Zasto je Velji i Voji toliko stalo da auto-puta Horgos - Pozega

Sta mislite koji je razlog? Taj put se nalazi van Koridora 10 (nisam sigurna jesam tacno napisala), koji je preko potreban Srbiji. Ko je u toj aferi omastio brke? :(

ne znam dal si ti kad bila u centralnoj srbiji ali jedini put kroz centralnu srbiju je ibarska magistrala , i ona je prezagusena saobracajno pre svega teretnim kamionima i na vecinu dela puta se ne moze voziti brze od 40-60 na sat.

Ako krenes u preticanje odmah stavljas glavu u torbu jer iz suprotne kolone konstantno nailaze druga vozila i rizikujes da izgubis zivot.

Na toj ibarskoj magistrali zivote izgubi 4-5.000 Srba godisnje.

Izgradnjom autoputa bi se ta ibarska magistrala rasteretila, brze bi se stizalo od recimo cacka do horgosa nego sad za duplo , plus bi jedno 2-3.000 majki manje godisnje trosilo pare na crninu.

Jednom mom prijatelju se desila saobracajka kod Ljiga. On je profesionalni vozac autobusa i iznenada mu je iz sporednog puta izleteo neki jugic i posto nije mogao da stigne da ukoci pokusao je da ga izbegne preticanjem al iz suprotnog smera mu je naisao kamion i sudarili su se ceono. Vozac kamiona je poginuo, on je imao otvorene prelome obe noge, jos 10 putnika je bilo povredjeno a to sve zato sto centralna Srbija nema moderan magistralan auto put . Za stres koji je doziveo svim tim sto mu se desilo i gubitak posla za to da ne pricamo.


Jel ti to dovoljan razlog?

Da modernizujemo Srbiju , da se vozimo po normalnim putevima i da spasimo ljudske zivote?
 
ne znam dal si ti kad bila u centralnoj srbiji ali jedini put kroz centralnu srbiju je ibarska magistrala , i ona je prezagusena saobracajno pre svega teretnim kamionima i na vecinu dela puta se ne moze voziti brze od 40-60 na sat.

Ako krenes u preticanje odmah stavljas glavu u torbu jer iz suprotne kolone konstantno nailaze druga vozila i rizikujes da izgubis zivot.

Na toj ibarskoj magistrali zivote izgubi 4-5.000 Srba godisnje.

Izgradnjom autoputa bi se ta ibarska magistrala rasteretila, brze bi se stizalo od recimo cacka do horgosa nego sad za duplo , plus bi jedno 2-3.000 majki manje godisnje trosilo pare na crninu.

Jel ti to dovoljan razlog?



Da modernizujemo Srbiju , da se vozimo po normalnim putevima i da spasimo ljudske zivote?

Upravu si skroz. Autoput se mora izgraditi, ali pitanje je da li sada u sred izborne kampanje, da li bez garancija, da li je bolje sacekati novu vladu(a po svemu sudeci Velja ce opet biti u njoj). A izjave tipa, Tadic ce biti odgovoran za svaki zivot koj se izgubi, su preterane.
 
ne znam dal si ti kad bila u centralnoj srbiji ali jedini put kroz centralnu srbiju je ibarska magistrala , i ona je prezagusena saobracajno pre svega teretnim kamionima i na vecinu dela puta se ne moze voziti brze od 40-60 na sat.

Ako krenes u preticanje odmah stavljas glavu u torbu jer iz suprotne kolone konstantno nailaze druga vozila i rizikujes da izgubis zivot.

Na toj ibarskoj magistrali zivote izgubi 4-5.000 Srba godisnje.

Izgradnjom autoputa bi se ta ibarska magistrala rasteretila, brze bi se stizalo od recimo cacka do horgosa nego sad za duplo , plus bi jedno 2-3.000 majki manje godisnje trosilo pare na crninu.

Jel ti to dovoljan razlog?
Da modernizujemo Srbiju , da se vozimo po normalnim putevima i da spasimo ljudske zivote?

Jeste, to je dovoljan razlog. Ali isto tako postoji još mnogo puteva u Srbiji koji su u istom, ako ne i gorem stanju, pa šta ćemo s njima? Ti si zagovornik izgradnje ovog puta, meni su važnije nezavršene deonice autoputa do Novog Sada. Znaš li koliko tamo ljudi gine, takođe. Znači, sve je crno i sve je loše. Ali to ne znači da na nesreći običnog naroda neka politikantska bagra treba da skuplja poene da bi ostala na vlasti i debelo se okoristila materijalno.
 
Jeste, to je dovoljan razlog. Ali isto tako postoji još mnogo puteva u Srbiji koji su u istom, ako ne i gorem stanju, pa šta ćemo s njima? Ti si zagovornik izgradnje ovog puta, meni su važnije nezavršene deonice autoputa do Novog Sada. Znaš li koliko tamo ljudi gine, takođe. Znači, sve je crno i sve je loše. Ali to ne znači da na nesreći običnog naroda neka politikantska bagra treba da skuplja poene da bi ostala na vlasti i debelo se okoristila materijalno.


Gresis jer je ibarska magistrala najlosija tacka u Srbiji, a autoput u Vojvodini je bar 5 puta bolji... Zadnja recenica ti je skroz na mestu!
 
