Zašto Srbija ne zna da bira saveznike?

Gold Fish

Zainteresovan član
Poruka
366
Hrvatska - američki saveznik,dobila prećutnu saglasnost za Oluju,primljena u NATO,pred vratima EU.

Albanci - američki saveznici,dobili novu državu vojnom intervencijom,zločinci im pomilovani,primljeni u NATO.

Makedonija - američki saveznik,dobila saglasnost da uguši albansku pobunu,samo što nije primljena u NATO,na stabilnom putu ka EU.

Crna Gora - američki saveznik,na putu u NATO,sa perspektivom za EU.

Srbija - ruski saveznik,poražena,ponižena,izolovana,sa neizvesnom budućnošću,na putu u 3pm.


Zašto samo mi ne znamo da izaberemo pravu stranu?
 
Hrvatska - američki saveznik,dobila prećutnu saglasnost za Oluju,primljena u NATO,pred vratima EU.

Albanci - američki saveznici,dobili novu državu vojnom intervencijom,zločinci im pomilovani,primljeni u NATO.

Makedonija - američki saveznik,dobila saglasnost da uguši albansku pobunu,samo što nije primljena u NATO,na stabilnom putu ka EU.

Crna Gora - američki saveznik,na putu u NATO,sa perspektivom za EU.

Srbija - ruski saveznik,poražena,ponižena,izolovana,sa neizvesnom budućnošću,na putu u 3pm.


Zašto samo mi ne znamo da izaberemo pravu stranu?


Zato što je polovina političke "elite" blago mentalno zaostala. A za obavljanje tako odgovornih poslova kao što je vođenje države osoba mora da bude potpuno zdrava i mentalno i fizički.
 
Ko kaže da smo mi uopšte Rusiki saveznik??? Pravi ruski saveznik je Belorusija i vidite da nju ne sme niko da dira...Odbili smo Ruse,nesvrstane,a trčkamo za NATO koji nas neće...Možete vi koliko hoćete da pričate da su nam vrata NATO otvorena,ali samo nešto treba da ispunimo...E to je isto kao da kažete da je Srbija trebala da prihvati ultimatum pred Prvi svetski rat i živeli bi u blagostanju...
 
Slazem se da Srbija ne zna da bira saveznika ai nije tacno da je ruski saveznik iako bi to neki ovde zeleli ,to vise nije moguce, ni volja sa druge strane nije sustinski ni postojala nikad , uostalom granice izmedju dva bloka su sada pomerene dosta istocno od Srbije i ona sve i da hoce ne moze da bude ruski saveznik ,bar ne u onom smislu kako neki ovde zamisljaju .
 
Fish, to je zato što smo najpametniji, najlepši, uvek smo u pravu, zato što živimo u najbogatijoj zemlji, zato što sve znamo i zato što su 'ameri glupi, i fašisti, a evropljani nacisti i primitivni' i tato... tako...

Što pitaš? Prelistaj teme i postove kad te već mrzi da čitaš novine i eto ti odgovora. Kakvi birači takvi i političari
 
Koliko znam nismo odabrali ni jednog sasveznika jos uvek, samo lakse se odlucis za onog ko postuje tvoje granice i ne uslovljava nego za nekog ko te bombardovao ,uvodio sankcije ,oteo kosovo.
Da molimo boga da nas prime Rusi za saveznike inace smo nae.. Ipak onom ko odluci da mu budemo saveznici ima vise stete od tog saveznistva sa nama nego koristi .Mi smo jedan veliki teret sa mnogo problema .
 
Koliko znam nismo odabrali ni jednog sasveznika jos uvek, samo lakse se odlucis za onog ko postuje tvoje granice i ne uslovljava nego za nekog ko te bombardovao ,uvodio sankcije ,oteo kosovo.
Da molimo boga da nas prime Rusi za saveznike inace smo nae.. Ipak onom ko odluci da mu budemo saveznici ima vise stete od tog saveznistva sa nama nego koristi .Mi smo jedan veliki teret sa mnogo problema .

