Misteriozna lica

Može li neko objasniti ovakve pojave

facesmountain-thumbnail.jpg


Misteriozna lica!

ovaj u sredini liči na Nušića
Sumnjivo lice. :D
 
Ја верујем да шамани имају моћ којом постижу нама невероватне ствари, као што је камење које лебди...
За лица не бих знао...
 
Yodo pa da li znas kad je izmisljen PS, a od kad ljudi slikaju ili snimaju UFO.
Da si prvo zastao, pažljivo pročitao i razmislio o onome što sam napisao, a ne startao na prvu, vidio bi da ja govorim o savremenom dobu, dobu digitalnih aparata i kamera u mobilnim, a obe te stvari su noviji izum od fotošopa.

Sad ću, u odgovoru na tvoje pitanje, da parafraziram reklamu za Coldrex: O, da, znam!
Bio sam student kada su amerikanci na nekom sajmu u ex Yu predstavili svoje najnovije čudo tehnike - stoni računar TRS-80. Mogao sam ga samo gledati - dodirivanje nije dolazilo u obzir, a da neko sjedne i pokuša nešto na njemu raditi bilo je pravo svetogrđe. Pogled na tu spravu odredio je ostatak mog života. Trebalo je proći još 5 godina dok sam uspio nabaviti svoj prvi računar - 800 njemačkih maraka za ZX-80.
O, da, znam kad je nastao fotošop.
A pošto u mojoj mladosti nije bilo svakome računara, bavio sam se radioamaterizmom i fotografijom. Klasičnom, na film. Sam sam obrađivao filmove i izrađivao slike u svojoj mini laboratoriji. I veoma dobro sam znao milion trikova (neke još uvijek znam) kako od jedne slike napraviti nešto drugo, montirati, ubacivati i izbacivati nešto itd, itd. Sve te montaže radile su se mnogo prije nego što je adobe to preselio na računare.
 
A jel si se nekada zapitala (ukoliko si naravno cula ili znas za to) zasto u nasem telu postoje muskarinski receptori?

postoje tzv muskarinski i nikotinski receptori za acetilholin, a ne za nikotin i muskarin...:roll:

http://www.neurosci.pharm.utoledo.edu/MBC3320/acetylcholine.htm

i sta "pjesnik" Asfalt zeli reci?

da muskarin (kao i nikotin) oponasa acetilholin na tzv muskarinskim receptorima i da
ako "pretjeras"/ne znas s gljivama moz' riknes? (nadam se da je to, al mi se nesta javlja da morti nije... )

uz obavezno slinjenje, znojenje, plakanje, kasnije bol u abdomenu, drhtavicu, dijareju, zamucen vid, halucinacije, izmjenjenu percepciju... (kladim se da je tebi ovaj dio mega zanimljiv :mrgreen: ), otezano disanje,
a ako bas bas bas "voles gljive premlogo" zavrsis sa srcanim i/ili respiratornim tegobama...ovaj...nezgodne prirode...:roll:

i sta sad?
gljivarimo dalje ili ne? :roll:
ajd...:D

evo;
sto ne oma kazes raji da fora s Amanitom uopce nije u muskarinu (jer ga ima vrlo vrlo malo...)
vec u...

1. muskimolu koji je psihoaktivna supstanca;
daklem, halucinacije i ostali zabavni momenti...htjedoh reci "vizije" i te fore...:mrgreen:

2. muskazonu; vrlo sarmantnoj i zabavnoj zabavnoj toksicnoj psihoaktivnoj aminokiselini,

i, naravno;

3. ibotenskoj kiselini - krunisanoj kraljici zabave;
e, ona ce dodati pozamasnu dozu "dogadjanja" tvom "saman festu",
al je malo nezgodna - oc' ubije...:shock:
al with a bang - ono; distorzije vida, halucinacije, gubitak ravnoteze, grcenje misica i ono za cim ti, izgleda, zudis - izmjenjena sezorna percepcija...
(e jesu stoka bezobrazna ti neurotoksini, a? cccc...:mrgreen:)

koleza Asfalte, ako smo ofo apsolvirali (u sto cisto sumnjam, al ajde...) moremo dalje?

eto, nisu ni sve iste Amanite M. iste; ovisi npr. gdje rastu...hi hi hi...
ostade nam jos samo jedna sitnica - recepat...
al to necemo ovako, ipak pazimo da je legalno i tako...:mrgreen:

btw e jesi ispo "pametan"...ma jos "pametniji" nego inace...Tita mi...:mrgreen:
 
Niko nije provalio, izgleda, da je na slici 6 faca (a nijedan nije iz Srbije;)) [plavi krugovi]

Inace, zapaziti crvene krugove i primetiti slicnost... tako da je dalje nepotrebno pojasnjavati.
 

Prilozi

  • facesmountain-thumbnail2.jpg
    facesmountain-thumbnail2.jpg
    55,1 KB · Pregleda: 48
Ili je u pitanju montaza ili nesto sasvim obichno- to postoji i kod nas. Glava choveka u jednoj planini, za koju se smatra da su je isklesali hajduci koji su tu skrivali svoje blago, ukradeno od Turaka.
 
Mozda je to slucajnosta,ako na ovom svetu postoji 500000 litica mozda se desi da nekoliko njih imaju takva lica,to je prva teorija,a druga je da su mozda drevne civilizacije to isklesale.
 
Tu sliku sam stavio kao sprdačinu. Radi se o čistoj montaži, igri ko će za određeno vrijeme (recimo minutu) pronaći više lica. Neka su bolje a neka slabije sakrivena, ali su sva umontirana.

Pa nemojmo tako...Za te igre postoje drugi podforumi kao- Zabava ili Društvene igre...Ovde treba da se meću teme u vezi sa postojećim pojavama koja nauka pokušava da objasni,ali joj ne polaze za rukom kao npr. crne rupe...
 

Back
Top