Jeste, to je dovoljan razlog. Ali isto tako postoji još mnogo puteva u Srbiji koji su u istom, ako ne i gorem stanju, pa šta ćemo s njima? Ti si zagovornik izgradnje ovog puta, meni su važnije nezavršene deonice autoputa do Novog Sada. Znaš li koliko tamo ljudi gine, takođe. Znači, sve je crno i sve je loše. Ali to ne znači da na nesreći običnog naroda neka politikantska bagra treba da skuplja poene da bi ostala na vlasti i debelo se okoristila materijalno.

mnogo vise ljudi i vozila prolazi ibarskom magistralom i te deonice oko novog sada ce biti zavrsene u sklopu ovog projekta.

ibarska magistrala je najzaguseniji put u srbiji i nema vaznijeg saobracajnog problema od ibarske na relaciji od preljine do beograda

ne znam dal se neko okoristio u vezi ovoga mozda jeste a mozda i nije al makar cemo imati auto put. dok od vas demokrata imamo samo to da se okoristite a mi gradjani ne dobijemo nista.

12 godina ste vi demokrate na vlasti u Beogradu (od 1996) pa za to vreme niste uspeli da napravite ni jedan most preko save. A koliko ste puta asfaltirali jedne iste ulice da maznete proviziju i procenat to tek da ne pricamo.
 
Upravu si skroz. Autoput se mora izgraditi, ali pitanje je da li sada u sred izborne kampanje, da li bez garancija, da li je bolje sacekati novu vladu(a po svemu sudeci Velja ce opet biti u njoj). A izjave tipa, Tadic ce biti odgovoran za svaki zivot koj se izgubi, su preterane.

autoput treba poceti sto pre da spasavamo ljudske zivote.

ako investitor ne ispostuje ugovorene obaveze ugovor se raskida i sve sto je do tada investitor ulozio prelazi u vlasnistvo drzave Srbije.

Vrednost celog projekta je nekih 1.2 milijarde eura i mi imamo pare da sami zavrsimo ovaj projekat i ja ne vidim zasto se uopste moralo ici na koncesiju.

Pa samo je MOBTEL prodat Telenoru za 1.5 milijarde . I gde su pare ? Sta je napravljeno parama od mobtela?

NISTA - POJELA MACA(DEMOKRATE)....
 
autoput treba poceti sto pre da spasavamo ljudske zivote.

ako investitor ne ispostuje ugovorene obaveze ugovor se raskida i sve sto je do tada investitor ulozio prelazi u vlasnistvo drzave Srbije.

Vrednost celog projekta je nekih 1.2 milijarde eura i mi imamo pare da sami zavrsimo ovaj projekat i ja ne vidim zasto se uopste moralo ici na koncesiju.

Pa samo je MOBTEL prodat Telenoru za 1.5 milijarde . I gde su pare ? Sta je napravljeno parama od mobtela?

NISTA - POJELA MACA(DEMOKRATE)....

Nije to tako jednostavno, da se projekat tek tako nastavlja i da se tolike pare daju iz nasih dzepova. Gde su pare ne znam verovatno po Svici, Austriji, ostrvima ali kazem da taj put moze da saceka do 11. maja, a ne da sada svaki dan slusamo bagru kako ***** ko je u pravu.
 
pa sta se petljas onda u nesto sa cim veze blage nemas.

zamisli u 21 veku u Srbiji ti vozis 40-60 2-3 sata guseci se u dimu i nafti iza nekog zadimljenog kamiona?

Jel to tebi normalno?

Da vozis 40-60 na magistrali???

Pa u Nemackoj su jos za vreme Hitlera napravili autoputeve od betona na kojima se vozilo i do 160 a mi u 21 veku smo osudjeni zbog demokrata da vozimo 40-60?!?!?! Jel to ta Evropa ?
 
Nije to tako jednostavno, da se projekat tek tako nastavlja i da se tolike pare daju iz nasih dzepova. Gde su pare ne znam verovatno po Svici, Austriji, ostrvima ali kazem da taj put moze da saceka do 11. maja, a ne da sada svaki dan slusamo bagru kako ***** ko je u pravu.

treba poceti sto pre jer svaki dan kasnjenja znaci jedan izgubljen zivot vise.
 
Stalo im je zato sto ce Velja na tom putu da presrece Turke i trgovce i otima im tovare blaga.

Eto ti objasnjenje po tvojoj meri, pa sad vise ne moras da se mislis.

Bice da su Velju dobro podmazali vazelinom. Eto odgovora po tvojoj meri, pa ne moras vise da zamaras glavu razmisljanjem, izgleda da ti doticna sluzi kao antena za prijem signala RTS-a i srodnih televizija. :roll:
 
Putevi po Vojvodini su katastrofalni, a Vojvodina je kao najrazvijeniji region.
Naravno da sam putovala ibarskom magistralom, pa idem svake godine na Zlatibor i u CG.
Priznajem da nemam pojma gde je Pozega.

Bolji su putevi u Vojvodini nego u Sumadiji sigurno... Ne postavlja se pitanje prioriteta, posto ovaj autoput jeste prioritet, nego da li je normalno da se sada uz ovoliku prasinu pravi. Kad je cekao 8 godina moze jos mesec dana!
 

Back
Top