USPEŠNA ŽENA-NEUSPEŠAN MUŠKARAC U SCG?!

Gost
Da li je u vezi ili braku neophodno da muškarac bude profesionalno uspešniji i da bolje zarađuje od žene? Moja mama je govorila da muškarac kod nas ne može da podnese jaku ženu, jer ako je ona uspešnija, on će da počne da je maltretira ili da se uhvati za čašu,i u najboljem slučaju, da pati i ispoljava nezadovoljstvo. Da li je to uvek tako? Kakva su vaša iskustva?
 
Nije uvek tako, ali dogadja se.Dogodilo se meni,a da mi zaista (na pocetku) nije bilo bitno sto ima manju strucnu spremu i manje zaradjuje od mene. U protivnom, ne bih se zaljubila u njega i silne godine provela sa njim.On je, medjutim, sto se vremenom pokazalo,bio totalno iskompleksiran povodom toga.Poceo je da izbegava da bude u drustvu mojih prijatelja koji su iz mog poslovnog okruzenja,posle je poceo da mi prebacuje sto insistiram na zajednickim odmorima (jer mu tesko pada da placa deo troskova, a iz ponosa nije hteo da ja placam sve), da bi na kraju poceo da tvrdi kako je njemu na poslu super (a mrzeo je to radno mesto i bio jako nezadovoljan sto radi posao koji je daleko ispod njegovih sposobnosti) i da nema naaameru da ga ikad u zivotu menja, sto je mene izuzetno pogodilo jer sam zaista smatrala da moze i vise i bolje, uvek sam ga podrzavala u svim nastojanjima da nesto promeni na tom polju.
Elem,na kraju smo se rastali iz nekog skroz bezveznog razloga, ali sustina je bila ta - on nije mogao da se pomiri da sam u boljem poslovnom polozaju od njega.Hteo je, umesto da pokusa se sam izdigne,mene da spusti,ali to ja nisam htela da dozvolim...od tada, jedan od osnovnih uslova koji trazim u vezi je muskarac bude makar na istom obrazovnom nivou ili polozaju slicnom mom.
A veruj mi, da mi pre pomenute veze, to uopste nije padalo na pamet!
 
Anonymous:
Da li je u vezi ili braku neophodno da muškarac bude profesionalno uspešniji i da bolje zarađuje od žene? Moja mama je govorila da muškarac kod nas ne može da podnese jaku ženu, jer ako je ona uspešnija, on će da počne da je maltretira ili da se uhvati za čašu,i u najboljem slučaju, da pati i ispoljava nezadovoljstvo. Da li je to uvek tako? Kakva su vaša iskustva?
Moje iskustvo je sasvim drugacije od ovoga sto Vi navodite.
Moj suprug, kada smo se upoznali i narednih par godina, imao je vise nego duplo manju platu od mene, ako je to neki pokazatelj uspesnosti. Razlog nije bio njegov neuspeh, nego jednostavno pogresna firma u kojoj je radio. Slozicete se sa mnom, u pravim firmama koje imaju "dobru" platu ne zaposljava se tako lako, tj. morate imati "nekog iza sebe". Meni, koja imam "priliku" da budem uspesna i koja je tu priliku veoma dobro svojim trudom iskoristila, njegovo materijalno stanje nikada nije bilo vazno. Udala sam se za coveka kojeg iskreno volim i od njega dobijam ono sto mi je najvise potrebno, ljubavi u ogromnim kolicinama.
Nakon nase prve godine braka, moj suprug je morao da odsluzi drzavi, tako da smo devet meseci dok je on bio u vojsci, morali malo da se "stisnemo", odnosno po prvi put u svom zivotu sam bila u "materijalnoj krizi". To smo herojski izgurali bez icije pomoci i ni u jednom momentu nismo razmisljali o tome ko koga izdrzava, vec samo da se sto pre zavrsi i ponovo budemo zajedno.
Nakon vojske sa potvrdom o regulisanoj vojnoj obavezi i "nekog iza sebe", moj suprug je promenio firmu, dobio priliku da iskaze svoje kvalitete i mogu vam reci da vrlo brzo napreduje. U nasem odnosu se nista ne menja, samo sto imamo malo vise prilika da putujemo i priustimo neka "skuplja" zadovoljstva.
Po mom misljenju manje uspesni muskarci o kojima Vi pricate, su osobe koje imaju neke vece probleme od svog neuspeha, kukavice koje pre svega imaju problem u odnosu na lepsi pol nevezano za materijalni status.
 
