Voz / Autobus Solun - Atina??

Poruka
41
Imam rezervaciju hotela od 29/04 u Atini, ali obzirom da nijedan naš prevoznik, iz Beograda, ne ide 28/04 ili nešto ranije, već svi idu najkasnije 23/04. Ono što sam pronašla kao soluciju je voz Beograd - Solun, pa iz Soluna da se snadjem. Interesuje me da li neko zna nešto što se tiče autobuskog ili prevoza vozom iz Soluna? Obzirom da su praznici da li išta funkcioniše, i da li je potrebna neka rezervacija? Da li neko zna neke sajtove gde može da se pogleda neki raspored ili slično? Ono što sam mislila je da uhvatim autobus ili voz kasno uveče iz Soluna da bi rano ujutru stigla u Atinu, jer mi je bezveze da opet plaćam hotel i noćim u Solunu. Napravila sam grešku, umesto da nadjem prevoz pa da tražim hotel, ja sam uradila totalno suprotno...pametnica... :lol:

Pomagajte! ;)

PUNO HVALA!!

POZZ!!
 
Vozovi idu svaki dan u isto vreme cele godine. Imaš 12 polazaka dnevno, što znači grubo...razmak između dva voza je sat ili dva ....Problem je što ne možeš da uđeš u voz bez karte. Prodaje se za svaki voz onoliko karata, koliko ima sedišta. Nema stajanja. Osnovna cena voza u drugoj klasi je 15 eur, uz doplate ako je Inter City ili poslovni, čak i 20 eur, sve to za jedan pravac.

Autobus je skuplji( mislim 30) ,a i još ti ne odgovara to što je autobuska stanica mnogo daleko.

Plus, što su vozovi sasvim udobni, nema potrebe da ideš busom.

Iskopaću malo kasnije red vožnje, pa ću ga postovati ....
 
Evo...kako ide voz http://www.ose.gr/ose/content/RSear...rom=ΘΕΣΣ,ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ&stationTo=ΑΘΗΝ,ΣΤ.ΑΘΗΝΩΝ

Server im je uvek katastrofa, pa pokušaj nekoliko puta, na kraju će ti otvoriti ...
A kad klikneš desno na Details dobijaš i detaljan raspored svih zaustavljanja i cenu za svaki od vozova.

Biće gužve sigurno, pošto i ovde u Grčkoj slave Uskrs kad i mi, pa su spojeni praznici sa 01 Majom ...


A evo i rasporeda autobusa:


FROM THESSALONIKI TO ATHENS
(DEPARTURE FROM GATE 7 AT THE CENTRAL STATION "KTEL MACEDONIA", 194, GIANNITSON STR.)
07:00, 08:15, 09:45, 11:45, 13:15, 14:45, 16:15, 17:45, 22:45, 23:45
The trip lasts 6 hours to Athens. Ticket price is 34 euro per single route and 50 euros return ticket.
You don't have to pre-book for a ticket. You can pay at our desks, before bus departure or onto the bus.
For further information pls contact ktel-thes @ altecnet.gr or call 2310-500.111 (wait 30 seconds).


Ako se ipak odlučiš za autobus, da bi stigla sa železničke stanice do glavne autobuske stanice (zove se naravno Macedonia), možeš koristiti bus 1 ili 78.
Kartu moraš kupiti u trafici, pre ulaska u autobus, mislim da je 0,70 ....Ne zaboravi da je poništiš u automatu u autobusu, pošto su na toj liniji najčešće kontrole.
 
Putovala sam zimus vozom BG-Solun-Atina. Kupila sam kartu Balkan fleksipas (oko 8000din) jer je jeftinija nego povratna Beograd-Atina.
U Solunu su mi rekli da ne mogu da putujem dalje bez rezervacije, ali iako je nisam imala niko mi u putnickom vozu nije pravio problem. Voz putuje oko 5 sati i bolji je od nasih brzih.
U brzi voz ne moze da se udje bez rezervacije (mislim da kosta oko 30 eura, voz putuje 3,5sata).
U povratku sam stajala do Larise. U vozu je bila guzva jer je bila subota i dnevna varijanta.
Ako ti treba jos neka informacija-stojim ti na raspolaganju.
 
