Novi rafali po Srbima na Kosovu

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.456
Jutros sve televizije javljaju da su juče Šiptari pucali iz automatskog oružja po Srbima stanovnicima sela Brđani na severu Kosova.
KFOR je došao samo kako bi zaštitio Srbe od daljih napada. Na pamet im nije padalo da krenu u poteru za napadačima, iako je poznato da su oni iz susednog šiptarskog zaseoka.
Šta ih je to sprečavalo da "pročešljaju" taj zaseok?

Da li će sada neko da tvrdi da je i ovaj incident iz kuhinje Vojislava Koštunice?
 
Jutros sve televizije javljaju da su juče Šiptari pucali iz automatskog oružja po Srbima stanovnicima sela Brđani na severu Kosova.
KFOR je došao samo kako bi zaštitio Srbe od daljih napada. Na pamet im nije padalo da krenu u poteru za napadačima, iako je poznato da su oni iz susednog šiptarskog zaseoka.
Šta ih je to sprečavalo da "pročešljaju" taj zaseok?

Da li će sada neko da tvrdi da je i ovaj incident iz kuhinje Vojislava Koštunice?

a znatel vi kako se pravi istorija na ovi prostori.u ovu zemlju narod mora da uzme motku i da krene jerbo nasi politicari uvek radu za oni drugi.tako je bilo cetresprve martovske demonstracije, tako je bilo u stolicama istu godinu, a i onaj princip iz bosne uzo stvar u svoje ruke i napravio svetski rat.to su bre srbi a ne oni iz kursumliju sto se uniformisani u vojne caksire i kosulje ko klovnovi gadjaju sa kamenje po drugu drzavu.
 
Pitam ja, po ne znam koji put već, moderatore: Šta ovaj YOF13 treba da nam uradi pa da se vi odlučite da ga banujete? Prelistajte sve njegove postove pa ćete videti da samo vređa i ometa diskusije.

Nije na meni da odlučim, ali smatram da nemate nikakvo moralno pravo da banujete bilo koga dok se njemu toleriše ovakvo ponašanje.

HVALA
 
kako da pomogne NATO ili KFOR kad je to njihovo maslo?

ne mogu da smisle nista bolje kako bi izvrsili pritisak na Srbe.

Ni sprecavanje dostave lekova nije promenilo stav srpske vlade

ja pratim prilicno strane medije...i uglavnom se objektivno izvjescuje o situaciji na Kosovu, kao i o svim incidentima, bez obzira tko ih inscenirao, odnosno pocinio.....a ono o dostavi ljekova je takoder objavljeno samo uz primjedbu da se dostavnik moira pridrzavati propisa i propisane procedure i papirologije, sto u konkretnom slucaju nije bilo postovano...
 
ja pratim prilicno strane medije...i uglavnom se objektivno izvjescuje o situaciji na Kosovu, kao i o svim incidentima, bez obzira tko ih inscenirao, odnosno pocinio.....a ono o dostavi ljekova je takoder objavljeno samo uz primjedbu da se dostavnik moira pridrzavati propisa i propisane procedure i papirologije, sto u konkretnom slucaju nije bilo postovano...

Sve je to tako kad se radi o slanju lekova u drugu državu, ali za nas je to teritorija države Srbije.
 
ja pratim prilicno strane medije...i uglavnom se objektivno izvjescuje o situaciji na Kosovu, kao i o svim incidentima, bez obzira tko ih inscenirao, odnosno pocinio.....a ono o dostavi ljekova je takoder objavljeno samo uz primjedbu da se dostavnik moira pridrzavati propisa i propisane procedure i papirologije, sto u konkretnom slucaju nije bilo postovano...

cinjenica je da Srbi na KiM nisu zasticeni
svejedno da li je kriva nasa vlasti ili neodgovornost Albanaca
samo mi je zao bolesnih ljudi preko kojih svi prebijaju racun
mogli su da bar njih izostave iz politickih igara
a sto se tice nasilja, skoro da gubim nadu da ce ista biti preduzeto
toliko o stabilnosti
 
K. MITROVICA - Za samo dva dana Albanci iz sela Suvi Do po drugi put su "kalašnjikovima" napali Srbe u Brđanima, predgrađu severnog dela Kosovske Mitrovice! U ponedeljak u 17.20 časova nepoznate osobe iz albanskog zaseoka Muađer kod Suvog Dola, koje su do Brđana pristigle pešice i traktorima, iz automatskog oružja otvorile su rafalnu paljbu po srpskoj deci koja su igrala fudbal na poljani! Odmah potom Albanci su rafalima zasuli i francuski kontingent Kfora, Unmik i KPS policiju, koji su se brzo pojavili na mestu incidenta.