Blago tebi. Kad sam se ja udala mom mužu nije smetalo što sam uspešnija od njega, naprotiv. Moji roditelji su bogatiji, ja sam imala dobar posao u državnoj firmi,celog života sam se trudila i radila više od drugih da bih uspela. Kad smo se venčali za mene je bilo logično da muža ¨poguram¨. Uz moju pomoć dobio je jako dobar posao. Ali.. onda ,kad je on postao relativno uspešan i počeo dobro da zaradjuje krenula su ucenjivanja.. Zbog njega sam napustila posao ( on sad zaradjuje dovoljno za oboje, a bolje da ja čuvam dete nego da ga vodimo u vrtić), pa kad sam ostala kući , vređanja , tipa glupačo ništa ne radiš..Sad sam razvedena, a ako ikada odlučim ponovo da budem sa nekim , moraće da u startu bude od mene i bogatiji i uspešniji.
 
Da, blago tebi, sto rece prethodnica :)
Srecom mojom, za onog svog nisam se udala jer bih vec bila sto puta razvedena.
Da, u pocetku to njemu nije smetalo, cak mu je imponovalo sto sam ja uspesna zena i svima se time hvalio. Ali vremenom je to postala nocna mora, prvo za njega a posle naravno i za mene.
Istina, da nije problem direktno u tom mom poslu, vec u njemu i da to ima dublje korene, naravno. Jeste, bio je kukavica, slazem se, ali je bio i razmazen, mamin sin, tipicni produkt balkanske "brizne majke" koji prstom nije hteo da mrdne jer je mama uvek sve sredjivala, pa zasto sad ne bi i zena? Ali sa druge strane tu je balkanski mentalitet koji ne dopusta da zena, Boze moj, ista sredjuje, jer zna se ko treba da bude glavni...i eto konflikta u njegovoj glavi.
U pocetku, kako rekoh, nista od ovoga nije se videlo.
Kad sam pocela da shvatam, vec sam bila u ozbiljnoj vezi i, zasto ne priznati, volela sam ga, htela da mu pomognem i da promenim neke stvari...
Naisla sam na zid, udarala u njega koliko sam mogla da istrpim bol, a onda se jednostavno okrenula i otisla.
 
rajlovac88:
Meni nije u pitanju jedino jasno zasto je vazno da to bude u SCG.To uglavnom tesko funkcionise bilo gde se nalazili u svetu.I ugavnom se i zavrsava sto se zena okrene i ode.Ako vec moze sama zasto da vuce nekoga sa sobom.
potpuno se slazem sa tobom.evo upravo razmisljam da li da napustim muza ili ne???on je fakultetski nadmocniji od mene,ali mene je rat sprecio u svemu sto sam htjela.ja sam inteligentnija od njega pa kad se svadjamo uvijek ispadne da sam ja gluplja jer nisam zavrsila faks.e ,dosta mi je gluposti.
 
rajlovac88:
Meni nije u pitanju jedino jasno zasto je vazno da to bude u SCG.To uglavnom tesko funkcionise bilo gde se nalazili u svetu.I ugavnom se i zavrsava sto se zena okrene i ode.Ako vec moze sama zasto da vuce nekoga sa sobom.

potpuno se slazem sa tobom.evo upravo razmisljam da li da napustim muza ili ne???on je fakultetski nadmocniji od mene,ali mene je rat sprecio u svemu sto sam htjela.ja sam inteligentnija od njega pa kad se svadjamo uvijek ispadne da sam ja gluplja jer nisam zavrsila faks.e ,dosta mi je gluposti.
 