Hvala vam svima, stvarno! Najveci problem je sto su praznici i neki ne voze kao sto to rade redovno, odredjenim danima, nego idu otprilike 23/04 a tek onda 30/04, što je veliki razmak...Tako da sam se ipak odlučila za voz do Thessa a onda opet voz do Atine. Jedina solucija je da imate nekog ko može da vam rezerviše tj kupi karte, malo je teže sporazumeti se sa njima i koliko sam se raspitala kupovina karata preko neta nije dostupna. Za ovaj period kada sam ja planirala su praznici i možete vrlo lako da izvisite. Kada nisu praznici onda je lako.

HVALA PUNO!
 
hey, i ja planiram sredinom jula vozom iz bg-a do soluna- voz valjda stize oko je 13.07h , a posle vozom do atine ili pireusa? prwo, dakle, posto woz ide kako kazete na pola sata- sat , ne moramo da rezervisemo karte?
i jel ide woz do pireusa , do luke? posto tog dana dolaska u atinu uvece oko 10 bi trebala da se ukrcam na brod za krit.... :)
pozzzic :))))
 
hey, i ja planiram sredinom jula vozom iz bg-a do soluna- voz valjda stize oko je 13.07h , a posle vozom do atine ili pireusa? prwo, dakle, posto woz ide kako kazete na pola sata- sat , ne moramo da rezervisemo karte?
i jel ide woz do pireusa , do luke? posto tog dana dolaska u atinu uvece oko 10 bi trebala da se ukrcam na brod za krit.... :)
pozzzic :))))

svaka tebi cast bre! toliki put za 1 dan...meni je slicna opcija za jedno ostrvo propala jer ne mogu da izdrzim dug put...
 
hey, i ja planiram sredinom jula vozom iz bg-a do soluna- voz valjda stize oko je 13.07h , a posle vozom do atine ili pireusa? prwo, dakle, posto woz ide kako kazete na pola sata- sat , ne moramo da rezervisemo karte?
i jel ide woz do pireusa , do luke? posto tog dana dolaska u atinu uvece oko 10 bi trebala da se ukrcam na brod za krit.... :)
pozzzic :))))

Ne moraš da rezervišeš karte, osim kad je neki praznik....hmmm kritičan je i petak ....
U redu vožnje ti tačno piše koji voz ide samo do Larisa stanice, a koji za Pireas.

E sad......, i to nije neki problem. Sa Larisa stanice imaš metro skroz do luke ....

Proveri za voz do Soluna, mislim da postoje dva dnevno. Ako taj koji znaš stiže u 13, pa još ako malo kasni ....onda si jako knap sa brodom......

Ajd' proveri pa javi, da ti dam detaljan raspored ....

'Ku noć...KALINIHTA
 
pa izgleda samo jednom, tako su mi rekli i kad sam zvala zeleznicu i tako pise na sajtu :rtfm: ... :confused: pa znam, widim da ce tu biti trcanja... i to swe sa koferima kroz metro, od voza do voza.... :shock:
sajt sidirodromicara ellade nece da mi se otwori, tj. otwori se i momentalno se iskljuci... :evil:
 
@Anastazija Biverhauzen
isao sam ja prosle godine,nema nista lepse !! cena izadje isto kao i benzin i putarina !!mozda malo vise;) + sto mozes da spavas,a nema nista lepse od spavanja u vozu ;) vagoni za automobile su po evropskim standardima,skroz zatvoreni,i ne otvaraju se do soluna,u solunu je stanica tacno na egnatiji !! tako da odatle,ne moras da se cimas po gradu nego odmah na auto put ;) sve naj naj !
@Ellinida
pozzzz ;) lepo se provedi i misli i na nas tamo... i racunaj da ce mozda voz i kasniti malo ;) (nasi vozovi stizu sa kasnjenjem izmedju 1-5sati)
 
Dobar dan svima.

