Saradnja Srba i Albanaca na KIM-u!?

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
:arrow::arrow: Uhapšeni zbog šverca nafte

1. april 2008. | 11:09 | Izvor: FoNet
Zubin Potok -- Besim Hoti izjavio da su u ponedeljak oko 22 časa kod sela Zupče uhapšena četvorica Srba zbog šverca nafte iz centralne Srbije.

Portparol Kosovske policijske sluzbe Besim Hoti je rekao da su se uhapšeni nalazili u dva mini-busa čiji su vlasnici Albanci iz Kosovske Mitrovice. "Oni su pokušali da pobegnu kada ih je patrola KPS zaustavila radi provere. Policajci su ispalili nekoliko metaka upozorenja u vazduh, ali su pozvali i Kfor u pomoć, koji ih je uhapsio", izjavio je Hoti.

Prema nezvaničnim informacijama, uhapšeni su pokušali da prošvercuju oko šest tona nafte za jednu firmu iz Zubinog Potoka.

Navodno se preko te firme odvija šverc nafte iz centralne Srbije na Kosovo, preko teritorije opštine Zubin Potok.

Prema policijskim izvorima, od 1. marta je na taj način prošvercovano oko 1.000 tona nafte.

Tvrdi se da je Zubin Potok samo prolazna tačka, jer se nafta dalje prodaje po čitavom Kosovu. Prema izvorima iz KPS, sumnja se da su dve grupe švercera u petak kod sela Zupče pucale jedna na drugu.

Komandir policijske stanice u Zubinom Potoku Draža Božović tada je rekao da su nepoznati napadači iz pravca albanskog sela Košutovo pucali u jedan čas posle ponoći na kontrolni punkt KPS u selu Zupče.



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=04&dd=01&nav_category=640&nav_id=291854
 
Nije to nista novo poznato je da su sve najvece patriote i idoli ratni idoli balkanske stoke sa svih strana svo vreme rata tj. ratova ukljucujuci i poslednji kosovski jako plodno i bericetno saradjivali i trgovali dok su maloumnici trunuli u rovovima i ginuli ko pilici preko linija fronta su svo vreme sukoba isli sleperi sa naftom ,oruzjem,gudrom,duvanom ,cigarama i drugom akciznom robom .Tako nema ama bas nijednog "nacionalnog heroja " bilo kog naroda , cije slike vise po smrdljivim provincijalnim prcvarnicama ili na majcama bezubih bilmeza od "Vardara pa do Triglava ", da nije iz rata izasao bar sa dve tri kuce od par stotina kvadrata ,nekoliko slepera i koja benzinska pumpa ,motel ili free shop .
 
Ja znam jednog Srbina sa kojim sam sluzio vojsku iz Bujanovca koji radi za Albance na Kosovu sve sto treba. Najbolji drugovi. Sa njima se druzi izlazi i ima njihovu protekciju, a radio je na svercu oruzja droge ljudi. Neko bi rekao i nenormalne stvari, ali zaradjuju ljudi kako mogu. Lako je nama da kenj1amo njima dole kada zivimo ususkani u svoje domove u centru Srbije i ne moramo da razmisljamo o nekim stvarima, sto ih naravno ne opravdava. Oni dozivljaaju politiku odavde na svojoj kozi, za razliku od nas koji imamo taj luksuz da caskamo o tome preko interneta.
 
To su sitne jajare koje su sada vec polako istopile svoje ratne zarade od otetih ves masina i multipraktika pa sada sede po raspalim kafancugama ili kladionicama gde prckaju poslednje ostatke ratnog plena i omamljeni od jeftinog vinjaka , manastirke i morave bez filtera setno pricaju zaludelim gostima Rambo price iz predhodih ratova ne bi li izmamili jos jednu turu .To su beznacajni ljudi ti firizider ratnici , nacionalni heroji poput Rasha,Gotovine, Cekua,Ratka ,Arkana ,Zagoreca,Dudakovica i i ostalih se nisu zamajavali sa tako sitnim stvarima poput mikro-talasnih rerni.
 
Ja znam jednog Srbina sa kojim sam sluzio vojsku iz Bujanovca koji radi za Albance na Kosovu sve sto treba. Najbolji drugovi. Sa njima se druzi izlazi i ima njihovu protekciju, a radio je na svercu oruzja droge ljudi. Neko bi rekao i nenormalne stvari, ali zaradjuju ljudi kako mogu. Lako je nama da kenj1amo njima dole kada zivimo ususkani u svoje domove u centru Srbije i ne moramo da razmisljamo o nekim stvarima, sto ih naravno ne opravdava. Oni dozivljaaju politiku odavde na svojoj kozi, za razliku od nas koji imamo taj luksuz da caskamo o tome preko interneta.

Taj tvoj baja je neki smrdljivi kriminalac i mesto mu je na robiji.
 
