Sta uciniti:Uzeti ili Ostaviti

Bustura

Aktivan član
Poruka
1.205
Petak
Moj prvi radni dan.Moj zivotni san se obistino.Posle toliko odricanja godina provedenih uceci i crtajuci.Posle toliko konkursa i radova na zadatu temu.Konacno uspeh.
Ulazim u firmu pun samopouzdanja.Ipak uvek postoji onaj strah kako cu se uklopiti u sve to novo.Dali cu opravdati sebe.
Prilazim salteru za informacije.Predstavljam se.I ljubazno me jedna skoro devojcica (ili samo tako izgleda zato sto je Azijatkinja) upucuje u kancelariju br.16.Krecem a ona mi dobacije:srecno kolega.
Boze kako je lepo cuti tu rec.
Stizem do kancelarije.Kucam i ulazim.A tamo tako Bozanski lepa sekretarica ustaje i kaze pa vi ste taj cuveni novi projektant.Za koga nam sef svaki dan samo govori reci hvale.Mislim se koji bre sef.Da ova negresi.Ja sam za posao razgovarao sa nekim dedekanjom koji samo sto me nije izbacio.Te moj Nemacki nije perfektan te sumnja u moje polazno znanje iz Srbije.Bla bla bla.Tako da sam se zacudio kada sam dobio pismo da sam primnjen na posao.
Kaze sekretarica;Udjite veliki sef vas ceka(direktor).
Pokucam i udjem.Neki muskarac okrenut ledjima gleda kroz prozor i tako se naglo okrece.Da sam se prosto uplasio.Ustaje i prilazi sa kezom od uveta do uveta.Kaze tako mi je drago da si stigao.Toliko me ocekuje.Ma covek mi je poznat ali neznam koje.Crn markantan moje visine ali nekako tanak ko oni igraci.Lep covek zaista.Ima oko cetrdesetak god.I napokon se secam.Pa to je onaj tip sto sam ga upoznao na jahtingu Bodensee,pre par meseci.
Ali to je bilo samo formalno poznanstvo.Sem toga bas i neverujem da sam tada izgledao kao iko normalan.Da bih ostavio utisak.Bio sam kao basna lasica medju tim ser onjama od burzuja.
Ipak disa izgleda bas bas privlacno.Ali nezelim da mislim o tome.Ali da nisam ozenjen i da svoje sklonosti ka istom polu nisam zakopao negde u sebi.Cvrknuo bi on meni ko jaje na vrelom ulju. :)
Kaze:Da je se licno angazovao prilikom odabira ljudi koji ce uci u firmu.A mene je prepoznao na slici.I kada je procitao moju biografiju.Kaze da je zaista bio dirnut svim mukama kroz koje sam prosao svih ovih godina.Dok sam radio i sam sebe finansirao.
Kaze voli lepe saradnike.I ljude savremenih shvatanja.Ajde za shvatanja je pogodio ali za lepotu.Pa to mogu racunati kao uvredu.Jer ova zemlja nije izrodila nista ruznije od mene 8) .Ipak precutno slegnem ramenima i samo se nemo nasmejem.
Pokaze mi moju kancelariju.I radnu prostoriju.Upita me dali su mi potrebni pomocnici ili sekretarica.Naravno to bi bilo suvise.Odgovorim.Svoje poslove obavljam sam.Kaze da je zadovoljan i da je uveren da nije pogresio.
Onako usput me upita dali sam za veceru posle radnog vremena oko 16h.Odbijem jer imam kuci obaveze.Ali neki drugi put sigurno.
Subota.
Budi me zvono.Onako nadr kan kakav sam uvek kada me neko sabajle probudi ,izvicem se na onaj mucni interfon koliko imam snage.Kad ono Teneikos.Moj disa.
Mislim se koji ce ovaj ku rac sad kod mene.Kaze da je iskrslo neki neodlozni posao u firmi.Pa je dosao po mene.Ok posao a disa se jos manje odbija.
Krecemo.
Umesto u firmu.Prvo na kafu,pa na dorucak,pa po prodavnicama da on kupi neka odela.Pa pita kako mi ovo stoji pa kako mi ono stoji.Zgodan cova i neponasa se isfeminizirano takvi mi se dopadaju.
Razmisljam se ovaj covek ili nema prijateljeili ima ozbiljnih sexualnih afiniteta prema meni.Trece nepostoji.
Napokon odlazimo u firmu.Posao je bio najmanje neodlozan.Pokazao mi je neke kodove za ulazak u centralni termal na kompu i jos neke gluposti.Izgovor je do jaja los.
I nastupa ono glavno.Sve onako usput me ispita za familiju.Isprica mi njegovo emotivno stanje.Coveka mogu razumeti.Godinama radi i ovu firmu je podigao sa nule.Sa trideset osam godina sve je potrosio na firmu,zivce,energiju i strpljenje.Kaze zeli malo zivota.Oseca se prazno ima zenu koju vidjla 2-3 puta mesecno.Cerkicu sa kojom provodi svo slobodno vreme.I neku ljubavnicu koja ga davi.Kaze stalno trazi da se razvede da bi oni ziveli u slobodi.
Kako sam razumeo on imaa slican brak kao i ja i moja supruga.Samo sto nas dvoje vezuje ljubav.A njih dete.
I kaze zeli da se okusa u nekim novim kombinacijama.
Super.,
Eto meni problema.Ni posao nemogu dobiti a da neko nece da me poj ebe.Jer smucilo mi se bre vise.Sto ja nisam ko neki normalni ljudi.Da izgledam prosecno.Da neplenim paznju i da me negledaju samo kao neki vid sexualne masine.Zapravo ono sto ja zelim je ljubav i mir.Godine ludovanja su iza mene.Sa 25 god sam mislio da ovim poslom sam postigao sve.Ali problemi uvek dolaze.Da me neshvatite pogresno.Ja zaista izgledam prosecno i smatram sebe sasvim normalnog.Cak sta vise po pitanju licnog izgleda imam komplekse pa uvek na sebi radim makslimalno.Da izgradim svoj stil oblacenja i sve drugo.Ali zene muskarci me dozivljavaju jako cudno.Moja zena kaze da izgledam kao neosvojiva tvrdjava.Hladan kao spricer za sve oko sebe.I da svako ima potrebu ili da me osvoji ili da pokusa da me probudi.Neznam mozda tako izgledam jer sam Ovan pa stalno letam u nekim mislima i planovima za poslove.Pa neprimecujem nevazne stvari kao naprimer dali me gleda neka zena za susednim stolom.Dobro odluta ja od sustine.