Postoji formalno savezništvo kao što je NATO i neformalno. Mi smo ruski saveznici i američki neprijatelji još od Miloševićevog vremena zbog čega nam se i desilo da Amerikanci naoružavaju Hrvate i OVK i bombarduju nas.
Meni samo nije jasno zašto mogu da oblizuju Putinovu bulju tako slatko,a ne mogu to da odrade tamo gde treba..
 
Koliko znam nismo odabrali ni jednog sasveznika jos uvek, samo lakse se odlucis za onog ko postuje tvoje granice i ne uslovljava nego za nekog ko te bombardovao ,uvodio sankcije ,oteo kosovo.
Da molimo boga da nas prime Rusi za saveznike inace smo nae.. Ipak onom ko odluci da mu budemo saveznici ima vise stete od tog saveznistva sa nama nego koristi .Mi smo jedan veliki teret sa mnogo problema .

Zavisi iz kog ugla posmatraš stvari. Ja ne mislim da smo teret. Mislim da imamo loše i nesposobno političko rukovodstvo. Naročito nemamo sreće s premijerima od 2000. na ovamo. Onog koji je nešto i mogao da uradi su ubili, a ovaj nesposobni traje.
 
Postoji formalno savezništvo kao što je NATO i neformalno. Mi smo ruski saveznici i američki neprijatelji još od Miloševićevog vremena zbog čega nam se i desilo da Amerikanci naoružavaju Hrvate i OVK i bombarduju nas.
Meni samo nije jasno zašto mogu da oblizuju Putinovu bulju tako slatko,a ne mogu to da odrade tamo gde treba..
Pretpostavljam da iz licnog iskustva i sam znas da mozes da, kako si se sam izrazio ******* ,samo onome ko ti to dozvoli. Ne biramo mi, nego oni svoje saveznike.
 
Zato što je polovina političke "elite" blago mentalno zaostala.[/QUOTE:
Nije lepo, ali je tacno, samo sto ta polovina to misli o onoj drugoj.

Ja mislim da su nas oduvek izdavali ‚‚intelektualci" za male pare.

‚‚Ruski saveznici". Samo sanjajte. Tu je bila ruska vojska (WWII), ali je vrlo brzo i dobrovoljno otisla.

Ja bih rado bio saveznik, ali niko nece. Ni na istok(u), ni na zapad(u).
 
Dobra tema.......

Zato sto Srbija u citavoj svojoj istoriji nije imala ( cast retkim izuzetcima ), politicare kojima je u prvom planu bio nacionalni interes a ne licni. Tako od uvek tako i danas. Strane sile su ih delili i kupovali, ali uvek se znalo ko ce koga i kada koliko i zasto....Mozda prvi put u svojoj istoriji ce na sledecim izborima narod sam sebi izabrati saveznike, bez politicara. Posle toga nadam se da nas ceka svetlija buducnost, mirnija, sa nasim tradicionalnim saveznicima i tamo gde smo uvek pripadali, mnogo pre onih koji tamo jesu danas u nasem okruzenju, i onih koji na sve nacine pokusavaju da sebi nadju mesto tamo...
 
Hrvatska - američki saveznik,dobila prećutnu saglasnost za Oluju,primljena u NATO,pred vratima EU.

Albanci - američki saveznici,dobili novu državu vojnom intervencijom,zločinci im pomilovani,primljeni u NATO.

Makedonija - američki saveznik,dobila saglasnost da uguši albansku pobunu,samo što nije primljena u NATO,na stabilnom putu ka EU.

Crna Gora - američki saveznik,na putu u NATO,sa perspektivom za EU.

Srbija - ruski saveznik,poražena,ponižena,izolovana,sa neizvesnom budućnošću,na putu u 3pm.


Zašto samo mi ne znamo da izaberemo pravu stranu?

haha koje gluposti.

Pa Srbija je jos 2000te odabrala ameriku za glavnog saveznika.