rajlovac88:
I ugavnom se i zavrsava sto se zena okrene i ode.Ako vec moze sama zasto da vuce nekoga sa sobom.
Izvinjavam se, nisam dobro shvatila Vas odgovor. "Ako zena moze sama". Pa zar ona nije mogla sama i pre udaje? Nije valjda bilo potrebno da se uda da bi shvatila da moze sama ili joj je bio potreban neko ko je "manje uspesan" da bi njena "uspesnost" dosla do izrazaja?
Onda je problem u samom biranju saputnika, pre braka.
Postavlja se pitanje, a sta ako, ne daj Boze, vas zivotni saputnik iz nekih visih razloga bude onesposobljen da ucestvuje u finansijama i jednostavno morate da ga vucete za sobom? Tada ce biti dokazano da mozete same, jer cete tako morati. Da li biste i tada okrenule ledja i otisle?
 
Sto se mene tice.Apsolutno je nebitno koliko ko novca zaradjuje.
Ja kada sam se ozenio imao sam dva posla,puno dotanih obaveza vezano za skolu.I vrlo malo vremena za ljubav i vezu.I pored toga moja tadasnja devojka je vrsila svakodnevni pritisak na mene da se vencamo.I vencali smo se.I pored mojih poslova i rada ona je vise zaradjivala u jednoj firmi.Sem toga posle par mseci saznao sam da ona poseduje i ogromnu kolicinu novca na racunu u banci.Inicijalna kapisla za neke nesporazume koji su kasnije se desili.Je njena odluka da kupi jedan prelep kabrio meni na poklon.To me je uvredilo.Ne zato sto je u meni izazvan bunt povodom toga sto ona ima novca aja ne.Nego zato sto se skupe stvari nikada nekupuju samoinicijativno.Nego uz dogovor supruznika.I sada napokon ja pocinjem da radim u firmi za koju se skolujem vec desetak godina.Plata u startu je triputa veca od njene.Dali sada treba ja da se ponasam drugacije.Ne,sve je isto.Samo sebi mozemo mnogo vise slobode priustiti i luksuza.
Ipak desila je se situacija kada je ona kupila neke zaista nepotrebne stvari.I ja sam protiv toga zaista bio vise nego besan.I na moj komentar da nije potrebno novac rasipati na glupost.Ona je izjavila to je moj novac ja ga zaradjujem i mogu da ga potrosim na sta zelim.
Na tu njenu opasku samo sam je pogledao spakovao se rekao da idem da potrosim ono malo svog novca na one stvari koje ja zaista zelim i bez pozdrava dosao u Srbiju na deset dana.Kada sam se vratio ponovo nasoj kuci.Rekla je da je zaista pogresila.I da u zivotu samo dogovor i kompromis moze odrzati porodicu na okupu.Naravno povrh svega toga ljubav je ipak najveci cinilac srece.
 
Zivka:
rajlovac88:
I ugavnom se i zavrsava sto se zena okrene i ode.Ako vec moze sama zasto da vuce nekoga sa sobom.
Izvinjavam se, nisam dobro shvatila Vas odgovor. "Ako zena moze sama". Pa zar ona nije mogla sama i pre udaje? Nije valjda bilo potrebno da se uda da bi shvatila da moze sama ili joj je bio potreban neko ko je "manje uspesan" da bi njena "uspesnost" dosla do izrazaja?
Onda je problem u samom biranju saputnika, pre braka.
Postavlja se pitanje, a sta ako, ne daj Boze, vas zivotni saputnik iz nekih visih razloga bude onesposobljen da ucestvuje u finansijama i jednostavno morate da ga vucete za sobom? Tada ce biti dokazano da mozete same, jer cete tako morati. Da li biste i tada okrenule ledja i otisle?
Ja se ovde opste ne drzim kolicine novca koju neko prinosi u porodicu i uspesan muskarac nije onaj ko ima vece obrazovanje od mene ili vecu platu.To je covek na koga se mogu osloniti u svakom momentu.Sto znaci da zna gde se nalazi decija skola da zna kako se popunjavaju formalari u SUP-u da zna koju cokoladu mu deca najvise vole,sta se daje kad je dete dobilo temperaturu i jos gomila sitnica i pri tome ne sedi kuci.Ili lakse receno neuspesan muskarac je onaj koji odlazi na posao i misli da je time odradio svoj dug zivotu.Boze pa on zaradjuje vise,a pri tome ako je zena na poslu a naleti na najobicniji problem hvata se telefona i pita zenu a sta sad.
Slazem se da je greska u izboru partnera ali postoje stvari koje se pokazuju na putu i ako se pokaze da on ocekuje da vi treba da znate sve u kuci oko nje (mislim deca ,on prijatelji ,rodbina)jer boze moj on radi i nemoze time da se opterecuje.
O toj vrsti problema ja pricam.Znate postoje zene koje su takodje do besvesti zavisne (ne mogu sebi gace da kupoe ako nisu pitale muza i to ne zbog toga sto on bolje ekonomise vec prosto zato sto nemaju nista u glavi)Meni i takve zene idu po nervima.
Ako vec morate sve sami a pri tome vas partner dodatno koci i jos i nervira(osecanja obicnu pocnu da blede jer se osecate nesigurno kraj njega)pogotovo ako ste i finansiski sposobni(jer ima jako puno brakova koji se baziraju na cistoj finansiji)onda ne vidim ni jedan razlig zasto ne ziveti sam.
Znam primere gde su se muskarci tek posle razvoda razbudili i poceli da zive u realnom svetu.
 
