Secam se "DOBRE SRBIJE"-yugosrbije
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Secam se "DOBRE SRBIJE"-yugosrbije

Aktivan član kalama (avatar)
    Učlanjen
    09.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano Secam se "DOBRE SRBIJE"-yugosrbije

Vidim da se nekima nikako ne gubi iz misli tj nostalgija je za YUGOM pa sve tako i predstavljaju ali sta je otislo?Neki ce reci :"PA BILO JE BOLJE" sto gledano sa nekog gledista MIRA i nije neistina ali ajde da vidimo samo sta je bilo i kako je bilo.
    Ja sam generacija 70-h i secam se stafete,plavog voza,pionira,TITA,KRJ itd. i mogu reci moj osecaj je bio ovakav.Radili su mi i Otac i Majka sestra ucila skolu i bila stipendista ah da da podsetim nije mogao biti stipendista ko nije bio u KP ali sestra je dobila preko neke seme da sad neobjasnjavam,ja sam u 5 raz. osnovne posto sam nosio Krst na lancicu koji sam imao "dobio samare od moje razredne i izgovor-Nije ti ovo Bogoslovija" Inace u familiji-uzoj mi niko nije bio KP,secam se da je dolazio "Plavi Voz" aja nisam hteo da idem i kad me je otac pitao ja sam rekao da necu a on me naterao i rekao :"oces da dodju mene da vode unoc itd." secam se i kad je umro "TITO" ha ha ha... pa to je bio haos u drzavi sve novine samo o njemu tv sve sve sve... to nije stajalo,voz ga dovozi iz dslovenije,kuca cveca itd. i svi kao na sahrani itd. e posle toga pocelo je sa bonovima za gorivo,pa kafa pa ulje ah da da nezaboravim Prasak za pranje i secer.Ides da kupis ulja moras i neki sladoled u vrecicama od 2kg ha ha ha... najeli smo se Sladoleda i ja i sestra ko nikad ha ha ha... Sve je se smelo biti u tim VREMENIMA ali nikad SRBIN,JUGOSLOVEN kud i kamo ali najbolje je bilo biti KOMUNISTI jer njima je sve bilo otvoreno,ko bubreg u loju ali ako neko kaze da si Srbin e to nije valjalo.Tako isto je bilo i u skoli kad smo posli u peti pa je bio neki popis i pitaju nas na po osob ko je i sta je i ja kazem SRBIN a oni Jugosloven i ja jok nego Srbin -pa sta ti je to to je jugosloven- i ja dalje ne nego to je SRBIN jer ja sam iz SRBIJE i svi moji su SRBI i ja sam PRAVOSLAVAC i na to uciteljica "Sedi dole pravoslavce jedan sta ti znas" ha ha ha... eto kako je nekad bilo! To je sto se mene tice i mog iskustva i ima tu mnogo vise ali sta da se radi.Ali najvise me boli kad vidim Hrvate kaze da je HRVAT i ponosi se,Makedonac isto ma svi a u Srbiji jos uvek tu ... kad pitas sta je Selj***ne se jos uvek izjasnjavaju kao Jugosloveni. Ljudi nema Jugoslavije vise,mi Srbi nastradasmo zahvaljujuci toj JUGOSLAVIJI shvatite to,pa nemoze se voleti tudje dete vise nego svoje.Budite ponosni na svoju MAJKU OTADZBINU ako nesto nije kako treba pa hajde da to svi menjamo ali moramo je postovati jer to je nasa majka i mi-ja- nemam i nezelim da imam drugu. To je majka koja je me dala,koja me hrani,pazi i kojoj cu sve svoje da dam/u tom se podrazumeva i moj zivot! Pa sta je moj zivot ako cu ja sa mojim zivotom da spasem deset Srbskih zivota pa to je za mene CAST. Radi toga nemogu shvatiti one kojima je sve drugo prece nego SRBIJA. RAZMISLIte sta ceka vasu DECU sta im VI ostavljate kakvu majku?!

Primećen član SerbiaUnited (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2006.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: Secam se "DOBRE SRBIJE"-yugosrbije

Činjenice:

1. Srbija je najviše prosperirala u doba Jugoslavije (naviše ekonomski, ne na bazi otvorene ekonomije ali rezultati su bili vidljivi u poljoprivredi, industriji pa i tercijarnim delatnostima, u odnosu na period pre II sv.rata neuporedivo bolje, dok je kulturno i duhovno pod ?? ),

2. Srbija je najviše propatila njenim padom,

3. Srbija je uvek kroz istoriju imala ideju o povezivanju slovenskih naroda na prostorima Balkana,

4. Upravno zbog toga, po direktivi, ljudi na položaju su izbegavali svaki pomen nacije zarad ovog internacionalizma. Mada je i to bio manje-više nacionalizam jer je postojala diskriminacija ostalih naroda a slovenski, srbi, hrvati, slovenci su imali glavnu reč kod zapošljavanja, visokih funkcija i ostalo.
    Mane pre: ko nije od pomenutih naroda, u startu je osuđen na propast
    Mane danas: danas ne smeš da pisneš "nacionalnoj manjini" inače si propao, Srbija je danas veštačkija tvorevina nego Juga

5. Svaka ideja koja se solidno sprovede ima svoju cenu. Ta cena se sastoji u svim negativnim stvarima koje se vezuju za Jugoslaviju: raskrstiti sa neistomišljenicima, teritorije republika su se malo menjale unutar,... (to nije ništa čudno, to se radilo i u USA posle II sv. rata)
    Poslednji put ažurirao/la SerbiaUnited : 31.03.2008. u 19:41

Slične teme

1. Odgovora: 335
    Poslednja poruka: 27.08.2009., 00:21
  2. "Dobre", pasivne devojke, koje nikad ne zapocinju ...
    Autor dijamorfin u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 31.01.2009., 21:27
  3. "Sećam se samo
    Autor Taisa u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 106
    Poslednja poruka: 22.01.2008., 22:50
  4. Tehno moderni ili "stare dobre stvari"?
    Autor Meda Božanin u forumu Arhiva
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 05.11.2007., 16:45
  5. "Volim sex i rado ga se secam"
    Autor wishfish u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 01.03.2004., 23:48

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku