MONTAZNE KUCE-iskustva

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Мислиш да то никако не би могло да се деси да је у питању зидана кућа и уговор са неким предузимачем? z:mrgreen:

Naravno da moze,to je Srbija.Ali kad montaznu kucu moras,posle manje od 10g da potpuno renoviras,to je "uzas Bozji".Sav materijal je kao sa buvljaka,instalacije takodje,katastrofa.A nije cigla,beton i malter pa da mozes lako da krpis.Ne dao vam Bog da to morate da renovirate...puca,lpmi se,sve trulo...samo da kukas.A placeno i preplaceno.I sta da tuzis,koga i kome?!
Mladi ljudi ulecu u kredite,pa nalete kao ova nasa jadnica,i sta sad da radi?!Vezana za izvodjaca,jos je dobro i prosla,ostali samo zavrsni radovi.
I opet ima pitanja,pa sta treba da se desi da bi pojedinima bilo jasno da izbegavaju muku i nevolju?!z:hm:
 
Nije Boziji,vec Bozji,procitaj,lepo pise.
Obrazlozeno je u tekstu sta je.

Е, правниче, нашао си коме ћеш да држиш подуке о језику! z:mrgreen:
(Завири у Правопис! z;))

Него, рекао си да су морали да је реновирају али ниси рекао ништа конкретно: које су то замерке и шта је то било толико лоше: инсталације, изолација, столарија, унутрашњи радови, кровна конструкција...(ебемлига, не разумем се у грађевинарство, само лупам) ....дакле, конкретно - ШТА?

Шта је то било толико пропало, а не би пропало да је кућа била зидана?
 
Slusajte, zivim u zidanoj kuci od rodjenja i dan danas je posedujemo. Verujte mi svake godine mora nesto da se renovira, a kamoli posle deset godina. (Nasa kuca je sazidana 1963. godine. Instalacije stare, i vodovod i struja, losa izolacija. Renovirali smo je do sada ne znam ni ja koliko puta, najmanje 10.) Bilo gde da zivite, zidana kuca, montazna kuca, stan, sve mora da se odrzava. Slazem se sa Hellen, isto ovo moglo je da mi se desi i da sam zidala kucu. Nema pravila.

A sto se tice, zidane ili montazne. Svako bira ono sto misli da je za njega najbolje. Neko je pristalica zidane kuce, neko montazne (ja sam montazne). Pa kome kako na volju.
 
Е, правниче, нашао си коме ћеш да држиш подуке о језику! z:mrgreen:
(Завири у Правопис! z;))

Него, рекао си да су морали да је реновирају али ниси рекао ништа конкретно: које су то замерке и шта је то било толико лоше: инсталације, изолација, столарија, унутрашњи радови, кровна конструкција...(ебемлига, не разумем се у грађевинарство, само лупам) ....дакле, конкретно - ШТА?

Шта је то било толико пропало, а не би пропало да је кућа била зидана?

Izvini,nisi pravila nikad kucu,ne razumes se uopste...pravi pa ces da vidis.:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Slusajte, zivim u zidanoj kuci od rodjenja i dan danas je posedujemo. Verujte mi svake godine mora nesto da se renovira, a kamoli posle deset godina. (Nasa kuca je sazidana 1963. godine. Instalacije stare, i vodovod i struja, losa izolacija. Renovirali smo je do sada ne znam ni ja koliko puta, najmanje 10.) Bilo gde da zivite, zidana kuca, montazna kuca, stan, sve mora da se odrzava. Slazem se sa Hellen, isto ovo moglo je da mi se desi i da sam zidala kucu. Nema pravila.

A sto se tice, zidane ili montazne. Svako bira ono sto misli da je za njega najbolje. Neko je pristalica zidane kuce, neko montazne (ja sam montazne). Pa kome kako na volju.


Potpuno si u pravu,sve je pitanje KVALITETA.
U Srbiji su montazne kuce uzasno loseg kvalitea,to je problem,na stranu bizmismeni koji varaju tokom izvodjenja radova i ne postuju rokove.
Sve sto uradis lose,lose ti posle bude.
Kod nasih montaznih kuca platis punu cenu,za vrhunski kvalitet a dobijes robu kao sa buvljaka.
Lepe na oko,lepi projekti,unutra mucak.z:)
 
Izvini,nisi pravila nikad kucu,ne razumes se uopste...pravi pa ces da vidis.:hahaha::hahaha::hahaha:

Тачно, али можда планирам да правим z;) , и зато и желим од тебе да чујем КОНКРЕТНО шта је то што није ваљало у кући твојих рођака....
Уопштени лични утисци ми нимало не помажу....
 
