Ko bi se usled ovakve politicke situacije odselio odavde da moze?...
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 135

Tema: Ko bi se usled ovakve politicke situacije odselio odavde da moze?...

Iskusan M-1980 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

Podrazumevano Ko bi se usled ovakve politicke situacije odselio odavde da moze?...

i gde i zasto?
    Ja bih .U Grcku. Ona za mene pretstavlja u svakom smislu drzavu u kakvoj bih volela da zivim.

Domaćin *Ljudmila* (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2008.
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano Re: Ko bi se usled ovakve politicke situacije odselio odavde da moze?...

Ja ne bih nikako. Živela sam u Rusiji, Švajcarskoj i Kazahstanu, bilo mi je baš lepo ali sam shvatila da ne mogu da izdržim u inostranstvu, ipak sam preterano vezana za domovinu, pre svega za Beograd.

Iskusan M-1980 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

Podrazumevano Re: Ko bi se usled ovakve politicke situacije odselio odavde da moze?...

Verujem. Ali meni stvarno treba mir. Da se za promenu bavim nekim normalnim stvarima. Da mi ne zapoocinje svaki dan(posle gledanja vesti) sa zestokim nerviranjem. Da ne strahujem svake godine iznova da ce izbiti rat....i to... ne znam da li bih bila nesto mirnija znajuci da su mi svi i dalje ovde....verovatno ne.
    U stvari trebalo je da pitam " Gde biste voleli da ste se rodili?"

opšte dobro nije na forumu
    купујем половну жирафу до 50.000 пређених километара
    Poznat
    Učlanjen
    22.02.2008.
    АКО ЈЕ РЕГИСТРА МОДЕРАТОР,ДАДА ЈЕ ЗА ВИБРАТОР
    Reputaciona moć
    0

mesto rođenja ne možemo da biramo ali gde ćemo živimo to možemo.ovde su uvek bile migracije na istok na zapad tako da politička situacija samo povećava broj

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

Citat Original postavio M-1980 Pogledaj poruku
    i gde i zasto?
    Ja bih .U Grcku. Ona za mene pretstavlja u svakom smislu drzavu u kakvoj bih volela da zivim.
    Можда ћеш после 11.маја променити мишљење.

Iskusan M-1980 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio jedite_kod_Joa Pogledaj poruku
    Можда ћеш после 11.маја променити мишљење.
    Zasto to mislis? Da li znas nesto sto ja ne znam ili mi samo ulivas laznu nadu?:-)

Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Zasto to mislis? Da li znas nesto sto ja ne znam ili mi samo ulivas laznu nadu?:-)
    Па,постоји шанса да дође до промене државне политике.
    Ако нова власт коначно реши да се ухвати у коштац са корупцијом и поведе озбиљну политику која ће садржати план и стратегију како људима обезбедити посао(а,не како пљачкати и терати фирме у стечај),како подстицати наталитет и просперитет породице као основне градивне јединице друштва,како да млади који желе да створе породицу дођу до стамбеног решења,како водити социјалну заштиту у све 4 сфере(здравствено,пензионо ,инвалидско,незапосленост), итд.,онда постоји шанса да дође до општег напретка и смањења све већих и разарујућих разлика које се стварају у нашем друштву.Тако већина неће тежити да кидне првом прикиом.

Iskusan M-1980 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

E ako se to desi, onda ja stvarno nista ne znam. Meni sve to zvuci kao naucna fantastika kada pogledam na politicku scenu i ucinak iste.
    Daj boze da nisam u pravu....

opšte dobro nije na forumu
    купујем половну жирафу до 50.000 пређених километара
    Poznat
    Učlanjen
    22.02.2008.
    АКО ЈЕ РЕГИСТРА МОДЕРАТОР,ДАДА ЈЕ ЗА ВИБРАТОР
    Reputaciona moć
    0

ako bi i dss+ns sa radikalima formirali vladu Tadić je i dalje predsednik . nijedna odluka vlade ne može biti validna ako je predsednik ne odobri

Iskusan M-1980 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

kako god da okrenes - ne valja. tuga:-(

Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

E ako se to desi, onda ja stvarno nista ne znam. Meni sve to zvuci kao naucna fantastika kada pogledam na politicku scenu i ucinak iste.
    Daj boze da nisam u pravu....
    Треба радити на томе.
    Ми смо већ једном имали такву политику.Наравно,системски другачију(у социјализму),али то не значи да није могуће и у овом уређењу.Само га треба кориговати и поставити на хумане темеље који неће фаворизовати профит у односу на *људски живот.