Zbog njega sam napustila posao ( on sad zaradjuje dovoljno za oboje, a bolje da ja čuvam dete nego da ga vodimo u vrtić), pa kad sam ostala kući , vređanja , tipa glupačo ništa ne radiš..
:twisted:
Moj problem je slican.Ja sad isto trazim adekvatan posao ali njemu smeta na pr. sekretarski posao (kao naci cu nekog direktora)pa se vadi da je dete malo za obdaniste jer ima tek 2 godine (mada me je moja majka ostavila u jaslicama sa 6 meseci!!!)Ali to je "drugo vreme".
Po mom misljenju muskarac treba da je i otac i suprug i vecim delom hranilac porodice ali to naravno znaci i da zena treba da radi i ima udela u troskovima u kuci. Po zakonu znaci treba da svi imamo u bracnoj zajednici slobodu misljenja,izbora zanimanja .Na zalost sve ono sto izdeklamuje pravno lice na vencanju oni zaboravljaju ili su bili suvise pijani ili su samo razmisljali kad ce biti potpisivanje pa da rucamo.
 
Anonymous:
Zbog njega sam napustila posao ( on sad zaradjuje dovoljno za oboje, a bolje da ja čuvam dete nego da ga vodimo u vrtić), pa kad sam ostala kući , vređanja , tipa glupačo ništa ne radiš..
:twisted:
Moj problem je slican.Ja sad isto trazim adekvatan posao ali njemu smeta na pr. sekretarski posao (kao naci cu nekog direktora)pa se vadi da je dete malo za obdaniste jer ima tek 2 godine (mada me je moja majka ostavila u jaslicama sa 6 meseci!!!)Ali to je "drugo vreme".
Po mom misljenju muskarac treba da je i otac i suprug i vecim delom hranilac porodice ali to naravno znaci i da zena treba da radi i ima udela u troskovima u kuci. Po zakonu znaci treba da svi imamo u bracnoj zajednici slobodu misljenja,izbora zanimanja .Na zalost sve ono sto izdeklamuje pravno lice na vencanju oni zaboravljaju ili su bili suvise pijani ili su samo razmisljali kad ce biti potpisivanje pa da rucamo.
Drage dame vas problem je tezak i znam mnoge koji ga imaju.Pokazalo se da je jedini nacin da prvo stavite ogledalo pred sebe i odlucite sta vi stvarno hocete i s tim rascistite.Sa svojim resenjima nema puno igre.Ako ste sigurne da zelite da radite i da je to za vas i vasu decu najbolje resenje nemojte pregovarati nego saopstavajte odluke.Ako je vas partner sa vama u ozbiljnoj vezi i pri tome mu je stalo do vase porodice i pored pocetnih protivljenja morao bi da vas shvati.A ako ne na vama je da vidite da li ste
spremni da ceo zivot provedete sa nekim ko vas ne razume i nece to sigurno nikada hteti.
 

Back
Top