E pa ovako da i ja nešto kažem :)
Krenula sam iz BG-a 27/04 uveče (voz BG-Thess u 22.20) i stigla 28/04 oko 13.15. Put nije bio strašno naporan kako sam očekivala. Ono što nisam znala a što mi niko nije rekao je da carinik uzima pasoše a ona ti juriš svoj pasoš u nekoj kućici koja se nalazi na stanici. Ja pojma nisam imala pa me je carinik jurio po vozu da mi vrati pasoš, i lupao me po glavi sa njime :). Sedela sam opušteno dok je voz kretao i samo sam čula kako me neko doziva, izletela sam napolje i videla istog čiku koji mi je uzeo pasoš kako trči kroz voz izgovarajućiu moje ime sa sve onog Đ. :) Vratio mi je pasoš i malo me lupio po glavi više u šali. U kupeu smo bili kao u najcrnjim vicevima ja, jedan Albanac (Iz Lipljana, koji ima 32 god i koja zna 10 reči na srpskom) i jedan Englez (koji predaje engleski u Atini).
Pre kretanja na putovanje sam se raspitivala za vozne karte i svi su mi rekli da nema potrebe da jurim nekog da mi kupi karte sigurno ću ih naći. Kada sam stigla u Solun, isti Albanac mi je pomogao da iznesem kofer iz voza i da se raspitam za karte. Na železničkoj stanici je bilo par hiljada ljudi :). Kada smo pitali "ljubazna" gospodja koja ne zna (niko ne zna) engleski nam je rekla da prvi voz imam oko ponoći, znači za otprilike 10 sati. Imala sam osećaja da mi se u tom trenutku Solun sručio na glavu. Zamolila sam svog nosača kofera da uzmemo taksi i odemo na autobusku stanicu da vidimo tamo za bus. Otišli smo tamo, i našli bus za 15.20h. I tamo je bila užasna gužva ali sam u poslednjem trenutku našla kartu. Stigla sam u Atinu oko 23h. Znači Beograd - Atina otprilike 24 sata. To će biti verovatno poslednja takva avanutura u mom životu :).
To je samo deo moje priče, a da ne pominjem kakav me hotel sačekao, tj kakav mi je hotel uvalila naša agencija iz Beograda po izgovorom "jeste blizu Omonije, jeste 2 zvezdice, ali je ok". Kapiram 2 zvezdice u Beogradu i 2 zvezdice u Grčkoj, u EU, niej isto pa sam pristala, jer svake godine idem u Hanioti u vilu "Tambos" koja je D kategorije i koja je čista i prostrana kao jednosoban stan. Ali sam eto pogrešila....Sreća da je to bilo samo prenoćište i da sam se već sutra preselila u normalan hotel.
Najsmešnije je bilo naredno jutro kada sam se iz tog šugavog hotela prebacivala u moj hotel koji je bio odavno već bukiran. Rano jutro oko 8 sati ja idem po onim uličicama onako neispavana, umorna, razbarušene kose sa svojim veliiikiiiim koferom i spuštam se na Karaiskaki skver. Na dnu ulice vidim bus koji se polako penje ka meni. Prvo vidim piše "Lasta" a onda vidim beogradske tablice. Počinjem sva ozarena da mašem vozaču a on me gleda sav u šoku verovatno se pitajući da li sve u redu samnom. Pojma nemate kakos am srečna bila. I setim se našeg srpskog prepoznatljivog "simbola" mahnem mu i pokažem 3 prsta :). Kad je čovek uhvatio da maše i da svira, pa našoj sreći nije bilo kraja. I odmah mi je bilo bolje :):):)
Moja preporuka je da vam neko pomogne da kupite karte, agencija iz Soluna koju možete naći na netu, red vožnje za vozove postoji na netu takodje, ili da imate nekog ko će vam pomoći i kupiti karte, a ne da idete na bum kao ja pa vam put presedne. Mada možda sam ja jedna od milion ljudi kojoj se ovo desilo a da se u principu ne dešavaju ove stavri.
Da, da napomenem, da ne zaboravim, karta za voz košta 35e, što i nije tako strašno.
Tako...
Ako nekome trebaju još neke informacije, tu sam da pomognem.

PUNO POZDRAVA SVIMA.
 
Dobar dan svima.