Za sutra mi je zakazao veceru uvece.Kaze bice njegova supruga i moju da povedem.A posle vecere planira da negde izadjemo odvojeno nas dvojica od njih dve.Kaze provescemo se ludo.Nesumnjam.Ili cu ga oterati u ti lepe P.m ili cu ga odrati negde od k.
Ali kako god odlucio moj posao je ugrozen.Prvo jer sam izabran na racun njegovih licnih zelja.A drugo ako nepodlegnem pod iste posao mogu izgubiti.
Inace mojo suprugi sam rekao ona apsolutno nema nista protiv i ako udjem u vezu sa njim jer ona moze da podnese sve sto ja volim.Samo nevoli da me vidi utucenog i slomnjenog.
Sta bi ste vi uradili na mom mestu?

Sta bi ste vi uradili na mom mestu?
 
Da, mislim, sjecam se tvojih dilema, od jesenas, prije nego si se ozenio...
I taman, kad si to rijesio i doveo u red zivot, pojavi se novo iskusenje...
Ali, to ti je zivot, sta da se radi...
Iskreno, ne znam koji savjet da ti dam...
Mozda ipak samo to, da prije svega budes iskren prema sebi i u skladu s tim i postupis...
 
Gazdarica:
Da, mislim, sjecam se tvojih dilema, od jesenas, prije nego si se ozenio...
I taman, kad si to rijesio i doveo u red zivot, pojavi se novo iskusenje...
Ali, to ti je zivot, sta da se radi...
Iskreno, ne znam koji savjet da ti dam...
Mozda ipak samo to, da prije svega budes iskren prema sebi i u skladu s tim i postupis...

Ma ok ja cu postupiti upravo onako kao sto osecam i zelim.
Tako uvek i cinim.
Ali :sta kada udjem u jednu zavrzlamu.vezu koja je uslovno receno nemoralna.Nije prva a ni poslednja verovatno koju sam ostvario.Ali ja prevashodno zelim da posao radim na osnovu svog znaja .A karijeru gradim na ime istog.Sta ako u firmi pocnu price.I nakraju sta ako se vezem za tog coveka.Jer meni treba malo da bih nekog voleo.Ovde nepricam o ljubavi.Ovde pricam o prijateljstvu.Jer veze izmdlju dva muskarca uvek imaju polaznu bazu prijateljstva.A sam odnos je cisto nenormalna zelja.O kojoj razmisljamo uvek posle svrsenog cina.Zar je moralo tako biti.
Verovatno ce sada me ispljuvati oni moralisti koji smatraju samo heterosexualne odnose normalnim.Sto u principu i jesu.Jer da nije tako i muskarci bi radjali.Ali ipak svaki ima pravo licnog izbora.A i svaka rupa nadje zakrpu.Pa tako i ja nadjoh moju zenu koja me voli bezuslovno ovakvog kakav jesam.Doduse bilo je malo uslovljavanja u pocetku ali sada je vec sve normalno svejedno.Drugi mogu dplaziti i prolaziti kroz nase zivote.Ali mi nakraju uvek ostakjemo jedno drugom kao supruznici.Kao oatac i majka i kao najveci prijatelji.Zato je i volim najvise na svetu.
 
koliko sam ja shvatio iz tvog klometarskog texta, ti nas pitas za savet da li da se pederises sa sefom zarad radnog mesta... Pa bre lud si sto se uopste dvoumis!!! kakav bre sef j*bo mu pas mater pedersku... teraj to sve u k*rac!!! ako ti nemas snage, reci mi gde ti je firma, ja cu da im se nacestitam 8. marta mamu im pedersku... prijatelju, furaj odatle dok si jos uvek normalan i imas ponosa!!!
 
Bustura,care, ako bude dobro, snimaj pa nam pusti da se i mi obrazujemo i da shvatimo u čemu je stvar.
Da to toliko ne valja, pa ne bi se ceo svet time bavio ijoš hvalio na sva usta.
Zezam se, ali ja stvarno mislim da u svakom od nas ima mrva ili više homoseksualnosti stim da žene to smeju da priznaju a muškarci moraju da reaguju kao moj prethodnik zato što time jasno pokazuju da nisu od"tih".
Sa druge strane, vezu sa šefom ne smatram pametnom bez obzira na afinitete.
 
To što ti širiš, nemoj mene pitati.
Ja znam kako to svršava.
Ono nešto se pokoči i nikako da mrdne. Ako je to tebi negativno, nekom je pozitivno.
Dobro, čekamo, ali izgleda da će to potrajati, mislim čekanje. Kao kod onih što izvode onomatopeje svršavanja. Ajd, idi tamo napravi reda malo, pouči djecu da se to radi nako iz srca.
 

Back
Top