Kolege?
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Kolege?

Domaćin
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kolege?

Ne bih da zvučim neinformisano ili glupo ali pade mi na pamet koliko je ustvari defekt... studirati. Malo ko i razmišlja o tome sada, prerano je. Kako su povećali radni staž potreban za penziju, počinjem se pitati da li su studenti tu diskriminisani?

Ako se već međusobno nazivamo "kolegama" i ako imamo status odraslog čoveka, a predavanja i vežbe postali obavezni..... ko može da radi pored toga?

E sad, možda ja i ne znam nešto, ali čini mi se da student sve i da radi paralelno ne može da upiše staž...

Dakle, kako rešiti taj problem kod ljudi koji studiraju 7, 8 godina i više? Medicinski, na primer, ili neki tehnički koji traju 5 godina inače?

Šta sa ljudima koji su upisali faks 5-6 godina kasnije, a pre toga radili za pare?

Ili ja stvarno nešto ne znam.....

Domaćin
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Kolege?

Ustvari ova tema je zastatela, sad se studira 3 godine.

Ali šta sa starijim studentima?

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Uvek je korisno studirati, makar sa devedeset godina.Nego je sada glupa Bolonjska naredila da nema vanrednog studiranja tako da je mrzim.

Primećen član DisMisaL (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Pitanje jeste zanimljivo, ali kako se razvija situacija sa penzijskim fondovima postaje izlišno: nekada jesu visokoobrazovani imali manje staža pri odlasku u penziju, ali su veća primanja nadoknađivala tu razliku (budući da im je više uplaćivano u fondove). Sada je državni fond izdahnuo, penzije se dotiraju iz budžeta, a u nekoj budućnosti, tj generacije koje sada studiraju ili počinju da rade, pa i malo stariji, bićemo prepušteni sami sebi i svom angažovanju oko privatnih fondova, dok će se od države dobijati simbolična suma.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2004.
    Reputaciona moć
    51

ne vidim smetnju da student bude u radnom odnosu, osiguran, da mu teče staž. Ja tako radim već nekoliko godina, po tom osnovu ostvarujem i zdravstveno osiguranje, što je inače vrlo korisno za studente preko 26.g. koji izgube pravo na zdravstveno osiguranje preko roditelja.

Obećava
    Učlanjen
    28.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

STUDIRANJE JE DANAS I STVAR POMODARSTVA - TAKO DA JE IN UPISATI FAKS - AKO GA NE UPISES ... SIGURNO SI PREPUN KEŠA ILI IMAŠ NEKI DEFEKT, TAKO DA SKORO DA NE ZNAM NIKOG KO NIJE UPISAO MAKAR 1 FAKS. A O TOME DA XYZ UPISUJE SVE ... OD ARHITEKTURE DO DIF-A, I DA MASA LJUDI NE ZNA NI KAKO TREBA STUDIRATI TJ UČITI I DA NE PRIČAM.
    PRVA DOBRA STVAR, KOJA MI PADA NA PAMET U VEZI STUDIRANJA, JE DA /RELATIVNO/ SVAKO IMA SHANSU DA STUDIRA.

Slične teme

1. Pomoc kolege!!!
    Autor vkoja u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.03.2009., 20:57
  2. Kolege pomagajte....!!!!
    Autor tw4seven u forumu Arhiva
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.02.2007., 23:35
  3. E pa kolege pecarosi.......
    Autor BIG S u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 8