreme kada je vodjen rat za prsten palo u zaborav od strane ljudi, a Tolkin ga oziveo nasavsi crvenu knjigu zapadnih medja i preradivsi je :D .
To i jeste bila Tolkinova ideja. Pokušao je da stvori mitologiju i poseban svet, a taj svet je ipak povezan sa današnjim kao mitska prošlost. O tome ima i u GPu nagoveštaja, u rečima Galadrijele i Drvobradog. Na kraju su svi Vilenjaci otišli u Luke i ostavili pust i tužniji svet za nas koji smo ostali. :(
Pogledaj ovu temu u krčmi, Feanore, Shield je vrlo lepo pisala o tome. Mislim da se zove 4. doba ili šta bi bilo da je Tolkin napisao nastavak GPa, ili nešto slično...

Mada bih i ja više volela onu teoriju o paralelnom svetu, pa da imamo bar teoretsku šansu da nekako "zalutano" tamo... :)

Kad bolje razmislim, pa mi smo svi već tamo, kad god poželimo, zar ne? :wink:
Ma svakako si u pravu, a toliko sam dobrih tema nasao u krcmi, da mi dah stane... Mislim da sam o ovome citao ali se ne secam kada... U svakom slucaju, hvala na preporuci i cim sajt proradi pogledacu tu temu... Vidis, cak i ako ne nadjemo taj paralelni svet, mi smo ipak u manjoj prednosti u odnosu na junake knjige, kada dodje kraj, mi uvek mozemo da se vratimo na pocetak, i u tome smo mi u velikoj prednosti...
 
Definitivno je ovo srednja zemlja jer puno je nas koji se poistuvecujemo sa recimo vilenjacima,neverovatno bi bilo da oni nikad nisu postojali,mozda jos uvek postoje medju nama ali nam ne dozvoljavaju da ih vidimo.Mislim da je sam Tolkin ispricao istoriju ove planete koja mi je mnogo realnija nego ova koja ucimo i koja se uvek menja.Istorija srednje zemlje se nikada nece promeniti i mozda zvucalo suludo ja vise verujem Tolkinu nego svim istoricarima ovog sveta.Isto tako imam osecaj da nisu bas svi vilenjaci potrazili luke i otplovili za Valinor,mozda se kriju po ono malo suma sto nam je preostalo jer ipak je ovo doba ljudi a ljudi ko ljudi ...znate uostalom na sta mislim.
 
Pa neki od vilenjaka su ostali, krijemo se medju ljudima...tesko je... :wink:
Tolkinu se moze stvarno verovati vise nego istoricarima, pa i da nije u pravu (u strogom materijalnom smislu), potpuno je pogodio i opisao (da ne kazem elaborirao) osecaj zajednicki svima koji i danas uzivaju u knjigama, a sigurno su tako osecali i raniji ljudi, ali nisu imali Tolkina da im tu zbrku emocija i iskonskih misli tako fenomenalno artikulise... :D Kako je svet bio tuzan pre cika Dzona... :cry:
 
Zs one koji se na ovom forumu nadaju odmah da kazem, od pada numenora vise nece noga ni jednog smrtnika krociti u Valinor. Inace ja potpuno vjerujem u teoriju inicijatora ovog foruma da Middle Earth postoji ali u nekoj drugoj dimenziji, na koji nacin joj je tolkin imao pristupa to ce zauvjek ostati misterija. Mozda astralna putovanja....
 
Vilenjak:
Da li postoji Srednja zemlja?Nas veliki naucnik i Srbin,Nikola Tesla,je bio na tragu necega,sto je maglovitije vise-manje jasno:i vanzemaljci i sve neobjasnjive stvari se dogadjaju i mi ih vidimo na nevidljivom delu spektra.Istina je da vidimo mnoge stvari koje su odavno zgasle,kao na primer zvezde.vidimo ih a one su mozda vec odavno mrtve.Tako i svi svetovi:Ultima Tula,Hiperboreja,Valhala,Podzemni svet,atlantida,mozda je sve to drevni covek video u jednom blesku,na nevidljivom delu spektra.Mora da postoji hiljade paralelnih svetova sa ovim nasim,a zasto jedan od tih ne bi bio i Srednja zemlja??tolkin je sam rekao da on nije stvorio Srednju zemlju,vec da je OTKRIVA...cITAJTE IZMEDJU REDOVA.sAD CEKAM VASE ODGOVORE....i pitam vas ponovo da li zelite da se dopisujete preko pisama??ovo je veoma interesantna tema.....


Da drevni covek je bas imao uredaje koji su mogli da registruju zracenja izvan vidljivog dela spektra elektromagnetnog zracenja.Osim ako verujete u Denikenovu teoriju da je zivot na Zemlji nastao radom
vanzemaljaca. Tu mogucnost ne iskljucujem cak u nju vise verujem nego u evoluciju. Sto se tice zvezda, ako je neka recimo udaljena 5 svetlosnih godina onda je svetlost koju mi sada vidimo sa nje krenula pre 5 godina sa zvezde. Sto je zvezda udaljenija i svetlosti treba vise vremena, tako da su mnoge zvezde
odavno vec ugasene.
O Atlantidi sam gledao par emisija i citao o njoj u par knjiga. Postoje teorije da se nalazi u blizini obale Floride na prostoru poznatijem kao Bermudski trougao. Navodno da su stanovnici imali neki kristal ili nesto slicno kojim se ostvarivala komunikacija izmedju dimenzija. Ta stvar i danas izaziva promene u magnetnom polju Zemlje pa su cesti nestanci aviona i brodova u ovom podruciju.
Postoje visedimenzioni sistemi, ali njihova spoznaja je veoma teska zbog ogranicenosti nasih cula. Cuo da se barata sa nekih 11 dimenzija i da se danas dosta radi na tom polju. Takodje se spekulise da u svemiru postoje crvotocine rupe u prostoru koje bi se mogle iskoristiti za putovanja u udaljeni deo svemira.
Verovatno ste culi za price o vremenskim portalima kojih ima nekoliko na Zemlji.
Volim da citam o takvim stvarima, ali ipak dostignuca
fizike priznajem kao vrhunac covecanstva, e sad sto nam mnoga nisu dostupna ,od kojih bi mnoga mogla objasniti nazovimo paranormalne pojave, to je druga prica. Slazem se da ne treba sve otkriti jer je nauka
kao i politika kad je se docepa sirotinja ( intelektualna) to obicno ne zavrsi dobro.
 

Back
Top