CPU Fan Speed Problem
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: CPU Fan Speed Problem

Aktivan član 123456789 (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano CPU Fan Speed Problem

Ajd jedno pitanje posto me iritira. Kupio sam komp i nesto me je drndala tv kartica, nebitno i sve su pokusali da tv kartica proradi tako da su tamo u servisu menjali i bios i neznam sta su jos radili, nebitno je to , nego posle servisa CPU FAN Speed se nespusta ispod 3200rmp kad krenem sa nekim radom ide i preko 4000 a pre je bio na oko normalnih 1600-2100 u zvaisnosti od rada i bas se onako normalno cuo nije bio bezcujan ali nije ni brujao a temperatura nikad nije prelazila 40, a ovo me sad vec nervira, nisam hteo odmah da ih zovem da pitam sta da radim to cu kasnije, malo sam cacko po biosu i nisam nasao resenje, probao sam sa speed fanom ali opet nemoze da se smanji brzina fana, sta da mu radim, nervira me kad krene da bruju u nekoj igrici na 4000rmp glupo sranje. Inace procesor je AMD64 AM2 6000.

Obećava Bugzy (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2007.
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Re: CPU Fan Speed Problem

Pa podesavanja broja obrtaja ventilatora se vrsi u biosu. Tu treba da nadjes opciju gde je qfan (ako se dobro secam) i to treba podesiti.

Aktivan član 123456789 (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Pa cackao sam bios ali nisam primetio u pc health detaljnu opciju, za obrtaje samo smart fan, nista drugo nema.

Elita Profimare (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    273

Ako je njegov fabricki kuler on ce da bruji u igricama pa ce da bruji nema tu resenja osim novi kuler
    Necu vise da te vidim
    sakrice me noc od tebe
    uspela si da se stidim
    sto te volim kao sebe

I necu vise da te cujem
    sakrice me dobri Bog
    svoju dusu zeljom trujem
    za mrvicom srca tvog

Primećen član
    Učlanjen
    01.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Koja ploča je u pitanju i koji procesor?

Domaćin Dupont (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio 123456789 Pogledaj poruku
    Ajd jedno pitanje posto me iritira. Kupio sam komp i nesto me je drndala tv kartica, nebitno i sve su pokusali da tv kartica proradi tako da su tamo u servisu menjali i bios i neznam sta su jos radili, nebitno je to , nego posle servisa CPU FAN Speed se nespusta ispod 3200rmp kad krenem sa nekim radom ide i preko 4000 a pre je bio na oko normalnih 1600-2100 u zvaisnosti od rada i bas se onako normalno cuo nije bio bezcujan ali nije ni brujao a temperatura nikad nije prelazila 40, a ovo me sad vec nervira, nisam hteo odmah da ih zovem da pitam sta da radim to cu kasnije, malo sam cacko po biosu i nisam nasao resenje, probao sam sa speed fanom ali opet nemoze da se smanji brzina fana, sta da mu radim, nervira me kad krene da bruju u nekoj igrici na 4000rmp glupo sranje. Inace procesor je AMD64 AM2 6000.
    Vidim da skoro svaki drugi ima TV karticu u PC-u a ujedno ima i probleme sa istom.Zar se bez TV kartice ne moze odnosno zasto je ona tako bitna u PC-u?

Ističe se
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Ja ne bi smanjivao broj obrtaja jer verovatno to nije bez razloga.Kolika je temperatura na procesoru u tom trenutku?
    Mozda da pogledas sta to zamara procesor toliko pa se zagreva.Sta je od procesa pokrenuto.Pada mi na pamet i to,da nisu mozda petljali u servisu oko hladnjaka pa nema dovoljno paste....Predpostavke samo,a ti vidi sta je u pitanju.

Obećava Bugzy (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2007.
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio 123456789 Pogledaj poruku
    Posto nisi kazao koju plocu imas pa prema tome uzmi manual (knjigu od maticne ploce) u ruku i lepo prestudiraj, sigurno pise negde kako se smanjuje broj obrtaja ventilatora. Evo na primer kod mene prilikom starta kompjutera ventilator ne radi do nekih 5-6 minuta zatim pocinje polako i radi na oko 700-800 obrtaja u minutu, kad pustim neku igru sa rastom opterecenja procesora raste i temperatura pa time i obrtaj ventilatora do nekih 2100 sto je bio neki maximum u ovo vreme ( oko 17-18 stepeni u sobi a i jedna osmica radi ispod napajanja za izvlacenje toplog vazduha). I ja ovo sve lepo regulisem Qfan-om koji se podesava u biosu. Prema tome mora da bude i kod tebe neka opcija u biosu, a i moguce je da ima drugi naziv.

Slične teme

1. HI - Speed USB
    Autor behula u forumu Hardver
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 28.03.2006., 22:04
  2. Imam problem sa Need for Speed Underground 2
    Autor Mare90 u forumu Video igre
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.01.2005., 16:02
  3. NEED 4 SPEED ? :(
    Autor santa_claus u forumu Video igre
    Odgovora: 0