KVIZ ZNANJA

O R C H I D

Početnik
Poruka
6
covek i treba jednim delom da ostane dete,kad izgubi taj deo sebe,zivot vise nema smisla

Tema u kojoj možete da otkrijete ime pisca na osnovu knjige, odn. ime knjige na osnovu pisca i radnje
I citati se računaju, kao i odlomci iz knjiga ;)
MadonnaGirl
 
Ко је рекао: ''Нико не слуша толико глупости као слика у галерији''?

И: ''И спавање може бити облик критике, нарочито у позоришту''.
 
Imala sam slicnu ideju, da pisemo poznate citate iz knjiga, karakteristicne delove i sl. pa ko pogodi, ima pravo da zada sledecu pitalicu.
Al sta da radim, kad ne znam odgovor :sad:, a stvarno nije fora da se gugla, s tim se slazem.
 
...i veceras, kao i mnogo puta ranije, ne dam suzama da poteku, mada ih ova pesma tera iz ociju.. u stvari ne znam zasto se mozemo smejati i veseliti, a ne mozemo zaplakati kad nam se place. smeh retko kad sputavamo, a suze uvek kad se to moze.


:?: :confused:
 
Joj, neki englez... Mozda Sho? Nije. Seticu se.
Hajde da pokusamo da igramo ovu igru bez guglanja. Ko pogodi misao, sledeci daje nov zadatak


У праву си, ово друго јесте Шо.:wink:
Прва мисао је Пикасова.

Ај сад ви задајте нешто
 
Budite nepoverljivi prema sebi, svojim osecanjima i raspolozenjima. Budite nepoverljivi prema sebi pa necete imati potrebe da budete preterano nepoverljivi prema celom ostalom svetu. A time cete biti bolji, pravedniji, svima prijatniji, i sami sebi laksi. Cim osetite opstu zlovolju prema svetu i nepoverenje prema ljudima, vise nego što je to razumno opravdano i potrebno, odmah budite na oprezu, ali prema samom sebi, i obratite paznju na svoju unutrasnjost, jer to je najbolji znak da nesto u vama nije u redu.

Nadam se da nije tesko :) Ako vam nije poznato, pokusajte da prepoznate po stilu pisanja
 
Budite nepoverljivi prema sebi, svojim osecanjima i raspolozenjima. Budite nepoverljivi prema sebi pa necete imati potrebe da budete preterano nepoverljivi prema celom ostalom svetu. A time cete biti bolji, pravedniji, svima prijatniji, i sami sebi laksi. Cim osetite opstu zlovolju prema svetu i nepoverenje prema ljudima, vise nego što je to razumno opravdano i potrebno, odmah budite na oprezu, ali prema samom sebi, i obratite paznju na svoju unutrasnjost, jer to je najbolji znak da nesto u vama nije u redu.

Nadam se da nije tesko :) Ako vam nije poznato, pokusajte da prepoznate po stilu pisanja


Ne znam iz koje je knjige, ali po stilu 99 % Andric.
Cekam odgovor :neutral:
 
Znaci na mene je red :lol:.
Evo nesto lako za pocetak, da sto vise ljudi moze da se ukljuci.
Ova knjiga se cesto pominje i mnogi su je citali :wink:
Danas mi je mama umrla. A mozda i juce, ne znam. Dobio sam telegram iz doma : "Majka preminula. Pogreb sutra. Postovanje." Ovo nista ne znaci. Mozda je bilo juce."
 
Znaci na mene je red :lol:.
Evo nesto lako za pocetak, da sto vise ljudi moze da se ukljuci.
Ova knjiga se cesto pominje i mnogi su je citali :wink:
Danas mi je mama umrla. A mozda i juce, ne znam. Dobio sam telegram iz doma : "Majka preminula. Pogreb sutra. Postovanje." Ovo nista ne znaci. Mozda je bilo juce."

Stranac?:roll:
 
evo npr.ovo...:) :

IMG_2506-druga-1.jpg
 
Konachno nadjoh par rechenica priche koja mi se ranije svidjala :

"Smesta ustanite!" šapnuh mu tiho, ali zapovedno. "Setite se samo šta ste mi jutros obećali u crkvi, vi bedni, verolomni čoveče!"

On se zagleda u mene. Prebledeo je. Bio je sav potresen. U očima mu se najednom pojavi izraz kao u prebijenog psa, a usne mu zadrhtaše. Kao da se najednom setio svega onoga što je prošlo i kao da se sam zgrozio pred sobom.

"Da... da..." - promuca: "O, bože moj, bože moj... Da... već idem, oprostite..."

I ruka mu odmah zahvati sav novac, u prvi čas brzo, žestokim trzajem koji je sve skupljao, no postepeno posta ta kretnja tromija kao da je koči neka snaga njoj protivna. Pogled mu je bio iznova uperen u ruskog generala koji je upravo stavljao svoj ulog.

"Samo još časak..." on brzo baci pet zlatnika na isto polje. "Samo još ovu jednu igru...Kunem vam se, odmah ću doći... samo još tu jednu igru... samo..."
 
Ostaviću mu opravdanje sudbinom,mada ta sudbina ima i ime i prezime i mada u nju ulazi i njegov kukavičluk.Ostaviću mu i utjehu što me unaprijed upozorio da se čuvam,a ja ga nisam poslušala.Ali mu nedam!!!!Nedam mu grubu riječ.Toliko ipak nije zaslužio.
 
Hehe, mozda sam i preterao. Dvoumio sam se izmedju Kockara Dostojevskog i kockara iz ove priche. Mala pomoc(poshto pisac nije toliko poznat, mada pishe u knjizi da je to"suvremeni svetski klasik"; inache, prevod je na hrvatskom jeziku, ali sam ga prepisao na nama razumljiviji lol), pisac je sa nemachkog govornog podruchja, chini mi se, hehe. Ne znam koliko dugo da, ukoliko se ne nadje tachan odgovor, postavljach ne govori odgovor? Da ne bi tema zamrla, posle jednog dana postavljach bi trebao da kaze o kojem piscu je rech, i da ostavi da sledeci zadatak zada neko drugi. Shta misle ostali? Da utvrdimo neka pravila? Pravila. To ce malo teze ici hehe.
 

Back
Top