ПС
    *кад сам то већ поменуо,само узмимо за пример здравство код нас које је уређено по евроатлантском моделу.Укратко,ако немаш пара,лечи се сам.Па,сви смо сведоци задњих година колико људи преко медија тражи новчану помоћ за себе и своју децу како би могли да се лече.Државу и друштво(ако ћемо искрено) боли уво за такво стање ствари.Држава све више ради на томе да утемељи такве принципе "плати,па се кл...лечи".
    Ја се сећам да некада није тако било.Моја кума је оперисана у Лондону осамдесет и неке и тако јој је спашен живот.Операција је била скупаАли,држава је имала инструменте којима је бринула о таквим потребама својих грађана,и наравно уредно плаћала.Није се морало мољакати по медијима да се некоме спашава живот.
    Ето,само мали пример ненормалног стања изазваног евроатлантском политиком.

Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Citat Original postavio opste dobro Pogledaj poruku
    ako bi i dss+ns sa radikalima formirali vladu Tadić je i dalje predsednik . nijedna odluka vlade ne može biti validna ako je predsednik ne odobri
    Није тако.
    Он може да не потпише одлуке Скупштине(законе нпр.),али се после другог гласања она безусловно прихвата.И ту Председник не може ништа.
    Међутим,ако би настојао да опструише на такав начин државу и интерсе људи,онда би само штетио себи и изазвао превремене изборе.

Ističe se nexxx011 (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Ja odoh u Australiju............Što dalje to bolje....................

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1311

U stvari trebalo je da pitam " Gde biste voleli da ste se rodili?"
    Pa kad me pravo pitas, voleo bih da sam se rodio kao ruski plemic negde pocetkom devetnaestog veka, sa imanjem od par hiljada vrsta, petnaest hiljada kmetova (dusa, tad se govorilo), mladi stabs-kapitan preobrazenskog puka, dalji rodjak cara bacuske i galantni stari kockar iz Baden-Badena. Pisao bih pesme, bio duboko i pomalo melanholicno zaljubljen u neciju tudju zenu, uzgajivao borzoje, konje i decu, siroko se krstio, shvatao da sam ipak bedni nesavrseni covek i shodno tome mnogo i gresio, putovao u Italiju da studiram slikarstvo, i umro mirno kao Tolstoj.

Ili, eventualno, kao engleski squire negde u drugoj polovini devetnaestog veka, prozivevsi ceo zivot u dugom zlatnom poslepodnevu Engleske, pohadjajuci Iton i Kembridz, sluzeci kao nizi guverner u Indiji, loveci lisice, povlacivsi se od zamornih stvari u moj dzentlemenski klub (zenama i nepozvanima ulaz strogo zabranjen, a cesto i razgovor strogo zabranjen) na karte i citanje, i blazeno umiruci na vrhuncu te civilizacije, pred sam prvi rat, kad sunce nije zalazilo na imperiju a Cecil Rhodes je rekao "mladi covece, rodjeni ste kao Englez, sto znaci da ste izvukli prvu nagradu na lutriji zivota".

Nikad ne bih izabrao da se rodim kao cemerni Srbin, Bugarin, crnac, ciganin i slicno. To je kazna i robija i krst.