Dan ranije, u nedelju oko 16 sati, Albanci su najavili oružani napad gađajući kamenicama, ali niko od nadležnih bezbednosnih službi nije reagovao, niti je bilo ko od izgrednika priveden.

- Ovo je drugi ozbiljan oružani incident na Kosovu posle 17. februara i jednostranog proglašenja nezavisnosti. Strašno je što se dogodio u samoj blizini mitrovačke bolnice. Ubrzo su se na licu mesta stvorile i patrole Unmika i KPS policije, na koje su Albanci iz Suvog Dola takođe otvorili paljbu - raportira za Kurir predsednik Srpskog nacionalnog veća Nebojša Jović i pita se da li će i povodom ovih napada Aleksander Ivanko izjaviti da su Albanci "prešli crvenu liniju".

Izvor Kurira u štabu Unmik policije u Prištini tvrdi da se zna ko je i kako organizovao dva napada na Srbe u Brđanima, ali da još niko od napadača niti organizatora nije priveden.

- Na poljani u Brđanima pronađeno je 20 čaura kineske proizvodnje, ispaljenih iz "kalašnjikova". Pošto su policajci KPS pokušali da legitimišu i privedu napadače, usledio je oružani napad i na njih. Samo pukom srećom nije bilo ranjenih i mrtvih. Kako se ispostavilo, organizator je bivši komandant OVK Gzim Rama, ali protiv njega još nije podneta krivična prijava - kaže naš sagovornik.

Marko Jakšić, jedan od lidera kosmetskih Srba, za Kurir kaže da nije prvi puta da su napadnuti Srbi u Brđanima.

- To je već dvadeseti incident u poslednjih nekoliko godina. Zabrinjavajuće je što se sve ovo dešava sada, kada su se Albanci navodno smirili i disciplinovali. Posebno je opasno što su Brđani nadomak bolnice u Kosovskoj Mitrovici, kao i to što su Albanci po drugi put pucali na decu - navodi Jakšić.
Portparol KPS Besim Hoti potvrdio je za Kurir da je do incidenta došlo kada su N.N. lica iz grupe Albanaca koja se okupila na ivici sela Suvi Do otvorila vatru iz automatskog oružja na dva policajca KPS.

- Istraga će pokazati kako je do toga došlo - kratko je izjavio Hoti i dodao da je trenutno u Brđanima Kfor, koji nadgleda situaciju, tako da je za sada sve mirno i pod kontrolom. On je dodao da su na licu mesta pronađene čaure, a da je do pucnjave došlo na istom mestu na kojem je u nedelju izbio sukob kamenicama.
 
cinjenica je da Srbi na KiM nisu zasticeni
svejedno da li je kriva nasa vlasti ili neodgovornost Albanaca
samo mi je zao bolesnih ljudi preko kojih svi prebijaju racun
mogli su da bar njih izostave iz politickih igara
a sto se tice nasilja, skoro da gubim nadu da ce ista biti preduzeto
toliko o stabilnosti

slazem se s tobom...meni je isto zao tih ljudi dolje i mislim da je neodgovorno preko njihovih leda "istjerivati" pravdu...potpuno si u pravu kad kazes da bi ih trebalo izostaviti iz politickih igara, jer oni su sami i nezasticeni i najbitnije im je pomoci...
 
da, znam i jasna mi je pozadina svega....ali ipak mislim da je za sada priritetno pomoci ljudima dolje i pridrzavati se procedure kako bi pomoc uopce do njih stigla....

Jednom to da se uradi, gotovo je. Srbija je priznala nezavisnost Kosova.

Srećom ovu situaciju su razrešili Rusi. Poslali su pomoć iz Moskve, i odmah najavili da nemaju nikakvu nameru od šiptara da traže dozvolu za uvoz.
Da vidim hoće li šiptarija imati mooda da ne pusti rusku pomoć.
 
Pitam ja, po ne znam koji put već, moderatore: Šta ovaj YOF13 treba da nam uradi pa da se vi odlučite da ga banujete? Prelistajte sve njegove postove pa ćete videti da samo vređa i ometa diskusije.

Nije na meni da odlučim, ali smatram da nemate nikakvo moralno pravo da banujete bilo koga dok se njemu toleriše ovakvo ponašanje.

HVALA
opomenut je na pp ako nastavi dobice karton.

moze se desiti da nesto propustim pri pregledanju,ako bude bilo opet takvih situacija neka me neko obavesti na pp.hvala :)
 

Back
Top