Dokazi: ispunjava bespogovorno svaki americki nalog, potpisala je americki nalog o slobodnom prolasku NATO trupa kroz Srbiju, potpisala je da americki drzavljani uzivaju imunitet od krivicnog gonjenja pred medjunarodnim sudom pravde u hagu, prihvatila je americke CIA spijune i agente i rasporedila u svoje institucije, unistila je sopstvenu vojsku po nalogu amerikanaca i brojno stanje svoje vojske sa 100.000 smanjila na 24.000 , prakticno je poklonila amerikancima SARTID a dugove firme prebacila na ledja svojim gradjanima, poklonila je DIN i DIV americkom Filip Morisu, americki ambasador je najjaci lik u drzavi i svi politicari sa vlasti slusaju i izvrsavaju njegove naloge, izrucila je kompletan svoj bivsi vojni i politicki vrh ukupno skoro 100 ljudi u Hag i tako dalje....

Jedina razlika u celoj prici jeste da za to podanistvo i saveznistvo sa Amerikancima demokrate nisu dobile nikakvu nagradu nego amerikanci i njih i nas nastavljaju i dalje da guze, da guze, da guze, da guze.....

Cinjenica je da je Srbija od 2000te do 2008 bila najverniji americki saveznik, sluga i rob, pa cak ni Albanija nije ispunila sve ovo sto je uradila Srbija na naloge Amerikanaca ali to Srbiji i Srbima nije donelo ama bas nikakve rezulate.


Kako ce biti nakon 11. maja videcemo, al jasno da sa saveznistvom sa amerikancima srbija ne moze da dobije ama bas bukvalno nista.
 
Hrvatska - američki saveznik,dobila prećutnu saglasnost za Oluju,primljena u NATO,pred vratima EU.

Albanci - američki saveznici,dobili novu državu vojnom intervencijom,zločinci im pomilovani,primljeni u NATO.

Makedonija - američki saveznik,dobila saglasnost da uguši albansku pobunu,samo što nije primljena u NATO,na stabilnom putu ka EU.

Crna Gora - američki saveznik,na putu u NATO,sa perspektivom za EU.

Srbija - ruski saveznik,poražena,ponižena,izolovana,sa neizvesnom budućnošću,na putu u 3pm.


Zašto samo mi ne znamo da izaberemo pravu stranu?

izvini sto cu biti direktna...
ima samo jedan odgovor, a to je katarza...
Srbi su dugo sebi umisljali da su veliki,ugledajuci se na Engleze i Francuze, saveznike u ratovima (a ako se cita povijest osnovne skole u njihovim udzbenicima Srbiji ni traga)i sa te pozicije njihovo ponasanje koje in po cemu nije odgovaralo cinjenicnom stanju...500 godina pod Turcima i pomanjkanje pisane(osim dvije tri stranice u crkvenim knjigama) i dokazane povijesti i razvitka ili napretka (ili onoga sto opcenito, iako krivo, nazivamo kulturom), svodenje na "mitsku" ili guslacku povijest, koja sama po sebi (das Ding an sich)nije nista drugo do velicanje opstojnosti ( i kao takva izvrsna)...samo, danas, u uvjetima globalizacije, svijet ne zanima kosovski boj (ili za Hrvatsku sisacki)...
izvini jos jednom, ali mislim da je Srbiji potrebna katarza...rascistiti sa mitomanskom i nebeskom povijesti, sa pogresnim ponosom i inatom, sa samouvjerenjem da je "velika" u poredenju sa svojim okruzenjem,( iako u posljednih 50-ak god. nema drzave u EUkoja je toliko ponizena i izolovana kao Srbija) sa politikom 19st( krv i teritorija).,pokusajima i provodenju dominacije (Kraljevina)nad Hrvatima i ostalima, posesivnim prisvajanjem tudega (svi Muslimani su Srbi, svi Hrvati su pokatoliceni Srbi, Crnogorci izmisljenja nacija itd.)hrvatski jezik je srpski (unatoc cinjenici da je rijecnik hrvatskog jezika stampan prije nego sto se uopce govorilo i znalo o Srbima)

i da zakljucim, Srbi moraju, koliko god bila bolna, proci katarzu...to je jedino cime se slazewm sa Mesicem koji je to prvi rekao
P.S. nerazumijem zasto su albanski zlocinci, to jest Albanija dobili pomilovanje?
koje i gdje su drzavljani Albanije cinili zlocine?
 
Hrvatska - američki saveznik,dobila prećutnu saglasnost za Oluju,primljena u NATO,pred vratima EU.