Al' eto, sta ces.
    Poslednji put ažurirao/la Победоносцев : 02.04.2008. u 09:06

Primećen član svetlost_vostoka (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Победоносцев Pogledaj poruku
    Pa kad me pravo pitas, voleo bih da sam se rodio kao ruski plemic negde pocetkom devetnaestog veka, sa imanjem od par hiljada vrsta, petnaest hiljada kmetova (dusa, tad se govorilo), mladi porucnik preobrazenskog puka, dalji rodjak cara bacuske i galantni stari kockar iz Baden-Badena. Pisao bih pesme, bio duboko i pomalo melanholicno zaljubljen u neciju tudju zenu, uzgajivao borzoje, konje i decu, siroko se krstio, shvatao da sam ipak bedni nesavrseni covek i shodno tome mnogo i gresio, putovao u Italiju da studiram slikarstvo, i umro mirno kao Tolstoj.

Ili, eventualno, kao engleski squire negde u drugoj polovini devetnaestog veka, prozivevsi ceo zivot u dugom zlatnom poslepodnevu Engleske, pohadjajuci Iton i Kembridz, sluzeci kao nizi guverner u Indiji, loveci lisice, povlacivsi se od zamornih stvari u moj dzentlemenski klub (zenama i nepozvanima ulaz strogo zabranjen, a cesto i razgovor strogo zabranjen) na karte i citanje, i blazeno umiruci na vrhuncu te civilizacije, pred sam prvi rat, kad sunce nije zalazilo na imperiju a Cecil Rhodes je rekao "mladi covece, rodjeni ste kao Englez, sto znaci da ste izvukli prvu nagradu na lutriji zivota".

Nikad ne bih izabrao da se rodim kao cemerni Srbin, Bugarin, crnac, ciganin i slicno. To je kazna i robija i krst.

Al' eto, sta ces.
    5 poena za post

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Ja, verovatno, i "palim" za Kanadu.

Ne mogu više da čekam na bolji život. Ne mogu više da razvlačim kućni budžet do pucanja, opterećujući se glupostima kao što su da li će mi isključiti struju, koliko će mi metara drva trebati za narednu zimu itd.

Imam 37 godina i moram da uhvatim ovaj zadnji voz, dok sam još sposoban da nešto stvaram.

'96-te sam propustio priliku i odbio da odem, mada mi je sve bilo sređeno. Mislio sam kako će već pasti onaj skot S.M., pa ću moći i u mojoj zemlji normalno da živim. Kakav sam samo zayeb napravio.

Ne želim više da izgubim ni jedan sekund.
    Nemam vremena da čekam ni 2012. ni bilo koju drugu godinu.

Čim mi tetka iz Vegasa proda kuću i pošalje kintu, odoh ja u Kanadu.
    Mogao sam ja i kod tetke u USA, ali hvala. Jednu ludnicu neću da zamenim drugom. A, i nagledaću se dovoljno ujka Semove zemlje, jer me čeka posao kamiondžije u kanadskoj firmi koja razvozi robu po celoj severnoj Americi.

Aktivan član DRVOSEČA (avatar)
    Učlanjen
    16.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    51

Ja ne znam sta vas uopste vise drzi u ovoj zemlji. Idite odavde ako vam se ne svidja.

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio DRVOSEČA Pogledaj poruku
    Ja ne znam sta vas uopste vise drzi u ovoj zemlji. Idite odavde ako vam se ne svidja.
    Izvini, da te pitam... A, tebi se sviđa kako živiš? Jel' ti se sviđa i kako ćeš da živiš u budućnosti? Možda misliš da ćeš živeti kao Metuzalem, pa te ne uzrujava stanje oko tebe, jer ti ćeš dočekati bolja vremena?

I zadnje pitanje... Imaš li ti decu i, ako imaš, razmišljaš li o njihovoj budućnosti?

Iskusan
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Okupirana Srbija pod rezimom srpskog Sakasvilija - poglavnika Borisa Tadica-Francetica
    Reputaciona moć
    0

ja ne idem nikud odavde.