Potpuno si u pravu,sve je pitanje KVALITETA.
U Srbiji su montazne kuce uzasno loseg kvalitea,to je problem,na stranu bizmismeni koji varaju tokom izvodjenja radova i ne postuju rokove.
Sve sto uradis lose,lose ti posle bude.
Kod nasih montaznih kuca platis punu cenu,za vrhunski kvalitet a dobijes robu kao sa buvljaka.
Lepe na oko,lepi projekti,unutra mucak.z:)

А када плаћаш зидану кућу то не може да ти се деси?
 
U pravu si Mirko_212. Sve je pitanje kvaliteta. Nadam se da ce sa mojom da bude lepe na oko, lepi projekti, ali ne mucak unutra.z:) Ali to se sazna naravno tek kad pocnes da zivis u kuci. Kad budem pocela da zivim u njoj tek onda cu moci da prenesem utiske. Do tada mogu samo da se nadam brzom useljenju.
 
U pravu si Mirko_212. Sve je pitanje kvaliteta. Nadam se da ce sa mojom da bude lepe na oko, lepi projekti, ali ne mucak unutra.z:) Ali to se sazna naravno tek kad pocnes da zivis u kuci. Kad budem pocela da zivim u njoj tek onda cu moci da prenesem utiske. Do tada mogu samo da se nadam brzom useljenju.

Mene zanima:
1.Koliko si platila kucu,ugovorena cena po m2
2.Da li si ti postavila temelj,ili je i to bio posao izvodjaca.
 
Cena po m2 je bila 400e. U tu cenu je uracunata izrada temelja i uvodjenje parnog grejanja sa kotlom po izboru investitora.

Znam reci ces mi da sam mogla da ozidam kucu. Znam da sam mogla da ozidam kucu za tu cenu po m2. Ali zidanje kuce je u mnogim stvarima mnogo teze nego pravljenje montazne. Ja sam svaki dan bila na gradilistu i sa ovom montaznom, a zamisli sta bih morala da radim sa zidanom. Ali mi u startu nismo hteli da zidamo, vec smo hteli da pravimo montaznu kucu.

Sve ovo sto se desilo moglo je da se desi i da sam zidala. Mogla je da bude kvalitetna/nekvalitetna i zidana kuca. Shvatila sam tvoju poentu. Ne bih da ulazim u vecnu raspravu oko zidane i montazne kuce. Tih rasprava sam imala sa bratom milion puta. Brat mi na primer kaze: "Izem ti kucu kada lopov moze da uzme sekiru i da mi udje kroz zid da me opljacka". z:D Ne razumem sto bi kod mene u montaznu ulazio kroz zid, kada moze da udje kroz vrata ili prozor, isto kao i kod njega (zajedno zivimo u istoj zidanoj kuci, razliciti stanovi). Meni je lopov u zidanoj kuci usao na vrata ali moj rott ga je lepo docekao. Lopov je pretpostavljam skakao od srece kada ga je cuo kako rezi.:zskace: Ako bude probao u montaznu kroz vrata ili kroz zid, docekace ga americki staford. Pa nek izvoli.z:lol:
 
Ja je nameravam napraviti do prve prilike, ja da gledam i pratim koliko je ko ubacio cementa a koliko peska i kreča u svaku mešalicu betona nemam nameru a nemam ni vremena, ovako ću lepo nači sertifikovanu montažnu kuću, i rešiti stvar brzo, ekonomično i kvalitetno. 50 godina će izdržati, a dalje
kome bude trebalo, neka pravi novu.
 
Ja je nameravam napraviti do prve prilike, ja da gledam i pratim koliko je ko ubacio cementa a koliko peska i kreča u svaku mešalicu betona nemam nameru a nemam ni vremena, ovako ću lepo nači sertifikovanu montažnu kuću, i rešiti stvar brzo, ekonomično i kvalitetno. 50 godina će izdržati, a dalje
kome bude trebalo, neka pravi novu.
:zjelka3: tako je, znas, ta prica o "zaduzbinama" meni vise lici na pricu o "zaduzinama"
elem, ja se trenutno raspitujem i pravim kalkulacije vezane za standarde u tzv "svetu"
Npr za koliko se moze dostici taj standard koji apsolutno zadovoljava citav
civilizovani svet...
http://www.maplehomes.com/

http://images.google.com/imgres?img...cated+houses&ndsp=20&hl=sr&sa=N&start=20&um=1
 
Poslednja izmena:
Nema na cemu. Ako Vas bude interesovalo jos nesto, vrlo rado cu da Vam odgovorim. Zaboravila sam da Vam posaljem jos i ovaj crtez. Plan kuce. Meni je najlepsa. Jos samo fali :zgrudvanje::zimag: :snesko2::zjelka: i mi u kuci :zskace: ali bice i toga.
 

Prilozi

  • 04 2[1].jpg
    04 2[1].jpg
    42,6 KB · Pregleda: 165
Cena po m2 je bila 400e. U tu cenu je uracunata izrada temelja i uvodjenje parnog grejanja sa kotlom po izboru investitora.

