101 Dalmatinac

Da pegice izlaze malo kasnije cak recimo ta sto ima fleku preko oka najverovatnije ce ostati bez papira jer nije za izlozbu takva, ali ostali su predivni.... Kada se uvelicaju slike vidi se na nekim mestima tek pomalo kako se tufnice pojavljuju a naravno da cemo za nedelju-dve staviti slike sa tufnicama! :-)
 
E Mico zr aj stavite prvo njihove slikice, a tufne slikajte posebno pa cemo mi malo da se igramo!!!!:rolleyes::rolleyes:

Salim se!!!! MNOGGGOOO su medeni!!!!!!!
Jedva cekam da ih vidim onako tufnaste i kad otvore okice!!!!! Mawisani!!!!

E jel se meni cini ili vi imate i pinca i shar peia?
 
Pozdrav svima, ovi stenci su od mog najboljeg prijatelja ali on nije jos resio pitanje kompjutera tj. interneta pa mu ja samo drugarski malo pripomazem tako da mi licno nemamo dalmatinca ali sve je to NASE!!!! :-) Sto se ostalih tice imamo sar-peia, pinca, basete i rota. :-) Bice pegavih slika cim se lepo formiraju...
 
Au, kakav im je standard bio pre poentera, bulterijera i ostalih rasa sa kojima su ukrstani! Cak se znalo da muzijaci moraju da imaju crne skrotume! Sad se postigao kompromis da mora 1/3 uveta da im bude bela i da tufne ne smeju mnogo da konfluiraju... Ali ko nema izlozbene ambicije, nije bitno je li pas skroz po standardu. Ja prva ne zelim da vodim svog psa na izlozbe i pristajem na rasnog psa na muzev nagovor zbog prirode posla, da ne objasnjavam sad. Secam se da je svojevremeno Goran Gladic, odgajivac skotskih terijera, imao leglo od 8 stenaca (pravo chudo, prosek je 3) od kojih je jedan imao nesto kraci rep, kao kod NLT posle kupiranja i da je njega resio da pokloni nekom ko bi mogao da mu pruzi sve neophodne uslove... Uh, pojela sam se tad sto nisam bila u toj kategoriji!
 
bez obzira sto nije za izlozbe,da ja biram psa za sebe,izabrala bih tu sa monoklom....
divna je,ko shisha izlozbe,nisu one bitne

Slazem se. Joj ljudi moji, kako mi je bilo krivo sto nisam tad mogla da uzmem tog shkota! Ma kakve izlozbe, oni su divni psi koji imaju divan karakter, nijednog agresivnog nikad nisam videla. Ono sto nekom treba da se svidja kod psa je njegova licnost, pa tek onda izgled. Rasa donekle moze da pomogne u proceni kakva ce "osoba" pas biti a zarada od parenja/stenaca... To je zivotinja zaradila, ni dinar ne bih potrosila na sebe, pa cak ni na Milicu, to bi islo na hranu, igracke... Ma znate vec.
 
jedan moj poznanik je imao,a mozda jos ima dalmatinca koji se zove Dalibor....prvo sto je veliki kao tele(veceg nisam u zivotu videla,mislim dalmatinca) a drugo sto je takav namcor i lik da je to strashno.....kao chovek. Ako te ne poznaje sve te ono kao gleda i odmerava pa ako mu se dopadas onda ode legne negde ili ode kod gazde da se mazi a ako mu se ne svidis,sve vreme sedi ispred tebe i nesto mrmlja i gundja :lol:
strasan kucov,nadam se da je jos ziv
 
Da li ste gledali film 101 dalmatinac drugi deo kad ona zenkica nosi tufnasti dzemper da se ne bi razlikovala od ostalih,pa je tek kao velika dobila pege. Normalno to je samo bajka,ali dalmosi mogu i nesto kasnije da dobiju pegice.
 

Back
Top