Iskusan
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Okupirana Srbija pod rezimom srpskog Sakasvilija - poglavnika Borisa Tadica-Francetica
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio DRVOSEČA Pogledaj poruku
    ovde je moj dom, ovde je moj zavicaj, ovde su svi moji prijatelji, rodjaci , ovde su grobovi mojih predaka, ovde je moja zemlja.

jeste tesko, ali nemam nameru da sve to ostavim iza sebe i zamenim za neku svetsku vukojebinu i townhouse sa mortgageom na 30 godina.

Domaćin
    Učlanjen
    10.03.2008.
    El sueno, la realidad, la luz, la oscuridad
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Donqihote Pogledaj poruku

I zadnje pitanje... Imaš li ti decu i, ako imaš, razmišljaš li o njihovoj budućnosti?
    Kakva crna buducnost u ovoj zemlji????? To ne postoji.

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

Citat Original postavio svetlost_vostoka Pogledaj poruku
    5 poena za post
    A krestjani. Ziveli u blatu i g...ima. Prodavana zemlja sa sve selima i ljudima. Pesnik, mladi oficir mirise cvece.

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

@opste dobro

Boja na traci zvezda na zastavi izgleda na ovom mom starom monitoru crna, a prava boja treba da je plava? Je li plava?

Reg nije na forumu
    је констернирана због прескордиције
    Buduća legenda Reg (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Citat Original postavio Donqihote Pogledaj poruku
    Ja, verovatno, i "palim" za Kanadu.

Ne mogu više da čekam na bolji život. Ne mogu više da razvlačim kućni budžet do pucanja, opterećujući se glupostima kao što su da li će mi isključiti struju, koliko će mi metara drva trebati za narednu zimu itd.

Imam 37 godina i moram da uhvatim ovaj zadnji voz, dok sam još sposoban da nešto stvaram.

'96-te sam propustio priliku i odbio da odem, mada mi je sve bilo sređeno. Mislio sam kako će već pasti onaj skot S.M., pa ću moći i u mojoj zemlji normalno da živim. Kakav sam samo zayeb napravio.

Ne želim više da izgubim ni jedan sekund.
    Nemam vremena da čekam ni 2012. ni bilo koju drugu godinu.

Čim mi tetka iz Vegasa proda kuću i pošalje kintu, odoh ja u Kanadu.
    Mogao sam ja i kod tetke u USA, ali hvala. Jednu ludnicu neću da zamenim drugom. A, i nagledaću se dovoljno ujka Semove zemlje, jer me čeka posao kamiondžije u kanadskoj firmi koja razvozi robu po celoj severnoj Americi.

Srećno.

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Citat Original postavio Победоносцев Pogledaj poruku
    Pa kad me pravo pitas, voleo bih da sam se rodio kao ruski plemic negde pocetkom devetnaestog veka, sa imanjem od par hiljada vrsta, petnaest hiljada kmetova (dusa, tad se govorilo), mladi stabs-kapitan preobrazenskog puka, dalji rodjak cara bacuske i galantni stari kockar iz Baden-Badena. Pisao bih pesme, bio duboko i pomalo melanholicno zaljubljen u neciju tudju zenu, uzgajivao borzoje, konje i decu, siroko se krstio, shvatao da sam ipak bedni nesavrseni covek i shodno tome mnogo i gresio, putovao u Italiju da studiram slikarstvo, i umro mirno kao Tolstoj.

Al' eto, sta ces.

...ti bi bio jedan od onih ruskih lezilebovica i korumpiranih gotovana, nesto kao Cicikov iz Gogoljevih "Mrtvih dusa",
    zbog kojih se i kasnije rodila ideja o narodnoj socijalnoj pravdi a kasnije i boljsevizam koji je ubogaljio Rusiju za narednih sto godina.

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 08.10.2008., 19:20
  2. Error usled download-ovanja torrent fajla
    Autor Dakyorlando u forumu Softver
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 30.07.2007., 19:30
  3. Odgovora: 208
    Poslednja poruka: 19.11.2005., 13:32
  4. PC usled rada jednostavno blokira