ZIma je bila duga i OSTRA.Stize prolece i donosi lepa obecanja..

crni djordje

Primećen član
Poruka
846
Moram da pricam malo o ljubavi koja obicno ugnjavi,pa ko je zainteresovan neka baci pogled.
Ovako,bio jednom jedan mladic i voleo je jedan i po put u zivotu dve razlicite devojke sa istim imenom{prva je bila celaljubav,a druga pola ljubavi}.Voleo iskreno i jednu i drugu u razmaku od 7 godina.Pazite,VOLEO a ne bio ZALJUBLJEN, izmedju njih dve puno vezica u kojima je bio na raspolaganju svakoj kojoj bi se svideo{iako se one njemu bas i nisu nesto svidjale,ali je svakoj dao malo zvezdane prasine nadajuci se da ce uspeti da polete sa njim.Otisao je toliko daleko da je ozenio babarogu{oprosti moja bivsa zeno i bez uvrede}i ono malo zvezdane prasine koje mu je ostalo iskoristio da napravi od nje vilu.I sa njom je uspeo da napravi dva mala andjela koji su se rodili puni zvezdane prasine.
Nastali problemi,babaroga se vratila na staro,a njemu bez zvezdane prasine nije bilo vise zivota sa njom.Potrosen,skoro lud,zarekao se da mu nijedna vise nece prici na dva metra.
Mladic je bio letac,ali je ostalo zrno praha koje je on ljubomorno cuvao za sebe cisto da levitira ponekad u snovima pola metra od zemlje i pola metra od neba..Na javi nije vise mogao da leti.
A onda je dosla ona,imenjakinja,u ocima joj je video gde da nadje zvezdanu prasinu da se napuni,to tajno mesto duboko u njemu,u lavirintu slomljenog srca koje je puklo na pola 7 godina ranije.I sve joj je to dao.I leteli su i on je video prizore koje nijedno ljudsko oko nije videlo.Namerno pominjem nju ,jer su mu secanja na nju i dalje jaka.
I posto u ovoj dolini suza postoji uvek kod dobrih stvari pretezno ono ALI,pala je ona kada mu je potrosila zvezdanu prasinu.A i on.Jer oci nisu bile ogledalo duse,vec dva obojena stakla u plavoZvezdani prah je jako otrovan kada se nadje kroz stakla obojena u plavo{sociva}.Pao je i on.Od lazi se probudio i demon,Balrog,jer kada su pali kopali su suvise duboko,i daj Boze da je ona ostala na zemlji,i svu srecu joj zeli,koliko je on bio nesrecan u tim mesecima i godinama,toliko da je ona srecna i u ovoj dolini suza,a i kada je napusti.
Mladic je nastavio da levitira,ostao sam,lud on,lude i jos cetri veze u koje je uleteo.Ali ono zrno je bilo u njemu jos uvek,samo ga od bola nije mogao naci.
I kao Gandalf sivi borio se sa Balrogom..I pobedio ga je,zato sto je jedne zvezdane noci pored reke pronasao zvezdani prah koji je najzad stigao sa njegove zvezde.I umesto crnog ppostao je beo,dozivevsi katarzu,prociscenje pobedivsi demona u sebi.

Zima je bila duga i ostra.Prolece nosi lepa obecanja...I obecava mu da prema njemu ide nepoznata devojka iskrenih ociju s kojom ce leteti i pokazati joj stvari prelepe stvari,koje mi smrtnici obicno sanjamo.
A retko ih se kad setimo...

Pozdrav prijatelji,zovite me BELI DJORDJE
 
Đorđije, drago mi je što si se setio svojih krila. :) 'Ajd, sad, zamahni još malo, još malkice, jače, pa sve jače, pa sa monohromatske skale, pređi na tri-color. :-P Bar. Skloni to sivilo sa svojih očiju do kraja. Izbaci tugu iz misli do kraja. Može da se levitira i u društvu, ali je lepše kad oboje dosipaju čarobni prah. Biće i toga, zar ne, samo ne prestaj da letiš. :D. I da veruješ.
Posle proleća dolazi i leto. :)
sol.sm.logo.gif
 
Eto,rekla si MOŽDA:-) i to vec dovoljno govori,znači da postoji negde nada da ces opet poleteti a cim je tu nada znači da je i volja samo pridremala- dok ne naidje neka dovoljno snažna prilika da tu volju probudi. Eh... Na kakvom sam ja dnu bila,i koju kolicinu tuge sam nosila...vreme je ucinilo svoje. Moju volju je probudila-ne prilika,vec sam život..nismo ni svesni koliko je vredan dok ne shvatimo kakva je strahota trošiti ga na tugu. Glava treba uvek da bude gore,jedino tako nas sunce može ogrejati i vratiti boju u obraze.
 
