Dokazivanje nadprirodnih moci, James Randy

Na gornjem sajtu imate i dosta zanimljivosti.......
Na primer kako je James ///// onog prevaranta Uri Gelera koji je navodno savijao kasike i kljuceve.
James je sam pred kamerama radio ISTO sto je radio i Uri Geler, tako sto je unapred imao pripremljene rekvizite, a kada je izazvao Urija da savije kasiku koju mu on da, Uri se smorio....kao "ne mogu sad, nije mi dobro".....
 
E da, kako se skeptici ucutase na ovu Rojalovu poruku a tako im je lepo krenulo. :)

Rojal je ovde u pravu.
Onaj ko se javi Dzemsu Rendiju i pokaze natpirodne moci prvo sto bi unistio sav njegov "imidz" i skepticku sektu koju je on osnovao u svetu tako da prvo on ne bi tako nesto dozvolio i ucutkao bi "srecnog dobitinika.

A sa druge strane, cak i da on to zeli da objavi Dzems Rendi to ne bi smeo ...morao bi da pita vlasti za dozvolu.
Kada su recimo otkriveni pulsari pre nekoliko decenija zakljucak o inteligenciji u svemiru bio je neminovan, ali oni koji su pulsare otkrili nisu smeli da objave tako nesto dok se ne konsultuju sa vlastima.

Isto tako onaj ko ima moci ako mu je zivot mio, i ako vec nije regrutovan od strane CIE, ako je imalo pametan morao bi samo da cuti. Kakvi milion dolara ... molim vas?

Kao da zivimo u bajci a ne u svetu lazi gde vladaju Tajna drustva.

Evo kako izgleda vodja skeptika. Olicenje mudrosti nema sta.
jim_and_randi.jpg
 
E da, kako se skeptici ucutase na ovu Rojalovu poruku a tako im je lepo krenulo. :)

Rojal je ovde u pravu.
Onaj ko se javi Dzemsu Rendiju i pokaze natpirodne moci prvo sto bi unistio sav njegov "imidz" i skepticku sektu koju je on osnovao u svetu tako da prvo on ne bi tako nesto dozvolio i ucutkao bi "srecnog dobitinika.

A sa druge strane, cak i da on to zeli da objavi Dzems Rendi to ne bi smeo ...morao bi da pita vlasti za dozvolu.
Kada su recimo otkriveni pulsari pre nekoliko decenija zakljucak o inteligenciji u svemiru bio je neminovan, ali oni koji su pulsare otkrili nisu smeli da objave tako nesto dok se ne konsultuju sa vlastima.

Isto tako onaj ko ima moci ako mu je zivot mio, i ako vec nije regrutovan od strane CIE, ako je imalo pametan morao bi samo da cuti. Kakvi milion dolara ... molim vas?

Kao da zivimo u bajci a ne u svetu lazi gde vladaju Tajna drustva.

Evo kako izgleda vodja skeptika. Olicenje mudrosti nema sta.
jim_and_randi.jpg

rojal je izgleda digao lovu dok ga nema na forumu :mrgreen:

ps ne sudi nekom na osnovu toga kako izgleda :mrgreen:
 
Hahahahhahahahah......

Znaci, repo fanovi su uvek u pravu.
Kako god okrenes, nikako da ih nadmudris.

Royale, javno i odgovorno tvrdim da si jedan obican mali lazov
Stidi se i sram te bilo.

ti ako imas natprirodne moci, ja sam Robin Hud.

Dokazi nam tu svoju smelu tvrdnju.
Okupi nas skeptike u BG ili gde hoces, i dokazi.
Svi cemo doci...cak i ja sa svojim Rendzerima.

Ako to ne odradis, ostaces zauvek jedna mala lazljiva gnjida.

I ne se slucajno pravdati da "ce te neko ubiti ako demonstriras"..

Dakle? Ili jesi, ili nisi.. :) Pre ce biti da nisi niko i nista.....
 
A ne, fiziognomija postoji jos od Aristotela. Izgled mnogo govori o coveku.

ok, znaci - posto postoje predrasude o ljudima koji "pumpaju" svoje bicepse i tricepse po raznoraznim teretanama, mi onda treba da donosimo zakljucak na osnovu tvoje fiziognomiKe o tebi?

btw, teorija koju je razvio aristotel nikada nije u potpunosti dokazana. ja znam da si ti filozof po uverenju i ubedjenju ali...
 