Znam reci ces mi da sam mogla da ozidam kucu. Znam da sam mogla da ozidam kucu za tu cenu po m2. Ali zidanje kuce je u mnogim stvarima mnogo teze nego pravljenje montazne. Ja sam svaki dan bila na gradilistu i sa ovom montaznom, a zamisli sta bih morala da radim sa zidanom. Ali mi u startu nismo hteli da zidamo, vec smo hteli da pravimo montaznu kucu.

Sve ovo sto se desilo moglo je da se desi i da sam zidala. Mogla je da bude kvalitetna/nekvalitetna i zidana kuca. Shvatila sam tvoju poentu. Ne bih da ulazim u vecnu raspravu oko zidane i montazne kuce. Tih rasprava sam imala sa bratom milion puta. Brat mi na primer kaze: "Izem ti kucu kada lopov moze da uzme sekiru i da mi udje kroz zid da me opljacka". z:D Ne razumem sto bi kod mene u montaznu ulazio kroz zid, kada moze da udje kroz vrata ili prozor, isto kao i kod njega (zajedno zivimo u istoj zidanoj kuci, razliciti stanovi). Meni je lopov u zidanoj kuci usao na vrata ali moj rott ga je lepo docekao. Lopov je pretpostavljam skakao od srece kada ga je cuo kako rezi.:zskace: Ako bude probao u montaznu kroz vrata ili kroz zid, docekace ga americki staford. Pa nek izvoli.z:lol:

Platila si montaznu kucu,kljuc u ruke,sa uvedenim parnim grejanjem.Puna cena,400e po m2.Znaci,platila si prvoklasnu izgradnju.I onda i sada.Plan je lep,samo da se uradi kvalitetno,od kvalitetnih materijala,i na vreme.
I jos si se lomatala svaki dan po gradilistu,a platila kljuc u ruke.I posle 15 meseci,zivis i dalje kao podstanar.
I sta da pricamo dalje.
U Srbiji je pravilo da nema pravila.I jos se izvodjac javno oglasi pa preti kako mu narusavas ugled.To su barabe a ne poslovni ljudi.Treba da ga "reklamiras"po svim sredstvima informisanja,gde god mozes,takva firma bruka svoju profesiju,i kolege treba da ga napadnu.Ali,u zemlji Srbiji je sve moguce,pa i drveni sporet.:zskace:
 
Poslednja izmena:
Nema na cemu. Ako Vas bude interesovalo jos nesto, vrlo rado cu da Vam odgovorim. Zaboravila sam da Vam posaljem jos i ovaj crtez. Plan kuce. Meni je najlepsa. Jos samo fali :zgrudvanje::zimag: :snesko2::zjelka: i mi u kuci :zskace: ali bice i toga.
:zjelka: Nataly65, plan Vam je odlican, dopada mi se raspored. Jel to neki od standardnih planova, ili ste Vi pravili po svojoj zamisli ?
I interesuje me fasada, tj cime se radi na vasoj kuci?
 
koju god kucu da pravis, moras da budes prisutan sve vreme. Da li je to montazna ili zidana. Moras biti na gradilistu. Makar da ih obilazis svaki dan. Ali ja sam po ceo dan bila tamo. Nista ne moze da se prepusti slucaju. Mora se biti tamo.
živimo u 21om veku
zidanje kuće je posao za profesionalca
dakle čoveka koji je za to učio školu i od toga živi
naše je da odaberemo projekat i obezbedimo novce
mislim malo li je?
 
VD tako isto sam i ja mislila kao i ti, pa sam ugovorila kljuc u ruke. Iako zivimo u 21 veku, i slazem se da je to posao za profesionalce i za one koji su za to ucili skole, i treba da zive od toga, ali mora se veruj mi biti prisutan. Na moju veliku zalost tako je.
 
Nataly
nije greška do tebe već do tog tzv profesionalca
i ovako kad saberemo
plaćala si njega
ti si dolazila
i opet posle 15 meseci nije završeno...
i da ne bude zabune
ovo nema nikakve veze sa vrstom građevine i materijala od koga je izgrađena
 
evo slika moje kuce, slike su od letos, kao sto rekoh zivimo u njoj 4 godine i nista joj ne fali, jos uvek je kao nova




cokla nikako da dodje na red :)

kostala me je te 2005 godine 19000 EUR kljuc u ruke sa temeljom, sa svojih 70 m2

na jednoj slici mozete u pozadini videti jednu zidanunikadazavrsenu "kucu" zapocetu pre 15 godina

takodje na slikama mozete videti obe TA peci od 4 kWh koje cu bas sad da ukljucim na dvojku :) (stigla je jeftina struja, pomeren mi je uklopni sat)
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top