Albanci - američki saveznici,dobili novu državu vojnom intervencijom,zločinci im pomilovani,primljeni u NATO.

Makedonija - američki saveznik,dobila saglasnost da uguši albansku pobunu,samo što nije primljena u NATO,na stabilnom putu ka EU.

Crna Gora - američki saveznik,na putu u NATO,sa perspektivom za EU.

Srbija - ruski saveznik,poražena,ponižena,izolovana,sa neizvesnom budućnošću,na putu u 3pm.


Zašto samo mi ne znamo da izaberemo pravu stranu?

SFRJ-Americki saveznik od 1948.
Kada joj (Americi) vise nije bila potrebna,pustena niz vodu. :P
 
Dobra tema.......

Zato sto Srbija u citavoj svojoj istoriji nije imala ( cast retkim izuzetcima ), politicare kojima je u prvom planu bio nacionalni interes a ne licni. Tako od uvek tako i danas. Strane sile su ih delili i kupovali, ali uvek se znalo ko ce koga i kada koliko i zasto....Mozda prvi put u svojoj istoriji ce na sledecim izborima narod sam sebi izabrati saveznike, bez politicara. Posle toga nadam se da nas ceka svetlija buducnost, mirnija, sa nasim tradicionalnim saveznicima i tamo gde smo uvek pripadali, mnogo pre onih koji tamo jesu danas u nasem okruzenju, i onih koji na sve nacine pokusavaju da sebi nadju mesto tamo...

izvini ali pogrsno...
dapace...srpski politicari se smatraju jednim od najboljih na svijetu...
mislim da je problem u cinjenici, vasa nerealisticna ocekivanja...
katarza...
smjestiti se tamo, gdje se u danasnjem globalnom svijetu moze naci mjesto za jedan mali i nebitni narod i drzavu, i sa te pozicije uciniti najbolje
 
izvini sto cu biti direktna...
ima samo jedan odgovor, a to je katarza...
Srbi su dugo sebi umisljali da su veliki,ugledajuci se na Engleze i Francuze, saveznike u ratovima (a ako se cita povijest osnovne skole u njihovim udzbenicima Srbiji ni traga)i sa te pozicije njihovo ponasanje koje in po cemu nije odgovaralo cinjenicnom stanju...500 godina pod Turcima i pomanjkanje pisane(osim dvije tri stranice u crkvenim knjigama) i dokazane povijesti i razvitka ili napretka (ili onoga sto opcenito, iako krivo, nazivamo kulturom), svodenje na "mitsku" ili guslacku povijest, koja sama po sebi (das Ding an sich)nije nista drugo do velicanje opstojnosti ( i kao takva izvrsna)...samo, danas, u uvjetima globalizacije, svijet ne zanima kosovski boj (ili za Hrvatsku sisacki)...
izvini jos jednom, ali mislim da je Srbiji potrebna katarza...rascistiti sa mitomanskom i nebeskom povijesti, sa pogresnim ponosom i inatom, sa samouvjerenjem da je "velika" u poredenju sa svojim okruzenjem,( iako u posljednih 50-ak god. nema drzave u EUkoja je toliko ponizena i izolovana kao Srbija) sa politikom 19st( krv i teritorija).,pokusajima i provodenju dominacije (Kraljevina)nad Hrvatima i ostalima, posesivnim prisvajanjem tudega (svi Muslimani su Srbi, svi Hrvati su pokatoliceni Srbi, Crnogorci izmisljenja nacija itd.)hrvatski jezik je srpski (unatoc cinjenici da je rijecnik hrvatskog jezika stampan prije nego sto se uopce govorilo i znalo o Srbima)

i da zakljucim, Srbi moraju, koliko god bila bolna, proci katarzu...to je jedino cime se slazewm sa Mesicem koji je to prvi rekao
P.S. nerazumijem zasto su albanski zlocinci, to jest Albanija dobili pomilovanje?
koje i gdje su drzavljani Albanije cinili zlocine?

AJDE BRE BUDALLO SKLONI SE ODAVDE! KAKAV BRE HRVATSKI RECNIK?? DOBILI STE DRZAVU, AJDE BRE GONITE SE DA VAS VISE ZABORAVIMO...
 

Back
Top