"Jes pa da me ubijete" , vec su mi se javljali takvi blesimetri koji samom svojom ponudom demonstriraju spostvenu neogranichenu glupavost.
zamislite smo kakav se rezultat tu ochekuje, da navuchesh bednim milionchetom nekog ko je sposoban da sagleda sve ekonomske trendove ako je rech o vidovnjacima ili da materijalizuje ili proizvodi ostale zamislive i nezamislive efekte.

Od ove ponude moronskija bi bila jedino:


"MILIONERI SA NEZAKONITIM POREKLOM NOVCA JAVITE SE DA VAS LEGALIZUJEMO"


Voleo bih da vidim broj prijavljenih "kontroverznih biznismena".:super:

:rotf::hahaha::rotf::hahaha::rotf::hahaha::klap::klap::klap::klap:
 
Poslednja izmena:
Daklem da rezimiramo pre zakljuchavanja

1.Ovde je grandiozno demonstrirana ljudska glupost .
2.Temu je potrebno sakriti da se vishe ne bi potezala kao argument za podsmejavanje"inteligenciji"
i nauchnom metodu "analitichkih" umova.

A moze i u "nadprirodni vicovi" odavno se nisam onako od srca nasmejo.
 
ok, znaci - posto postoje predrasude o ljudima koji "pumpaju" svoje bicepse i tricepse po raznoraznim teretanama, mi onda treba da donosimo zakljucak na osnovu tvoje fiziognomiKe o tebi?
btw, teorija koju je razvio aristotel nikada nije u potpunosti dokazana. ja znam da si ti filozof po uverenju i ubedjenju ali...

A nemoj takav kvaran argument :)

Teretana i sluzi da sakrije fiziognomiku. :)

Evo ja sam poceo da idem u teretanu u petnaestoj godini jer sam bio neverovatno mrsav ... i kako ces sada da procenjujes mene , po mrsavosti koju mi je namenila priroda ili po bicepsma i tricepsima koje sam stekao u teretani?
ps. I glupo se osecam kada me smatrate sirovinom ovde. Posto nikada nisam uzimao steroide ja bas i nisam neki klasican Bilder (kako je samo ta rec srozana da je prosto neverovatno....:neutral:) ... Vise Body Fitness. ;)

Sto se tice fizignomike, nju negiraju lazne drustvene konvencije i lazne uravnilovke..
A onaj ko izgleda ko debil, ne moze da bude genije ma koliko ta teorija kako ti kazes "nije u potpunosti dokazana". :)
 
"Jes pa da me ubijete" , vec su mi se javljali takvi blesimetri koji samom svojom ponudom demonstriraju spostvenu neogranichenu glupavost.
zamislite smo kakav se rezultat tu ochekuje, da navuchesh bednim milionchetom nekog ko je sposoban da sagleda sve ekonomske trendove ako je rech o vidovnjacima ili da materijalizuje ili proizvodi ostale zamislive i nezamislive efekte.
Od ove ponude moronskija bi bila jedino:
"MILIONERI SA NEZAKONITIM POREKLOM NOVCA JAVITE SE DA VAS LEGALIZUJEMO"
Voleo bih da vidim broj prijavljenih "kontroverznih biznismena".:super:
:rotf::hahaha::rotf::hahaha::rotf::hahaha::klap::klap::klap::klap:

Da verovali ili ne ali ovom pricom je ovaj Dzems Rendi kao dokazao eto nepostojanje svega onog sto se ne uklapa u naucne dogme ili da su svi ljudi sa takvim sposobnostima sarlatani..

Dok na drugoj strani CIA u najvece osniva paranorlmalne jedinice nemenjene spijunazi i cemu sve ne.
 
