zippo

ja sam uzeo nerandzast jer svi zivi imaju siv. :)
mislim da nije zasluzno stekao slavu, jer RONSON upaljaci su mnoooogo efikasniji i kvalitetniji i sve. I jeftiniji obicno.
 
naravno da je statusni simbol, i to od kada postoji

HandyWarmer.jpg

kako da ne pozelis jedan ovakav?
 
bravo za zippo temu ! JESTE...a to da li je americki nemacki hrvatski boli me bas...jedan od najboljih upaljaca na svetu. ali kad tad, posto sam strastveni pusac cigareta, kupicu St.Dupont....e to je vise od upaljaca.
zippo = maco verzija
Dupont = stil, hedonista, esteta, bonvivan....jednom recju SMEKER
 
bravo za zippo temu ! JESTE...a to da li je americki nemacki hrvatski boli me bas...jedan od najboljih upaljaca na svetu. ali kad tad, posto sam strastveni pusac cigareta, kupicu St.Dupont....e to je vise od upaljaca.
...


Evo, dokle smo stigli. Treba čovek da napomene da je pušač cigareta :confused:

Ja sam znao da sam se okanio cigareta kada sam smogao snage da svoj upaljač koji sam imao valjda desetak godina "doniram" jednom prosjaku. :)
 
pa ja brate pusim ne ti u cemu je problem?
najbolje da sam kolekcionar upaljaca i da sam srastveni nepusac....
p.s. doniraj meni sledeci put zipic ako ti ne treba :-D
 
mislim da zippo nije nikakav statusni simbol i da nikada nije bio, niti ce biti,upaljac je vrlo dobar imam jednog kojeg sam kupio pre 17.godina,ali ga leti ne koristim,posto je glomazan a u dzepovima malo mesta i dosta je tezak pa mi gace spadaju,ako imaju samo gumu bez uckura-)-),svi koji imaju zippo znaju o cemu pricam-)-)-)
 
прво НИСАМ ПУШАЧ а друго поставио сам тему јер сматрам да је то ипак култна ствар као левис,харли-дејвидсон,џез и још маса ствари које оличавају америчку културу....
 
mislim da zippo nije nikakav statusni simbol i da nikada nije bio, niti ce biti,upaljac je vrlo dobar imam jednog kojeg sam kupio pre 17.godina,ali ga leti ne koristim,posto je glomazan a u dzepovima malo mesta i dosta je tezak pa mi gace spadaju,ako imaju samo gumu bez uckura-)-),svi koji imaju zippo znaju o cemu pricam-)-)-)

a ti koristi sibicu! nosis gace?! svasta
 

ako sam dobro razumeo rec "hedonista" to bi trebalo da bude covek koji UZIVA dqa ugadja sebi u svakom pogledu (bilo hrana, pice, automobili, konji...sta ti ja znam) ako sam pogresio jednostavno glup sam ko tocilo. ja uzivam u dobroj cigari , cigareti, cigareti sa filterom, tompusu. volim da trujem svoja pluca i za mene je upaljac pogotovo St. Dupont itekako statusni simbol, dok je zippo tek simbol "pusaca".

ne razumemo se jer ja VOLIM DA PUSIM a ti si zakleti nepusac, jel tako?
 
kakav status moze da ti da nesto s cime palis cigare ili sta vec?Stvarno ne razumem kako upaljac moze da oznacava da si neko ili nesto,da si bolji ili gori od drugih...itd
Za mene je upaljac upaljac,zvao se ovako ili onako...
 

Back
Top