THE SECRET

WEISHAUPT

Iskusan
Banovan
Poruka
6.825
Jeste li gledali ovaj sjajni dokumentarac od sat i 40 minuta?

http://www.thesecret.tv/home.html

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Secret_(2006_film)

Ja moram priznati da sam se stvarno malo zapitao o tom mišljenju i "privlačenju" određenih događaja.

Za one koji nisu gledali a mrzi ih da čitaju...

U pomenutom dokumentarcu radi se o 10-15 ljudi koji pričaju pred kamerama o velikoj Tajni templara i starih Rimljana. Tajna se svodi na razmišljanje i na UM, da um-om i razmišljanjem mi određujemo da li će nešto da se desi dobro ili loše. Mi smo ti koji daju povratnu informaciju univerzumu da izvrši neka naša očekivanja, želje i ostalo. Mnogi su pitali, eto ja sam milion puta hteo 100.000 dolara a nisam dobio. Na šta su mu odgovorili da um i misao mora da mu se izjednači sa univerzumom i da nešto što iskreno želi i ima ogromnu veliku predstavu o tome da će to i dobiti.

Možda ovako malo laički i tipično američki zvuči, ali verujte mi skinite i pogledajte ovo, i ja sam tako mislio na početku, ali kasnije kada malo mućnete glavom, možda i ima neke logike. Uz to daju sjajno opisane primere kako to "funkcioniše".

Jasno je i vidljivo nastojanje 2-3% obrazovanih i bogatih da u neznanju drže preostalih 97% populacije u poslednjih nekoliko hiljada godina.

Preporuka.
 
U pomenutom dokumentarcu radi se o 10-15 ljudi koji pričaju pred kamerama o velikoj Tajni templara i starih Rimljana. Tajna se svodi na razmišljanje i na UM, da um-om i razmišljanjem mi određujemo da li će nešto da se desi dobro ili loše. Mi smo ti koji daju povratnu informaciju univerzumu da izvrši neka naša očekivanja, želje i ostalo. Mnogi su pitali, eto ja sam milion puta hteo 100.000 dolara a nisam dobio. Na šta su mu odgovorili da um i misao mora da mu se izjednači sa univerzumom i da nešto što iskreno želi i ima ogromnu veliku predstavu o tome da će to i dobiti.

Možda ovako malo laički i tipično američki zvuči, ali verujte mi skinite i pogledajte ovo, i ja sam tako mislio na početku, ali kasnije kada malo mućnete glavom, možda i ima neke logike. Uz to daju sjajno opisane primere kako to "funkcioniše".

Preporuka.

Ко да гледа то два сата... ево баш си лепо објаснио...

Дакле хоћеш 100.000 долара и то је све... ни прстом не мораш да макнеш...
Довољно је да се твоја жеља поклопи са универзумом и новци сами куцну на врата?

Интересантно...:roll:

И сада када су ти објаснили како то функционише, има ли наде?
 
Ja kad cujem "sekret" odma pomislim na nesto drugo :-))

Ja mislim da je svet prepun novih teorija, zavera o teorijama i teorijama o zaverama jer to je stivo koje nije lako dokazati kao fantaziju a lako je ubediti ljude koji da fantaziraju jer mnogi su skloni verovanju u nekakve svetske zavere.
"Mika i Zika rekli da je Pera isao kod Djoke a ***** cuva kljuceve od masonske grobnice" i sto je fantasticnija prica, to je uverljivija kod vecine ljudi. Gde ima i dima ima i vatre ali nije svaka vatra buktinja. Sta vise, retko koja vatra je vise od tinjanja.
 
Jeste li gledali ovaj sjajni dokumentarac od sat i 40 minuta?

http://www.thesecret.tv/home.html

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Secret_(2006_film)

Ja moram priznati da sam se stvarno malo zapitao o tom mišljenju i "privlačenju" određenih događaja.

Za one koji nisu gledali a mrzi ih da čitaju...

U pomenutom dokumentarcu radi se o 10-15 ljudi koji pričaju pred kamerama o velikoj Tajni templara i starih Rimljana. Tajna se svodi na razmišljanje i na UM, da um-om i razmišljanjem mi određujemo da li će nešto da se desi dobro ili loše. Mi smo ti koji daju povratnu informaciju univerzumu da izvrši neka naša očekivanja, želje i ostalo. Mnogi su pitali, eto ja sam milion puta hteo 100.000 dolara a nisam dobio. Na šta su mu odgovorili da um i misao mora da mu se izjednači sa univerzumom i da nešto što iskreno želi i ima ogromnu veliku predstavu o tome da će to i dobiti.

Možda ovako malo laički i tipično američki zvuči, ali verujte mi skinite i pogledajte ovo, i ja sam tako mislio na početku, ali kasnije kada malo mućnete glavom, možda i ima neke logike. Uz to daju sjajno opisane primere kako to "funkcioniše".

Jasno je i vidljivo nastojanje 2-3% obrazovanih i bogatih da u neznanju drže preostalih 97% populacije u poslednjih nekoliko hiljada godina.

Preporuka.