E pa ovako da i ja nešto kažem :)
Krenula sam iz BG-a 27/04 uveče (voz BG-Thess u 22.20) i stigla 28/04 oko 13.15. Put nije bio strašno naporan kako sam očekivala. Ono što nisam znala a što mi niko nije rekao je da carinik uzima pasoše a ona ti juriš svoj pasoš u nekoj kućici koja se nalazi na stanici. Ja pojma nisam imala pa me je carinik jurio po vozu da mi vrati pasoš, i lupao me po glavi sa njime :). Sedela sam opušteno dok je voz kretao i samo sam čula kako me neko doziva, izletela sam napolje i videla istog čiku koji mi je uzeo pasoš kako trči kroz voz izgovarajućiu moje ime sa sve onog Đ. :) Vratio mi je pasoš i malo me lupio po glavi više u šali. U kupeu smo bili kao u najcrnjim vicevima ja, jedan Albanac (Iz Lipljana, koji ima 32 god i koja zna 10 reči na srpskom) i jedan Englez (koji predaje engleski u Atini).
Pre kretanja na putovanje sam se raspitivala za vozne karte i svi su mi rekli da nema potrebe da jurim nekog da mi kupi karte sigurno ću ih naći. Kada sam stigla u Solun, isti Albanac mi je pomogao da iznesem kofer iz voza i da se raspitam za karte. Na železničkoj stanici je bilo par hiljada ljudi :). Kada smo pitali "ljubazna" gospodja koja ne zna (niko ne zna) engleski nam je rekla da prvi voz imam oko ponoći, znači za otprilike 10 sati. Imala sam osećaja da mi se u tom trenutku Solun sručio na glavu. Zamolila sam svog nosača kofera da uzmemo taksi i odemo na autobusku stanicu da vidimo tamo za bus. Otišli smo tamo, i našli bus za 15.20h. I tamo je bila užasna gužva ali sam u poslednjem trenutku našla kartu. Stigla sam u Atinu oko 23h. Znači Beograd - Atina otprilike 24 sata. To će biti verovatno poslednja takva avanutura u mom životu :).
To je samo deo moje priče, a da ne pominjem kakav me hotel sačekao, tj kakav mi je hotel uvalila naša agencija iz Beograda po izgovorom "jeste blizu Omonije, jeste 2 zvezdice, ali je ok". Kapiram 2 zvezdice u Beogradu i 2 zvezdice u Grčkoj, u EU, niej isto pa sam pristala, jer svake godine idem u Hanioti u vilu "Tambos" koja je D kategorije i koja je čista i prostrana kao jednosoban stan. Ali sam eto pogrešila....Sreća da je to bilo samo prenoćište i da sam se već sutra preselila u normalan hotel.
Najsmešnije je bilo naredno jutro kada sam se iz tog šugavog hotela prebacivala u moj hotel koji je bio odavno već bukiran. Rano jutro oko 8 sati ja idem po onim uličicama onako neispavana, umorna, razbarušene kose sa svojim veliiikiiiim koferom i spuštam se na Karaiskaki skver. Na dnu ulice vidim bus koji se polako penje ka meni. Prvo vidim piše "Lasta" a onda vidim beogradske tablice. Počinjem sva ozarena da mašem vozaču a on me gleda sav u šoku verovatno se pitajući da li sve u redu samnom. Pojma nemate kakos am srečna bila. I setim se našeg srpskog prepoznatljivog "simbola" mahnem mu i pokažem 3 prsta :). Kad je čovek uhvatio da maše i da svira, pa našoj sreći nije bilo kraja. I odmah mi je bilo bolje :):):)
Moja preporuka je da vam neko pomogne da kupite karte, agencija iz Soluna koju možete naći na netu, red vožnje za vozove postoji na netu takodje, ili da imate nekog ko će vam pomoći i kupiti karte, a ne da idete na bum kao ja pa vam put presedne. Mada možda sam ja jedna od milion ljudi kojoj se ovo desilo a da se u principu ne dešavaju ove stavri.
Da, da napomenem, da ne zaboravim, karta za voz košta 35e, što i nije tako strašno.
Tako...
Ako nekome trebaju još neke informacije, tu sam da pomognem.