Ja znam jednog Srbina sa kojim sam sluzio vojsku iz Bujanovca koji radi za Albance na Kosovu sve sto treba. Najbolji drugovi. Sa njima se druzi izlazi i ima njihovu protekciju, a radio je na svercu oruzja droge ljudi. Neko bi rekao i nenormalne stvari, ali zaradjuju ljudi kako mogu. Lako je nama da kenj1amo njima dole kada zivimo ususkani u svoje domove u centru Srbije i ne moramo da razmisljamo o nekim stvarima, sto ih naravno ne opravdava. Oni dozivljaaju politiku odavde na svojoj kozi, za razliku od nas koji imamo taj luksuz da caskamo o tome preko interneta.

Švercuje drogu, oružje i ljude i neko bi trebalo to da mu pravda zato što je Srbin, a živi na Kosovu? Svašta. To već nema veze s nacijom. Taj bi takve stvari radio i u Srbiji.
 
Narodni heroji Ramiz Sadiku zajedno sa Borom Vukmirovicem streljani su
20. aprila 1943. godine u selu Landovici, kod Prizrena.
Za Narodne heroje proglaseni 6. marta 1945. godine.

------------------------------------------------------------------------------------------
Slava im ! 8)
 
Taj tvoj baja je neki smrdljivi kriminalac i mesto mu je na robiji.
Slazem se. Nisam ja njega pravdao i imam isto misljenje. Cesto smo ga mi prozivali oko toga (mada vise zbog saradnje sa albancima i akcentom koji je tamo nabacio nego konkretne radnje).
Švercuje drogu, oružje i ljude i neko bi trebalo to da mu pravda zato što je Srbin, a živi na Kosovu? Svašta. To već nema veze s nacijom. Taj bi takve stvari radio i u Srbiji.
Kao prvo registra nauci geografiju. Bujanovac je u Srbiji (za sada) i ima izmesano albansko srpsko stanovnistvo cirka pola - pola). Drugi deo odgovora je gore.
Ono sto sam mislio sa onih zadnjih par redova je cisto da pokazem zasto se odlucuju na takve stvari, nikako da ih opravdam.
 
Kao prvo registra nauci geografiju. Bujanovac je u Srbiji (za sada) i ima izmesano albansko srpsko stanovnistvo cirka pola - pola). Drugi deo odgovora je gore.
Ono sto sam mislio sa onih zadnjih par redova je cisto da pokazem zasto se odlucuju na takve stvari, nikako da ih opravdam.

Da, izvinjavam se, površno sam pročitala pa sam shvatila da ste služili vojsku zajedno u Bujanovcu, a da je on s Kosova. Sorry. Ali i dalje stojim iza onoga što sam rekla vezano za njegovo "zanimanje".
 
Interesantan je šiptarski komentar ispod.
Po njemu smo mi krivi što su nam oni porušili hramove.

Navodno su oni bili na Kosovu katolici čije su crkve Srbi porušili ili pretvorili u pravoslavne kad su došli na Balkan.

Simpatično glupo. Problem je što će to za 10-20 godina postati opšteprihvaćena "istorija" tih krajeva, u svetu.

Mozda na zapadu i u toj jevropi u koju nas vucu .
U Rusiji se uci istorija Srbije takodje i u Grckoj i ostalim normalnim zemljama .A ti sto uce takvu istoriju nam nisu prijatelji i netrebaju nam.
 
To su sitne jajare koje su sada vec polako istopile svoje ratne zarade od otetih ves masina i multipraktika pa sada sede po raspalim kafancugama ili kladionicama gde prckaju poslednje ostatke ratnog plena i omamljeni od jeftinog vinjaka , manastirke i morave bez filtera setno pricaju zaludelim gostima Rambo price iz predhodih ratova ne bi li izmamili jos jednu turu .To su beznacajni ljudi ti firizider ratnici , nacionalni heroji poput Rasha,Gotovine, Cekua,Ratka ,Arkana ,Zagoreca,Dudakovica i i ostalih se nisu zamajavali sa tako sitnim stvarima poput mikro-talasnih rerni.

mogu da se slozim s tvojim misljenjem, ali u nabrojanima nije mjesto Gotovini, bar ne u tom konteksu...on je u RH dosao bogat (sad kako je stekao to bogatstvo je druga prica) ali nikako nije ni malcice ratni profiter...cak mu je i generalska penzija uskracena od RH..
 
Cisterna NIS-a stigla na Kosovo
28. mart 2008. | 13:12 | Izvor: Beta
Kosovska Mitrovica -- Posle skoro devet godina, danas je na sever Kosova stigla prva cisterna sa gorivom iz NIS Jugopetrola.

Gorivo je namenjeno benzinskim pumpama u Kosovskoj Mitrovici, Zvečanu i Zubinom Potoku. "Isporuka goriva rezultat je nedavnog sastanka predstavnika privrednih komora Srbije, Vojvodine i Kosova i Metohije, održanog u Kosovskoj Mitrovici, i Akcionog plana Vlade Srbije", rekao je direktor poslovne jedinice NIS Jugopetrol za područje Kosova Ljubomir Radulović.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sad da se protestuje do mile volje imace molotojevih koktela u izobilju :)
 

Back
Top