Hvala za dokumentarac. Nisam znao za ovaj film. Pogledacu i ako sam ja jos davno sebi u praksi dokazao tu ,,teoriju". Um moze SVE. I svi mogu, sve, ali bukvalno sve. Lako je proverljivo ako vam je svest na visokom nivou. Nazalost, ljudi od svojih nametnutih ustaljenih obrazaca sami sebi ne dozvoljavaju da iskazu svoj pun potencijal.
 
baš sam se razočarala kad sam videla da mor da se plati da se gleda...ne zato što je skupo, već šro nemam načina da ga elekronski platim...ima li neko link ka besplatnoj verziji?
 
Jeste li gledali ovaj sjajni dokumentarac od sat i 40 minuta?

http://www.thesecret.tv/home.html

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Secret_(2006_film)

Ja moram priznati da sam se stvarno malo zapitao o tom mišljenju i "privlačenju" određenih događaja.

Za one koji nisu gledali a mrzi ih da čitaju...

U pomenutom dokumentarcu radi se o 10-15 ljudi koji pričaju pred kamerama o velikoj Tajni templara i starih Rimljana. Tajna se svodi na razmišljanje i na UM, da um-om i razmišljanjem mi određujemo da li će nešto da se desi dobro ili loše. Mi smo ti koji daju povratnu informaciju univerzumu da izvrši neka naša očekivanja, želje i ostalo. Mnogi su pitali, eto ja sam milion puta hteo 100.000 dolara a nisam dobio. Na šta su mu odgovorili da um i misao mora da mu se izjednači sa univerzumom i da nešto što iskreno želi i ima ogromnu veliku predstavu o tome da će to i dobiti.

Možda ovako malo laički i tipično američki zvuči, ali verujte mi skinite i pogledajte ovo, i ja sam tako mislio na početku, ali kasnije kada malo mućnete glavom, možda i ima neke logike. Uz to daju sjajno opisane primere kako to "funkcioniše".

Jasno je i vidljivo nastojanje 2-3% obrazovanih i bogatih da u neznanju drže preostalih 97% populacije u poslednjih nekoliko hiljada godina.

Preporuka.


i sto sad radi li to, jesi probao ***. mislim... sta li ti zelis pa se lepis za takve filmove, mora da je nesto nemoguce:mrgreen:
 
Зашто је ова тема култна а Барби лутке нису? :evil:

Барбике су глупе јер су се њима играле девојчице? :evil:

Зип упаљачи су култни јер се на њих ложе дечаци? :evil:
 
Zanimljiv je taj fenomen "kad ne znam tačno šta bih poželeo (recimo od sila univerzuma) a ja naručim par miliona evra, pa ću posle da vidim šta ću". Istina je ta da prosečan čovek ne može da se fokusira ni da svaki dan vezuje pertle na isti način a da ne govorimo o željama za nekakvim milionima. Većina misli da sigurno zna šta bi uradili sa tim famoznim milionima. Većina misli da bi im se životi drastično promenili nabolje. E pa prosto rečeno to je najobičnija glupost i zabluda. Poruka ovog (dokumentarnog?) filma nije ništa novo i revolucionarno. Poruka (ili tačnije pouka) je stara koliko i svet u kome živimo i otprilike glasi: Da bi dobio milione prvo moraš postati milioner. Ako čekaš da prvo dobiješ milione i tako postaneš milioner, bogami ćeš se poprilično načekati. Pa čak iako ti proradi srećna zvezda, pa te pukne koji milion (nečega), to te neće automatski učiniti milionerom, već samo plenom za vukove, hijene i ostale predatorske zveri koje će te juriti sve dok te ne sustignu i očerupaju kao pile. Zato pazi šta želiš, jer želja ti se možda i ispuni.
 
Па када не постоји универзална валута...:roll:

Како ће универзум да разуме шта ти хоћеш...:(

ko ti je kriv sto nisi dovoljno pametna da naucis univerzum sto je euro :p

ontopic: jedna strana iz parapsihologije, malo laicke psihologije, nekoliko godina treceg oka, srceparajuca svjedocanstva, malo mistike, zatucana populacija i Oprah kao shlag na torti...
:roll:
 
Gledala sam film pre 10-ak meseci i tada sam se odusevila ali...po mom misljenju to je mac sa dve ostrice, cak i da prihvatim ideju da tako nesto postoji. Prvo, mislim da je film proizvod neke globalne sekte ili slicne organizacije ali ajde da to ostavimo po strani. Najbolji drug je posao logikom stvari da ce sopstvenim mislima privuci zeljene dogadjaje i poslednjih 6 meseci svakog dana pomislio kako bi bilo dobro da ima 2000 evra u dzepu. pre 20 dana mu je umrla majka i sticajem nesrecnih okolnosti, imao je tih 2000evra koje po nekim srpskim obicajima ljudi u vidu priloga daju porodici. tako da me to malo nateralo da se zamislim oko te americke bajke u vezi sa mislima. pozdrav
 
gledala,mislim ta ideja o moci privlacenja postoji otkad sebe,samo su je prepakovali na nacin koji mi se nimalo ne svidja.
Sve se svodi na to da mozemo da imamo sve sto pozelimo,ako dovoljno jaaako zelimo,i stalno miiislimo na to...ma daj.
Mislim da se jedino iz tog dokumentarca sto iole ima smisla moze iskazati sa-Kakve su ti misli,takav ti je zivot,sto smo vec odavno znali.Nista novo.
 

Back
Top