Crna Gora u EU pre Hrvatske

WEISHAUPT

Iskusan
Banovan
Poruka
6.825
Šta mislite da li je realno? Hrvatska će pre Crne Gore ući u NATO, ali za Evropsku uniju baš nisam siguran. Crna Gora nema problema sa nacionalnim manjinama (kao Hrvatska sa Srbima, povratkom izbeglica itd.), niti ima teritorijalne probleme (kao Srbija sa Kosovom). Hrvatska je, čak, pod pritiskom EU, nedavno uvela novi pasoš u kome nema rubrika za nacionalnost i veroispovest (to su imali samo Hrvati, to je Evropa ukinula 1945 godine).
 
Šta mislite da li je realno? Hrvatska će pre Crne Gore ući u NATO, ali za Evropsku uniju baš nisam siguran. Crna Gora nema problema sa nacionalnim manjinama (kao Hrvatska sa Srbima, povratkom izbeglica itd.), niti ima teritorijalne probleme (kao Srbija sa Kosovom). Hrvatska je, čak, pod pritiskom EU, nedavno uvela novi pasoš u kome nema rubrika za nacionalnost i veroispovest (to su imali samo Hrvati, to je Evropa ukinula 1945 godine).

dupliras teme...
o ovoj smo vec diskutirali i utvrdili da su podaci koje dajes (nacionalnost i vjeroispovijest) netocni, a ostalo je utopija...
 
Šta mislite da li je realno? Hrvatska će pre Crne Gore ući u NATO, ali za Evropsku uniju baš nisam siguran. Crna Gora nema problema sa nacionalnim manjinama (kao Hrvatska sa Srbima, povratkom izbeglica itd.), niti ima teritorijalne probleme (kao Srbija sa Kosovom). Hrvatska je, čak, pod pritiskom EU, nedavno uvela novi pasoš u kome nema rubrika za nacionalnost i veroispovest (to su imali samo Hrvati, to je Evropa ukinula 1945 godine).
Е,још тај ЦГ улаз у ЕУ тебе да повуче доле ка благостању,меду&млеку,па да и Србија има неке користи од тога.:lol:
 
Šta mislite da li je realno? Hrvatska će pre Crne Gore ući u NATO, ali za Evropsku uniju baš nisam siguran. Crna Gora nema problema sa nacionalnim manjinama (kao Hrvatska sa Srbima, povratkom izbeglica itd.), niti ima teritorijalne probleme (kao Srbija sa Kosovom). Hrvatska je, čak, pod pritiskom EU, nedavno uvela novi pasoš u kome nema rubrika za nacionalnost i veroispovest (to su imali samo Hrvati, to je Evropa ukinula 1945 godine).

Nema ama baš nikakve šanse.

1. Republika Hrvatska je kandidat za Evropsku Uniju, a Crna Gora taj stupanj tek dreba da dostigne.

2. A i dalje, Crna Gora ima mnogo veći problem, jer u njoj Srba ima 34.3% i sa njima ima problema. Njihova prava su donekle ugrožena i izloženi su diskriminaciji na nacionalnom nivou - asimilacija.

3. Sa Muslimanima/Bošnjacima nema pretjeranih problema, osim što su strahovito ljuti na državu tvrdeći da je baš briga za Islam, kao i da sprovodi de-nacionalizaciju njihova naroda.

4. Itekako da ima teritorijalne probleme, u opštini Podgorica dva dijela, većinski albanski naseljena, se žele odcijepit u zasebne opštine - a doći će Albanci i do njihove Krajine, ne brini.

Ukratko - nema ništa od naslova.
 
Pobedonoscev, možeš ti i Austrijance da doživljavaš kao Nemce, ali UN ih je priznao kao narod. Mi Crnogorci smo narod. Tačka.

Па неки из УН-а признали су Косово, па самим тим и ``Косоваре`` као народ. Јак ти аргумент. Црногорци су народ као што су и Шумадинци и Крајишници.

Поздрав!!!
 
Šta mislite da li je realno? Hrvatska će pre Crne Gore ući u NATO, ali za Evropsku uniju baš nisam siguran. Crna Gora nema problema sa nacionalnim manjinama (kao Hrvatska sa Srbima, povratkom izbeglica itd.), niti ima teritorijalne probleme (kao Srbija sa Kosovom). Hrvatska je, čak, pod pritiskom EU, nedavno uvela novi pasoš u kome nema rubrika za nacionalnost i veroispovest (to su imali samo Hrvati, to je Evropa ukinula 1945 godine).

Koje brdo fekalija. Pa skoro ništa iz ovog posta niej istina. U HR putovnici ne piše koje si nacionalnosti i koje vjerosipovjedi. Ne znam od kud ti to, a li to je notorna glupost!

Problemi sa srpskom nacionalnom manjinom? Pa podpredsjednik vlade je srbin iz SDSS-a.

Sa EU hrvatska nema ni jedno otvoreno pitanje!
ZERP je bio jedino i to smo riješili po starom običaju kad od nas EU ili međunarodna zajednica zahtjeva- krenuli smo leđa i skinuli hlače, a zatim se naguzili.

Što se Crne gore tiče... mislim da dobro napreduje, ali je po pitanju približavanja EU daleko iza Hrvatske.
 
Jaka si mustra kad od UN saznajes ko si, a ne od oca, dede, pradede.

K'o sto rekoh, Crnoj Gori zelim sve najlepse... jos da dodam, uprkos smrdunima dukljanskim.

Ja ne saznajem od UN, nego se pozivam na to da nas je UN priznao kao narod.

Nema ama baš nikakve šanse.

1. Republika Hrvatska je kandidat za Evropsku Uniju, a Crna Gora taj stupanj tek dreba da dostigne.

2. A i dalje, Crna Gora ima mnogo veći problem, jer u njoj Srba ima 34.3% i sa njima ima problema. Njihova prava su donekle ugrožena i izloženi su diskriminaciji na nacionalnom nivou - asimilacija.

3. Sa Muslimanima/Bošnjacima nema pretjeranih problema, osim što su strahovito ljuti na državu tvrdeći da je baš briga za Islam, kao i da sprovodi de-nacionalizaciju njihova naroda.

4. Itekako da ima teritorijalne probleme, u opštini Podgorica dva dijela, većinski albanski naseljena, se žele odcijepit u zasebne opštine - a doći će Albanci i do njihove Krajine, ne brini.

Ukratko - nema ništa od naslova.

1. Crna Gora kad se popenje na taj stepen Hrvatska će još da čeka na ulazak u uniju.

2. Srbi nemaju nikakvih problema u Crnoj Gori, to je propaganda nekih partija u Srbiji i paranoja pred izbore koje redovno gube.

3. Slažem se da nema problema.

4. Od ovoga nema ništa, jer Tito nije nacrtao nikakvu Albansku Krajinu u Crnoj Gori.

Sve u svemu živi bili pa videli.
 
Црна Гора је обична куртон држава као и Македонија. - државе у суштини као видови међународних протектората
То су једине две у потпуности државе грађана. Тамо чак ни појам као већинско становништво не постоји....

Хик.... види ти мене.... рекох већинско становништво.... како уопште смем да размишљам тако хегемонистички, срам ме било ! :-|
 
Objasnio sam u postu broj 6. Pročitaj. Video sam hrvatsku putovnicu iz 2006.

pasos2.jpg


Ovo je stara verzija putovnice.

Koju putovnicu je ti je prijatelj pokazao meni ja stvrano ne znam, ali znam da nije bila Hrvatska. Nacionalnost i vjeroispovjest u HR putovnici se nigdje ne navodi.
 

Back
Top