Molim gospodina Terminatora da definiše pojam "izgledati kao debil".
Prvo, jer znam šta su i kako izgledaju nesretnici koji su rođeni bolesni, a nazivaju ih rtako zbog niže inteligencije od ostalih.
Drugo, da razjasnimo ko bi se od članova foruma smio naći uvrijeđen.
Da li oni sa većim čelom, pivskim stomakom, kojima fali par zuba?
Ili pak američki stil klasifikacije,znači geeky(pametnice koje PRAVI debili zovu
geek,nerd ili looser, klasifikujući tako SEBE).
A možda mi koji jurimo za loptom ili se nalazimo u stripovima ili Matrixima spadamo
u ovu klasifikaciju?
Ili pak po onoj narodnoj " nema debila bez 100 kila? "
Da nije tužno bilo bi smiješno...
:mrgreen:
By the way,terminatore:ako u sljedećih 10 minuta počne da ti ide krv iz nosa, JA
imam natprirodne moći.Ili možda imaš loše kapilare.Ili si se sreo sa vratima.
:hahaha:
 
ok, znaci - posto postoje predrasude o ljudima koji "pumpaju" svoje bicepse i tricepse po raznoraznim teretanama, mi onda treba da donosimo zakljucak na osnovu tvoje fiziognomiKe o tebi?

btw, teorija koju je razvio aristotel nikada nije u potpunosti dokazana. ja znam da si ti filozof po uverenju i ubedjenju ali...

al bilo je bas....spektakularnih pokusaja
npr. nacisti su bas drzali do toga...kao ideje... : )))
 
Gde li si se ti Night Hawk prepoznao kada sam spomenuo tu nauku? Nisam ja to izmislio. To postoji svidjalo se to tebi ili ne. Postoje gradacije inteligencije u medicini ... od idiota, morona, debila, prosecnog, nadprosecnog itd... do genija. I to postoji svidjalo se to tebi ili ne.

Takodje postoje gradacije telesne snage .... gradacije svega i savcega.

Ako su te vaspitavali u duhu komunizma to je tvoj problem ne mozes time promeniti prirodu.... koja ne zna sa "SVI SMO ISTI."
i zasto ti ja smetam.. Mozda sto evo razbijam necije iluzije ili sta....bah.

I gde skrenusmo sa teme. Zar necete braniti svog gurua.?
 
A nemoj takav kvaran argument :)

Teretana i sluzi da sakrije fiziognomiku. :)

Evo ja sam poceo da idem u teretanu u petnaestoj godini jer sam bio neverovatno mrsav ... i kako ces sada da procenjujes mene , po mrsavosti koju mi je namenila priroda ili po bicepsma i tricepsima koje sam stekao u teretani?
ps. I glupo se osecam kada me smatrate sirovinom ovde. Posto nikada nisam uzimao steroide ja bas i nisam neki klasican Bilder (kako je samo ta rec srozana da je prosto neverovatno....:neutral:) ... Vise Body Fitness. ;)

Sto se tice fizignomike, nju negiraju lazne drustvene konvencije i lazne uravnilovke..
A onaj ko izgleda ko debil, ne moze da bude genije ma koliko ta teorija kako ti kazes "nije u potpunosti dokazana". :)

slazem se sa nocnom pticom (:))
definisi pojam "izgleda kao debil".
drugo ipak se drzim onoga da fizicki izgled retko kada pokaze i to ko je kakva osoba. imam prijatelja koji su svojim umom i radom zaradili gomile novca a opet ne izgledaju nista posebno. sa druge strane imam par poznanica koje izgledaju kao da su sisle sa modne piste a sa njima mozes jedino da pricas o tome ko koji auto vozi i u kom butiku ima nova kolekcija garderobe...
decko, izgled nije sve :)
 
Mante se nacista , ajmo da prichamo o moronima koji se oglashavaju , kukurichu,tezeci da svima objave svoj moronizam.


:zcepanje::hahaha::per::hahaha::zper::mrgreen::lol::hahaha::rotf::rotf:

Objasnite analiticki :per: kakve konstrukcije je ova grupacija kukumajstera imala u svojim tupavim glavudzama , nevezano za njihov isto tako moronski vanjski izgled, kad je iznosila ovu ponudu:rotf::rotf::rotf::rotf:








I nemoj sad da krene serija napada na mene kao nacistu ,objasnio sam vec svoje nearijevsko poreklo.
 

Back
Top