PUNO POZDRAVA SVIMA.
ako si stigla u solun oko 13.15,imalo je nekoliko vozova pre ponoci.ali sa grcima se sporazumevas samo ako znas grcki:dash: zato gledajte u red voznje koji je okacen na stanici(ogroman je).a red voznje je ovaj: www.teilam.gr/TEI/transports/trena2.htm
 
Poslednja izmena:
OD MUKE SAM POČELA DA UČIM GRČKI :):):)
Pazi kada mi je "ljubazna gospodja" rekal da prvi voz imam tek oko ponoći Solun mi je pao na glavu. Ona sam mog ljubaznog nosača zamolila d ana njegovom tečnom grčkom ponovo pita neku "ljubaznu gospođu" i isto su mu rekli. Eh, moji divni ljubazni Grci :):):)
Grčka je mediteranska zemlja koju godišnje poseti veliki broj turista. Lepo je da oni vole svoj jezik i kulturu ali je stvarno sramota. Mada sam se posle toliko godina zaista navikla na njih i od muke počela da učim grčki jezik :-))))).
Opet podvalčim možda sam ja bila ovaj put "na pogrešnom mestu u pogrešno vreme" i mogla sam da pojedem onaj raspored vozova skinut sa neta :-))))), možda grešim, ali to je moje najsvežije iskustvo. Možda je problem bio i to što su u to vreme bili praznici Uskrs i Prvi maj pa su ljudi cirkulisali. U principu to i nije loša zamisao kombinovanje prevoza, ali čovek uvek mora da bude spreman na sve pa i na ovakve stvari. Pošto sam bila spremna na sve poskidala sam sa neta i adrese obližnjih hotela ukoliko je trebalo da noćim u Solunu, ali sam se snašla.
Povratna karta vozom Beograd - Solun je oko 60-tak evra, toliko otprileke, plus minus košta povratna karta autobusom Beograd - Solun, sa prevoznicima koje sam u nekom predjašnjem postu navela. Vozna karta Solun - Atina u jednom pravcu košta, po prezentacije grčke železnice, u II razredu oko 15e. Autobuska karta Solun - Arina košta 35e, ja kupila :-))). Mada po meni ko putuje direktno u Atinu najbolje je da koristi prevoz nekih prevoznika koje sam navela jer je povratna karta oko 90e, plus - minus, a sem toga nema cimanja i jurnjave da se uhvati bus ili voz iz Soluna. Ali ko voli avanture ja preporučujem ovakve akcije posebno u vreme nekih praznika :):):):)

Eto...

POZDRAV SVIMA!!!!!!!
 
ako si stigla u solun oko 13.15,imalo je nekoliko vozova pre ponoci.ali sa grcima se sporazumevas samo ako znas grcki:dash: zato gledajte u red voznje koji je okacen na stanici(ogroman je).a red voznje je ovaj: www.teilam.gr/TEI/transports/trena2.htm



HVALA PUNO NA INFORMACIJI!!!! :-*
Da znam za sledeći put. Ja sam napravila grešku i sam sam kriva za sve što se desilo jer sam "pametnica" prvo našla hotel pa tek onda jurila kako da se prevezem umesto da uradim suprotno :):):)

POZDRAV!!!!!
 
Ne postoji direktan voz Beograd -Atina.
Preseda se u Solunu.
Kada sam zimus putovala nas voz je kasnio oko 4 sata. Treba imati u vidu i da je vreme u Grckoj pomereno za 1 sat unapred.

Ranije sam napisala da sam kupila Balkan fleksipas kartu (za 5 dana putovanja i 1 mesec vaznosti kostala je oko 6500 din.- do Atine i natrag sam iskoristila 2 dana, a ostatak moze da se iskoristi za balkanske zemlje u roku od mesec dana) i spavanje BG-Solun u oba pravca sa 2 lezaja u kabini (sve ukupno je kostalo oko 8000 din.). Na stanici su mi rekli da je ova varijanta jeftinija.
Povoljnost je sto nisam kupovala nikakve karte u Solunu (a bila je guzva na stanici i sigurno ne bih stigla i to). Za putnicki voz ne traze rezervaciju. Stigla sam do Atine za nekih 24h, a da nije bilo tolikog kasnjenja imala bih 3 sata pauze u Solunu.
 
ajd vi meni pomozite..outujemo ja i drugarica 31. jula do 5. avgusta u kavalu
sad skupljamo dokumenta za vizu ali me interesuje prevoz..
mislile smo da idemo vozom do soluna, a onda do kavale ce da nas domacini orevezu...povratna do soluna je 61evro....a koliko bi kosta taj flexipass? jel nam jeftinije ispadne, posto mi ipak necemo da se setamo grgckom, jer idemo namenski na neki seminar
 

Back
Top