Usamljenko, baš hoćeš da ostaviš sliku i priliku mrguda! :lol:
Da se izvinem prvo, što sam ti pogrešno čitala ime - nisi Insolutis, već Insolitus. :p Sorry!
Godina ima četiri doba na pojedinim meridijanima, ali svuda posle kiše dolazi sunce. I obrnuto. Pitanje je samo da li, i koliko, mi možemo da uživamo u promeni. Mnogima i sunce dosadi. ;) I pitanje je, da li, i koliko, uživamo u onome što imamo. Ako je vredno užitka, naravno.
Jer, posle zime, UVEK stiže proleće. Čak i na Aljasci. Oseti se razlika.
 
Mrgud je mrgud,nego šta.:-)
@Insolitus
Ne moram te poznavati da bih neke stvari prepoznala,zar ne? Tvoji postovi dovoljno govore.. Nemoj biti toliki pesimista. I nema potrebe da taj svoj pesimizam prenosiš na one koji pokušavaju iz njega da se izvuku. To je kao da guraš čoveka u živo blato umesto da mu pružiš ruku. Ništa loše ne mislim zaista,iz tebe isijava mnogo kvalitetnih osobina,nemoj to da izgubiš,čuvaj ih. :-)
 
Usamljenko, baš hoćeš da ostaviš sliku i priliku mrguda! :lol:
Da se izvinem prvo, što sam ti pogrešno čitala ime - nisi Insolutis, već Insolitus. :p Sorry!
Godina ima četiri doba na pojedinim meridijanima, ali svuda posle kiše dolazi sunce. I obrnuto. Pitanje je samo da li, i koliko, mi možemo da uživamo u promeni. Mnogima i sunce dosadi. ;) I pitanje je, da li, i koliko, uživamo u onome što imamo. Ako je vredno užitka, naravno.
Jer, posle zime, UVEK stiže proleće. Čak i na Aljasci. Oseti se razlika.

zaista se ne trudim da ostavim tu sliku ali ako ste vec to pomislile onda ok..neka bude tako
 
Mrgud je mrgud,nego šta.:-)
@Insolitus
Ne moram te poznavati da bih neke stvari prepoznala,zar ne? Tvoji postovi dovoljno govore.. Nemoj biti toliki pesimista. I nema potrebe da taj svoj pesimizam prenosiš na one koji pokušavaju iz njega da se izvuku. To je kao da guraš čoveka u živo blato umesto da mu pružiš ruku. Ništa loše ne mislim zaista,iz tebe isijava mnogo kvalitetnih osobina,nemoj to da izgubiš,čuvaj ih. :-)

guram coveka u zivo blato ? prenosim svoj pesimizam na one koji zele iz istog da se izvuku ??? OK.neka bude tako....

Znaci moj savet (naravno navodjen savetima optimista ovde) je :

Sve je bajno i sjajno,ptice pevaju,svi vas vole i kad Vas boli upamtite da mora da boli i bolece jos jace! Ali uprkos svemu ostanite vedri i veseli i zivite u gomili iluzija da ce Vas neko nekad razumeti i ginuti za Vas kao sto ste vi ginuli u vasoj ljubavi....ipak to mora tako.
 
...................ma negura mene niko u blato, ja sam se samo vinula do zvezda i onda su mi rekli da ja jesam zvezda i da im moj sjaj treba, kad više nisam trebala bacili su me u pepeo i tu ću i ostati, previše sam se prepustila snovima i verovala, što više letiš to dublje padneš, sve u životu prolazi pa i bol i mene će proći jednom (makar za 10 godina ako ne pre) ali više nikada neću poželeti ni da letim niti da budem nečija zvezda, samoća jeste i biće moj saputnik, jer kad si sam niko nemože da te ostavi.....................
 
...................ma negura mene niko u blato, ja sam se samo vinula do zvezda i onda su mi rekli da ja jesam zvezda i da im moj sjaj treba, kad više nisam trebala bacili su me u pepeo i tu ću i ostati, previše sam se prepustila snovima i verovala, što više letiš to dublje padneš, sve u životu prolazi pa i bol i mene će proći jednom (makar za 10 godina ako ne pre) ali više nikada neću poželeti ni da letim niti da budem nečija zvezda, samoća jeste i biće moj saputnik, jer kad si sam niko nemože da te ostavi.....................

Ima Boga....nije sve bilo uzalud.....veruj mi....
 
...................ma negura mene niko u blato, ja sam se samo vinula do zvezda i onda su mi rekli da ja jesam zvezda i da im moj sjaj treba, kad više nisam trebala bacili su me u pepeo i tu ću i ostati, previše sam se prepustila snovima i verovala, što više letiš to dublje padneš, sve u životu prolazi pa i bol i mene će proći jednom (makar za 10 godina ako ne pre) ali više nikada neću poželeti ni da letim niti da budem nečija zvezda, samoća jeste i biće moj saputnik, jer kad si sam niko nemože da te ostavi.....................

i sam sebi ispunis prolece i obecanja:)
 

Back
Top